| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Какъв декодер да изберем за цифрова ефирна телевизия ?  (Прочетена 5884 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ricarq

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 432
  • Населено място: Габрово
Здравейте,
Задължително декодера трябва да е с "RF modulator ; антена включена в комплекта и коаксиален кабел " !!! .  За предпочитане от марката STRONG.

Ще попитане навярно защо ? Най-малко поради 3 причини, от няколко месеца съм пуснал обяви и се занимавам с услуги по  настройката на новите декодери към старите телевизори  по домовете   . Поредния клиент , който имаше различнио становище спямпо мойто и отново изходът в края бе според мойто виждане - коства ни огромни главоболия на двама ни и разходи за него докато се съгласи с мен:

1) Цената днес , 07 .04.2014 г. в Габриово цената бе една и съща на едните и другите - имаше  ПРОМОЦИЯ ! в голяма верига хипермаркет в Габрово за  39.99 лв. без RF модулатор и антена и на 39.90лв.  NEO - нормална цена без никава промоция !  с RF модулатор , съжалявам за реклама ако правя но го закупихме в в Техномаркет Европа, комплекта съдържа коаксиален кабел и антена  :---

2) закупуването на обикновени декодери  е  свързано със закупуване на допълнително оборудване свързано със парични средства  - специална антена за цифрова телевизия най-малкото за 10лв. и кабел към видео-входа на телевизора - най-често скарт/ чинч или скарт/ скарт - 3 лв. в най-добрия случей
3) обикновените декодери не могат да се ползват на 50% от телевизорите у нас  -  произведените "соц" телевизори в България би в бившия СИВ , които нямат допълнителни входове от типа "София" , "Велико Търново", " Респром" , "Електрон" , "Рубин" , "Юност" и др.  А и днес ми се случи на едно "SONY " да не му работи   A / V  входа .

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
И аз съм за Стронг +1, ама преди това от телевизора всички електролити избягаха и на тяхно място нови, че офазяването и утечките тия китайски боклуци ги трепе като мухи, преди това 2 применика заминаха по тоя път...
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Да, стронг са много добри, може би най-добрите които се намират на пазара.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен liudmil1945

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 4
  • Населено място: Русе
Аз първо намерих стронг8105 еко, но после излезе 8115 и смених стария. Оказа се, че съм се прекарал.Там където 05 хващаше с 85 качество 15 едва достигаше 69-70, макар параметрите по книжката да бяха по-добри

Неактивен Ricarq

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 432
  • Населено място: Габрово
Аз първо намерих стронг8105 еко, но после излезе 8115 и смених стария. Оказа се, че съм се прекарал.Там където 05 хващаше с 85 качество 15 едва достигаше 69-70, макар параметрите по книжката да бяха по-добри

Е стига бе  човек ,  та това са много малки разлики , не си мисли така .

От 85 % на 69-70% се променя само като мръднеш с 5-6 см. антената. А ти от къде си сигурен , че си я поставил на абсолютно същото място  :D
Нали ти е в стаята антената , а не на открито ; особено ако си в панелка има страшно много отражения. Спокойно , може и да не си се прекарал. Пробвай с антената от другия декодер да видиш как е . А от настройките на декодера провери за всеки случей захранването към антената дали си го пуснал.

Неактивен tlt

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 18
  • Населено място: България
Стронг 8113!

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Силата на сигнала може да варира и не е критично. Качеството е критичен параметър и всичко под 98 процента говори за лоша антена и лош сигнал.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |