| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Бързо проучване за СУШИЛНЯ  (Прочетена 3715 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Gabo

  • Собственикът на Sandacite.com
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
    • https://www.nesiprav.com
Бързо проучване за СУШИЛНЯ
« -: 20 Декември, 2018, 18:52:08 »
Колеги, сравнително спешно ми трябва мнение, (ако има разбирачи де ) на тема СУШИЛНА.
За Коледа искам да ДАРЯ една на "Дома за възрастни с физически увреждания СВ. Петка", с. Щърково, щото имат нужда, но ми трябва надеждна и марка и модел, за да не останат разочаровани от подаръка.
Посъветваха ме да се кондензаторна, без термопомпа, ама в Технополис онлайн магазина  има ограничен вид такива. Тези с термопомпата бързо се запушвали с космаци и прах и трудно се почиствали.

Ако някой колега има КОМПЕТЕНТНО виждане или идея за конкретен модел, нека сподели. Бюджета е до 1000 лв, ама може и малко в повече.

( Не е в тематиката на форума, ама аз съм Администратор, мога да правя каквото си искам, особено щом е за ДОБРО дело.  :lol: )

Неактивен bycec

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 43
  • Населено място: Габрово
Re: Бързо проучване за СУШИЛНЯ
« Отговор #1 -: 20 Декември, 2018, 21:07:36 »
Ако има някоя с удължена гаранция избирай нея, явно ще се ползва активно.
У дома ползваме едно AEG от година, което почти всеки ден върти по един барабан.
Термопомпените са по-икономични(ако има значение) и обслужването не е голям проблем.

Неактивен Gabo

  • Собственикът на Sandacite.com
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
    • https://www.nesiprav.com
Re: Бързо проучване за СУШИЛНЯ
« Отговор #2 -: 20 Декември, 2018, 21:30:19 »
Да, аз поставих на моя консултант (човек уважаван и с опит в областта над 20 г) въпроса, че има сушилни с 5 г. гаранция, но той извади контра-аргумента - тя като седи през 1 месец в сервиза, каквак полза.
Иначе и аз на AEG се бях спрял, но той препоръча ВЕКО
А 'икономичността' е разтегливо понятие, щото ВЕКО-то кондензаторен суши за 1, 1.5 часа, а 'икономичната' суши за 2.5 часа ...
Но все пак, благодаря за мнението.
Ще се върти 1 път на ден (предполагам), но няма да ми стигнат финансите за ПРОМИШЛЕНА машина, предназначена за хотели, макар с дома да има към 40 настанени ....
Сега си сушат на слънцето на двора ........  :blush:

Неактивен yooo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 182
  • Населено място: София
Re: Бързо проучване за СУШИЛНЯ
« Отговор #3 -: 20 Декември, 2018, 21:36:19 »
Здравей колега . Много благородна постъпка .  :hi: Мога да кажа само мнение по дискусията . Дълги години работя в тази сфера . За битова сушилна става дума ? С две думи , най-евтината с най-дълга гаранция . Сушилните струват колкото пералните и по скъпо . По скъпите имат разни екстри ,които 90% не ги ползват . Например , процентното сушене ,отложено пускане , и т.н. Отвориш ли им капака всички ти говорят на китайски . Разликата е в дизайна и цената . Сушилните биват най общо два вида . С отворен и затворен цикъл . Отвореният цикъл е връзване към отдушник . Има за чистене само въздушния филтър . Затворения цикъл е с кондензатор , който също трябва да се чисти . До тук всичко е в рамките на допустимата сложност , като се знае кой ще ги ползва . По лошо е след половин до година ползване дрехите почват да намирисват . Става дума за кондензаторните . При сушене кондензираш влагата но миризмите остават . Събира се мъх между казана и барабана и няма как да го премахнеш без разглобяване .
 Успех в начинанието . Дано да съм ти бил полезен .

Неактивен Gabo

  • Собственикът на Sandacite.com
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
    • https://www.nesiprav.com
Re: Бързо проучване за СУШИЛНЯ
« Отговор #4 -: 20 Декември, 2018, 23:54:06 »
Демек- препоръчваш с помпа, ама тоя отдушник предполага външна инсталация....
А ползвателите са лелки, дето ако има повече от 2 копчета и ще изпаднат в транс....
Но събрал съм парите от Дарения, казаха - СУШИЛНЯ, аз гледам да съм максимално полезен.
Някаква марка, модел ... че има и свестни продавач-консултанти, ама има и 'ПРОДАВАЧИ", а е жалко, да профукаш 1000 лв,, дето хората са дарили по 5-10 лв, и после да видиш, че не е потребна.
Знам, колко имагенертно ми е питането, но никога през живота си не съм ползвал сушилня.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Бързо проучване за СУШИЛНЯ
« Отговор #5 -: 21 Декември, 2018, 03:22:45 »
При мене в Мазата Едни АЕГ-та търкалят сигурно от 20 години-точно с 3 копчета, това предполагам е от старата технология.  Относно Марките- NEO и БЕКО за в България изненадват с изключителна надеждност, явно се водят толкоз нисък клас , че никой не се сеща да влага "планирано остаряване", тоест планирани дефекти в тях както е при големите имена.

Гледам тука са на промоция, даже 2 броя може да вземеш за 1000лв.

https://www.emag.bg/sushilnja-beko-kondezacionna-7-kg-klas-b-16-programi-optisense-baby-protect-bjala-du7133ga0/pd/D7GL5MBBM/?X-Search-Id=bd5ef34ed34f26e81053&X-Product-Id=13062211&X-Search-Page=1&X-Search-Position=3&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view

Личното ми впечатление е от АЕГ-та, но то такива на българския пазар и без това не се продават- от вечните.
« Последна редакция: 21 Декември, 2018, 03:39:11 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен imagination

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 120
  • Населено място: Варна
Re: Бързо проучване за СУШИЛНЯ
« Отговор #6 -: 21 Декември, 2018, 10:43:43 »
Здравейте.
Аз ползвам кондензационна (с компресор) БЕКО. Няма нужда от отдушник, влажният въздух кондензира на студеното тяло на термопомпата и има резервоар в който се събира водата. Може да се включи и директно ако има канализация. Естествено помещението в което е машината е добре да се провертрява. При мене е в килера и досега не е направила влага. Вече трета година почти ежердневна употреба, събота неделя се пускат поне по три перални (имам две малки деца :)
Като цяло има много програми, но аз така или иначе не ги знам за какво са, ползвам основно 1 :)
Поздрави,
Константин.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Бързо проучване за СУШИЛНЯ
« Отговор #7 -: 21 Декември, 2018, 15:03:25 »
Не зная какъв ти е бюджета обаче това с което съм в къщи го препоръчвам ГОРЕЩО! Смазваме я от употреба, супер лесна е за подръжка само я слагаш на въздух да не е затворена че прегрява. Вече почти 3 години я къртим по 3-4 пъти на седмица най-малко. Желязна е.
https://www.miele.bg/domestic/tumble-dryers-1575.htm?mat=10678740&name=TDB230WP_Active
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен Gabo

  • Собственикът на Sandacite.com
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
    • https://www.nesiprav.com
Re: Бързо проучване за СУШИЛНЯ
« Отговор #8 -: 21 Декември, 2018, 15:07:11 »
Благодаря на всички включили се, купих ВЕКО, даже вече е закарана.
Хубави празници на всички.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |