| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Свалят антената на Вакарел!!!  (Прочетена 9280 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Re: Свалят антената на Вакарел!!!
« Отговор #105 -: 09 Юли, 2020, 17:10:57 »
Снимки ще има това е най-малкият проблем.Даже и радиоприемник ще нося със себе си да прослушам средновълновият ефир и с какво качество се приема Видинският предавател.Проблема е да не се отложи сбирката.Но пък това са 100 декара площ така че не е проблем за сбирки.

Неактивен goldib

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 243
  • Населено място: Пловдив
Re: Свалят антената на Вакарел!!!
« Отговор #106 -: 10 Юли, 2020, 17:17:23 »
0889 408 725  Златко

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Свалят антената на Вакарел!!!
« Отговор #107 -: 10 Юли, 2020, 19:36:19 »
Колеги, още съм на кантар, но при евентуално отиване има ли още вариант да се стигне до там по магистралата, откъм София?
Ако имате съвет може да ми се обадите на 0888981645, Слави.
0888981645, 072365106

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Свалят антената на Вакарел!!!
« Отговор #108 -: 10 Юли, 2020, 20:05:37 »
Писах току що на колегата Стефан Александров (LZ1WDX) да го попитам дали ще се състоят дните на отворените врати както са планирани, и неговият отговор беше, че ще се състоят и не вижда причини да не се. Та мисля, че няма да имаме проблеми и няма да ни върнат.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Свалят антената на Вакарел!!!
« Отговор #109 -: 10 Юли, 2020, 21:03:55 »
Ами дано е така? Колегата Янко ми обясни какъв е "царския път" до там. Аз намерих някаква компания и живот и здраве, към 10-10.30 да стигна (с червено Рено рапид-баничарка). Ще имам и маска! Пак, телефонът ми е 0888981645, трябва някак да се намерим? До утре!
0888981645, 072365106

Неактивен триод

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 57
  • Населено място: София
Re: Свалят антената на Вакарел!!!
« Отговор #110 -: 10 Юли, 2020, 22:49:21 »
И аз мисля да отида утре. Телефон 0886658236 Янко.

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Re: Свалят антената на Вакарел!!!
« Отговор #111 -: 11 Юли, 2020, 06:12:01 »
Тъй като аз съм от Плевен ще пътувам с влака и в София ще съм 10.25
В 11.15 ще пътувам за Вакарел защото ще имам престой.

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Re: Свалят антената на Вакарел!!!
« Отговор #112 -: 11 Юли, 2020, 19:30:08 »
Много се радвам,че успях да се запозная с някой колеги от форума и групово да разгледаме предавателната станция "Вакарел".За съжаление техническата сграда беше напълно празна,а охраната не ни допусна да разгледаме всичко подробно.Антената беше най-важната част.

Ето едно кратичко видео https://www.vbox7.com/play:9badd1dae0

Неактивен Radist

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 151
  • Населено място: Монтана
Re: Свалят антената на Вакарел!!!
« Отговор #113 -: 16 Юли, 2020, 15:35:41 »
Аз също успях да посетя предавателя следобеда на 12 юни и за късмет беше същия охранител когато се разправях март месец.Техническите сгради бяха заключени и имаше достъп само до антенната къща и самата мачта където радиолюбителите бяха разпънали шатра.Самата антена изглеждаше в перфектно състояние и самата боя да е не повече от 6-7 години.Явно всичко са оправдания с цел да е бутне и да взема добра пара за 130 тона желязо.

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Свалят антената на Вакарел!!!
« Отговор #114 -: 02 Август, 2020, 20:34:16 »
Не знам защо пак се сетих за антената на Вакарел и реших да си припомня какво съм видял и заснел преди вече месец?:
Не ми се описват чувствата там, на място, но реших да ви покажа един от клиповете, който освен интересния ракурс спрямо слънцето показва как оптически съм свършил наполовина работата на тези...Хайде да не се разкарваме на стари години по съдилища за публична обида.
И друго, прекъснах писането, защото трябваше да видя поредното филмче по Евроком "България която съградихме", всяка събота и неделя от 18.30ч. Не че му правя реклама, но си заслужава да се гледа и от младите, пък и по-старите да си припомнят? Лошото е, че не се знае кога, коя серия ще дават, често ги преповтарят, но си заслужава да се гледат, по мое мнение. Истината е една, особено за техниката и постиженията и, независимо кой и кога я е създал!
0888981645, 072365106

Неактивен Петър Томов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 174
  • Населено място: Варна
Re: Свалят антената на Вакарел!!!
« Отговор #115 -: 19 Август, 2020, 13:12:36 »
Да, предаването е уникално и единствено по рода си, аз го харесвам! Произвеждали са се всякакви военни технологични джаджи, имало е много поръчки, изнасяни са множество ЕИМ за СССР, имало е работа за всеки, завършил техникум или СПТУ! Били са златни времена! А сега да подема темата! Както знаем, във всеки окръжен град се приемат поне 3 програми на БНР-излиза, че за всяка програма трябва да има поне един СВ и УКВ предавател, а всеки знае, че СВ предаватели излъчват с много голяма мощност-от порядъка на стотици киловати! В момента всички СВ предаватели са закрити-оставен е само този във Видин! А и нямаше да е лошо, тези пари, които се влагат за закупуването и монтажа на 5G антени, да се дадат на БНР и да си възстанови всички СВ предаватели! Щеше да се закупи нова и съвременна техника и всички програми на БНР да се излъчват и в двата обхвата-СВ и УКВ! Но то се иска идея!

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: Свалят антената на Вакарел!!!
« Отговор #116 -: 19 Август, 2020, 16:47:19 »
Да, предаването е уникално и единствено по рода си, аз го харесвам! Произвеждали са се всякакви военни технологични джаджи, имало е много поръчки, изнасяни са множество ЕИМ за СССР, имало е работа за всеки, завършил техникум или СПТУ! Били са златни времена! А сега да подема темата! Както знаем, във всеки окръжен град се приемат поне 3 програми на БНР-излиза, че за всяка програма трябва да има поне един СВ и УКВ предавател, а всеки знае, че СВ предаватели излъчват с много голяма мощност-от порядъка на стотици киловати! В момента всички СВ предаватели са закрити-оставен е само този във Видин! А и нямаше да е лошо, тези пари, които се влагат за закупуването и монтажа на 5G антени, да се дадат на БНР и да си възстанови всички СВ предаватели! Щеше да се закупи нова и съвременна техника и всички програми на БНР да се излъчват и в двата обхвата-СВ и УКВ! Но то се иска идея!

Парите за 5G нямат ама нищо общо с БНР не се бъркайте . Според мен беше достатъчно просто да се запазят съществуващите . И да се оставят работещи 2-3 на СВ и вакарел на ДВ . Всичко друго трябваше да се пази за история макар и не работещо .

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: Свалят антената на Вакарел!!!
« Отговор #117 -: 19 Август, 2020, 17:17:46 »
Всичко друго трябваше да се пази за история макар и не работещо .
Един предавател, оставен без поддръжка и наблюдение няма как да се 'пази за историята', защото ръждата и вредителите неминуему ще го ликвидират, а колкото и да е жалко, пари за поддръжка на музейните експонати няма. Това е жестоката истина и трябва да се приеме, че със сантиментална стойност за нас не са нужни никому. Така както е със каруците, файтоните и т.н.т.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3527
  • Населено място: Варна
Re: Свалят антената на Вакарел!!!
« Отговор #118 -: 19 Август, 2020, 17:53:48 »
Жив пример е антената на дълговълновия Варшавски предавател,падна преди години.Изгнили обтяжки и добре че не преби никого.Все пак над 200 метра по височина.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Свалят антената на Вакарел!!!
« Отговор #119 -: 20 Август, 2020, 13:43:02 »
Без минало няма и бъдеще...
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |