| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Радио ВЕФ 260 СИГМА  (Прочетена 3547 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Gosho

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 2
  • Населено място: str
Радио ВЕФ 260 СИГМА
« -: 14 Март, 2014, 22:23:49 »
Привет на всички имам един прост въпрос.
Имам едно старо радио ВЕФ 260 Сигма, та като пусна някоя касетка на него тя влачи и то доста първо си помислих, че е от касетката, но щом я смених с друга без успех реших, че проблема идва от моторчето което върти искам да го сваля да го отворя да го почистя може да е наблъскано със боклуци или да е клеясало или знам ли аз обаче съм сигурен, че е от него свалянето ми се вижда трудно страх ме е да не повредя нещо по принцип много ценя стари ел.  неща и работя много внимателно ако някой има или е имал такъв проблем да сподели решения давайте предложения за поправка или от къде мога да намеря такъв или подобен мотор вчера го отворих да видя как стоят нещата ама след като му махнах задния капак и отвих едно болченценце, което държи няква платка ( от дясната страна над трансформатора ) натиснах двете пластмасови пластини да освободят платката и ми се откри моторчето обаче видимостта е ограничена от платката защото не мога да я махна нацяло нали се сещате и само се вижда шайбата на моторчето една малка такава на нея малък ремък които води към голяма шайба не знам какво да правя да не би да превърта ремъка да е износен нов ли да сложа от де да го зема тоз новия :D помагайте пичаги .

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: Радио ВЕФ 260 СИГМА
« Отговор #1 -: 15 Март, 2014, 06:54:44 »
Привет!
Напиши от кой град си за да можем да помогнем. По принцип ремъкът трябва да се смени, ако е хлабав, но специално "сигма" си имат проблеми със тон-ролката, където за да се ремонтира трябва човек да има опит.
Поздрави!

Омраз!

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Радио ВЕФ 260 СИГМА
« Отговор #2 -: 15 Март, 2014, 20:37:08 »
ВЕФ Сигма е с Унгарски лентодвижещ механизъм, който е с прилично качество. Като малък бях намерил на улицата радиокасетофон ВЕГА 326 със същия лентодвижещ механизъм, и колко съм си играл с него :) не е за вярване, но да не се отплесвам. Не е необходимо да разглабяш моторчето, проблема най-вероятно не е в него. Аз залагам на ремъка, няма начин след тези години да не е за смяна. Ремъка е с кръгло сечение, с диаметър около 1мм, ще видиш конкретния ремък. Такъв почти сигурно няма да намериш, но се разходи до магазините за лагери и о-пръстени, например Хубата сийлс. О-пръстените се водят на вътрешен диаметър и сечение, търсиш пръстен с твоето сечение, а диаметъра можеш да изчислиш от дължината на двойно сгънатия неразтегнат ремък, ще си прецениш колко по-стегнат трябва да е ремъка и така. О-пръстените са във всякакви размери през 1мм в диаметър, така че със сигурност ще намериш такъв който да пасва. И все пак внимавай ако нямаш опит да не скапеш касетофона.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Gosho

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 2
  • Населено място: str
Re: Радио ВЕФ 260 СИГМА
« Отговор #3 -: 17 Март, 2014, 13:02:25 »
Споко мен  8)  както казах ценя стари машинки и подхождам внимателно в нас ми се намират доста чаркалъци вчера изхвърлих стария ремък и му сложих друг. Сега всичко е наред мога спокойно и касетки да си слушам. Благодаря за бързите отговори и отделеното време.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Радио ВЕФ 260 СИГМА
« Отговор #4 -: 17 Март, 2014, 15:09:58 »
Супер! Поздравления! Дано само не си сложил ремък с квадратно сечение, не че не работи, ама се усуква докато свири и може да предизвика незначителни колебания в скоростта, пък и създава механичен шум. Но щом работи добре, няма от какво да се притесняваш.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |