| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Тевизор AKAI пищи много гадно  (Прочетена 4252 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Stelio2580

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 33
  • Населено място: Варна
Тевизор AKAI пищи много гадно
« -: 10 Април, 2016, 13:55:51 »
Здравейте
Имам един стар телевизор akai
Има страхотна картина, но звукат му нещо стана. Самият телевизор пищи много гадно дори и когато звука е намален докрай. Пищи едно танко и гадно пиииии което ми се набива много в главата.
Благодаря предварително

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Тевизор AKAI пищи много гадно
« Отговор #1 -: 10 Април, 2016, 14:34:01 »
От говорителят ли пищи или някъде отвътре? Може да е някой импулсен траф.

Неактивен Runtav69

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Sofiq
Re: Тевизор AKAI пищи много гадно
« Отговор #2 -: 10 Април, 2016, 14:39:54 »
Установи източника на пищене . Мисля че е ТХО-то . Завърти яркоста до минимум да стане черен екрана . Ако спре ясно къде е проблема . Но преди тва се увери че пищенето е от ТХО-то .
Бат Сашо :)

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Тевизор AKAI пищи много гадно
« Отговор #3 -: 10 Април, 2016, 14:43:16 »
Първо ще те помоля да си оправиш малко правописа, независимо че вероятно пишеш на фонетична това не е повод да не знаеш къде се намират клавишите със съответните букви. Не само че постовете ти стават трудни за четене, ами и това си е чисто неуважение към родния ни език.
По темата:
Според мен чуваш пищенето на хоризонталната развивка. Вероятно с годините и стареенето се е напукала епоксидната смола или друг вид лак който е държал някои ферити по хоризонталното отклонение и сега те трептят и издават този пищящ звук. Това беше редовен номер на телевизорите Електрон Ц380Б да пищят и с леко почукване се оправяше. Те пищяха от магнитите за хоризонтална линейност най-често. Ако тук има такива провери ги с леко почукване с изолационен предмет ако престава пищенето следва да покаже че проблема е там. После е въпрос на използване на някакво лепило да се фиксират отново за да не пищи. Отвори го, поослушай се от къде пищи, и побутни това онова да видиш кога ще спре. Това е бял кахър. Дано не е от самото ТХО защото може и да е от там, не че не може и то да се залепи, ама там не знам какви лепила да се ползват за да не се влошат електрическите параметри че тези високи напрежения...
И не съм сигурен че при яркост на минимум ще спре пищенето ако е от ТХО. То ако е така трябва и отоплението на кинескопа да спира при намаляване на яркостта а не е така. ТХО си работи независимо от яркостта, вярно натоварването му е друго но така или иначе то и на ПХ да си работи пак ще пищи.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Runtav69

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Sofiq
Re: Тевизор AKAI пищи много гадно
« Отговор #4 -: 10 Април, 2016, 21:57:28 »
Аз ги лепя със смола . Двукомпонентна . Но това е само когато телевизора е от днес за утре иначе насаждаш едно ТХО и донавиваш ако има още напрежения мисля че това му е рано да го прави . И да внимава да не си изгори някой пръст че доста колеги са били с овъглени пръчета .  :-X

Но защо не казва модел . Шасито какво е . А ни кара като врачки . Май само аз и ти колега останахме врачките.
« Последна редакция: 10 Април, 2016, 22:03:37 от Runtav69 »
Бат Сашо :)

Неактивен Stelio2580

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 33
  • Населено място: Варна
Re: Тевизор AKAI пищи много гадно
« Отговор #5 -: 10 Април, 2016, 22:37:52 »
Сега да кажа незнан какав е модела утре ще го видя а шасито си нямам никаква идея как да го разбера
Мислих си че е нещо елементарно от типа еди си какво може да е
Нито смятам да сменям тхо и да навивам нещо си
Стана ми любопитно за телевизора защото сам го хвърлил едва ли не на боклука а има страхотна картина, само дето се чува това гадно пищене
ако е нещо елементарно бих се пробвал да му варна живота ако не в казана
Не смятам да се осакатя заради едното нищо
Ако някой иска може да му го подаря
Заинтересувах се покрай успелният ми опит с lineqta


Неактивен Runtav69

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Sofiq
Re: Тевизор AKAI пищи много гадно
« Отговор #6 -: 10 Април, 2016, 23:25:08 »
РАЗБЕРИ от къде пищи ама ВНИМАВАЙЙЙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!   Виж като изключиш говорителите спира ли ?
Бат Сашо :)

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3527
  • Населено място: Варна
Re: Тевизор AKAI пищи много гадно
« Отговор #7 -: 10 Април, 2016, 23:36:37 »
Пишеш модела на телевизора в търсачката и обикновено ти дава номера на шасито,така не става "Имам един телевизор AKAI" какво му е и защо пищи.Вместо тая дълга тирада по добре да беше погледнал отзад на телевизора какво пише,там пише модела.Примерно телевизор AKAI модел CT-V282NTF-E10 е  шаси CHASSIS 11AK37.Всичките AKAI от последните 10-15 години са или китайци или турци.Споменатото от мен като пример шаси 11AK37 е произведено в Анадола от VESTEL и се слага не само на телевизори AKAI.Вътре имаш или VESTEL или BEKO.Надявам се сега стана ясно кое къде да гледаш.Модела на телевизора го пише отзад на капака кутията,шасито най често го пише на платката до ТХО.Само че там обикновено са написани и доста други неща и може да се объркаш ако нямаш опит.Сега отговори на въпроса какво пише на капака и да продължим иначе няма смисъл.Тъй че градски препиши какво пише отзад на лепенката.

Неактивен ftest

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 365
  • Населено място: София
Re: Тевизор AKAI пищи много гадно
« Отговор #8 -: 11 Април, 2016, 10:16:52 »
Допълнително към написаното по-горе
по възможност сложете клип с пищенето и картината.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Тевизор AKAI пищи много гадно
« Отговор #9 -: 11 Април, 2016, 11:21:55 »
Ако няма геометрични изкривявания на образа а просто си пищи мисля че няма нужда да задълбава в това защо пищи. Просто трябва да види от къде пищи и да се фиксират трептящите ферити/магнити. Не е задългително да има електронен проблем заради който да пищи даже обикновено пролема си е чисто механичен. Просто го отвори и поослушай, виж всички феритни сърцевини около блока за ХО вкл. ТХО и ги побутни да видиш дали се променя пищенето. После ще го лепиш като установиш от къде е. „Проблема“ в случая мисля че е още по-прост от този на предишния телевизор и няма защо да се отказваш. Но внимателно както винаги, защото в един телевизор има летални напрежения.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

dakata.radio

  • Гост
Re: Тевизор AKAI пищи много гадно
« Отговор #10 -: 11 Април, 2016, 18:31:19 »
Първо ще те помоля да си оправиш малко правописа, независимо че вероятно пишеш на фонетична това не е повод да не знаеш къде се намират клавишите със съответните букви. Не само че постовете ти стават трудни за четене, ами и това си е чисто неуважение към родния ни език.

С цялото си уважение към теб, Stelio2580, но твоят правопис наистина е под всякаква критика. Не искам да те обидя, но определено трябва да се научиш да пишеш по-грамотно. На всеки се случва да направи някоя грешка, но това е прекалено. :)
Извинявам се, че отклонявам темата, но трябва да се пише грамотно и разбираемо, това задължава дори и правилника на форума. :hi:

Запази си телевизора, опитай се да го поправиш. С предишния се получи, може и този да успееш да поправиш. Прати някое клипче, за да се разбере точно за какво иде реч. :)
« Последна редакция: 11 Април, 2016, 18:45:03 от dakata.radio »

Активен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1899
  • Населено място: Пловдив
Re: Тевизор AKAI пищи много гадно
« Отговор #11 -: 11 Април, 2016, 23:10:08 »
виж около ТХО'то дали има един дросел с магнит отгоре(желязна отвертка трябва да лепне), натисни го леко с дълъг изолатор, ако е от него звукът ще се промени.
И не забравяй, като пипаш под напрежение, едната ръка да е винаги на кръста.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
5 Отговора
2015 Прегледи
Последна публикация 09 Юни, 2015, 14:40:05
от gruyo
7 Отговора
5187 Прегледи
Последна публикация 22 Април, 2015, 09:04:11
от rolling_heads
5 Отговора
1411 Прегледи
Последна публикация 25 Декември, 2017, 20:15:58
от Eltehno
2 Отговора
749 Прегледи
Последна публикация 24 Ноември, 2017, 13:21:02
от stoev
2 Отговора
777 Прегледи
Последна публикация 16 Ноември, 2017, 10:16:58
от stoev

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |