| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Реставрация на ФИЛИПС 614 батериен  (Прочетена 3791 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 906
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Реставрация на ФИЛИПС 614 батериен
« -: 26 Април, 2014, 14:19:43 »
От вчера след обед благодарение колегата Сотон остатъците от въпросния  Филипс са при мен .Незабавно започнах работа по дървената част -подлепване на фурнир, шлайфане на лаковото покритие-и почистване на същинската част. Знаех че е батериен , но мислех че е преработен, както повечето апарати от този тип. Оказа се че под шасито всичко е запазено 1:1. Това ме зарадва, но и постави въпрос за решаване- намиране на оригинални лампи. Затова малко по-късно. Друг проблем -"избърсана скала"- не знам от кого и не е важно, защото при покупката не съм поставял условия и не съм предявявал претенции. Имам готова скала подготвена за друг подобен, абсолютно същата, даже залепена върху стъклото.Трябва само да  я изрежа за да съвпадне на място. Трябва да търся и капак, ако не реша да го изрежа от някакъв картон.На това място искам да споделя -може би не за пръв път- моето скромно мнение и стремеж- без намеси в частта елементи, ако е незбежна да бъдат от същия производител или период. Затова макар че може администраторите да ме санкционират-търся  комплект лампи за този апарат. Следват няколко снимки преди и от процеса на реставрация.
« Последна редакция: 26 Април, 2014, 15:01:44 от Pichaga933 »

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: ФИЛИПС 614 батериен
« Отговор #1 -: 26 Април, 2014, 15:01:30 »
Поздравелния  за ентусиазма, няма за какво да те санкционираме, но ако искаш реално да си намериш елемнтите и лампите си пусни тема в съответния раздел, защото дали ще ти прочетат темата тук всички продавачи е доста съмнително...

Тез елемнти ако ти се налага да зменяш с нови старите кондензатори, спокойно може да си направиш калъпи и новите с удължени  крака да ги заливаш в същата форма с асфалт или черна епоксидна смола, за да запзиш оригиналния вид, поне на кондензаторите.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен dido

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 108
Re: Реставрация на ФИЛИПС 614 батериен
« Отговор #2 -: 26 Април, 2014, 17:09:01 »
 DK21 DF21 DAC21 DL21 - трудна работа е да се намерят тези радиолампи :unknown:

Неактивен dinev66

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 455
  • Населено място: Пловдив

Неактивен dido

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 108
Re: Реставрация на ФИЛИПС 614 батериен
« Отговор #4 -: 26 Април, 2014, 20:09:17 »
Когато купувате от този продавач(сина) или баща му искайте да ви гарантират емисията на лампите - купувал съм от него преди доста лампи докато ги продаваше в auction.bg, но имаше и лампи с не много добри емисии, независимо че отоплението им беше наред! Е предполагам, че тези дето ги продава в Ибея ще са си с гарантирани емисии :). - а иначе продавача е точен, макар че предпочита да ги продава в чужбина, а не в България(упоменато е в аукционите му). А и плащането е задължително с PayPal(а не с наложен платеж) което не е по възможностите на всеки да се оправи с процедурите и последователностите при пазаруване от международните аукциони :-[.
А и 4 лампи по 20 лева и то без доставката са си 80 лева като сума - доставката и тя се заплаща допълнително(поне по още 7 Евро на лампа).
« Последна редакция: 26 Април, 2014, 20:15:19 от dido »

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Реставрация на ФИЛИПС 614 батериен
« Отговор #5 -: 29 Май, 2014, 09:58:57 »
Докъде стигна с реставрацията?И аз бях мераклия за това радио но чаках да падне цената.Много съм мераклия за батерийно радио но още не намирам на приемлива за мен цена.Все още търся нещо подобно независимо от състоянието.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 906
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Реставрация на ФИЛИПС 614 батериен
« Отговор #6 -: 29 Май, 2014, 13:28:55 »
Реставрацията е приключена, що се отнася до кутията на радиото . Имам и готова скала . Лампи и капак -те все още са в дефицитката. Писах на Кмети- този който продаваше в Аукциона и от когото съм купувал, пита ме какво точно търся и след това-" ни дума ...ни стон". Може би наистина се е влюбил в звъна на лирите.  Контакти с колеги ми разкриха подобни на моята случки с батерийни лампи, оттогава съм прекратил търсенията. Тъй като все пак имам комплект негодни лампи сега ще ви покажа как би трябвало да изглежда радиото. Този който ми ги набута е писал че е от Козлодуй- мисля че във форума има колега от там и може би го познава.Не знам дали има Еконт в Козлодуй, лампите бяха пратени от друго място.Не си спомням къде съм прочел, но законодателството не позволявало да разпространявам лични данни без доказателства-даже да са ме обидили отзад- както казваше преди време брата на Наим Сюлейман оглу- мога само да си трая за да не ми се смеят. Показвам също и масичка от 50-те години, която след реставрацията ще използвам за фотосесии. Засега по- точното и наименование е масичка за дисекции.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3527
  • Населено място: Варна
Re: Реставрация на ФИЛИПС 614 батериен
« Отговор #7 -: 29 Май, 2014, 14:52:24 »
Кутията е станала много добре,поздравления :good:

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1124
  • Населено място: София
Re: Реставрация на ФИЛИПС 614 батериен
« Отговор #8 -: 29 Май, 2014, 20:21:04 »
               Не мога да преценя за кое завиждам повече - за радиото или за масичката! Поздравления и за двете!

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
Re: Реставрация на ФИЛИПС 614 батериен
« Отговор #9 -: 29 Май, 2014, 20:38:43 »
Вижте, мисля в друга тема го обсъждахме, но аз имам същия Филипс. В стария форум подробно писах за реставрацията му, беше в много по-лошо състояние кутия и всичко. Обаче лампите му бяха UCH4, UCH4, UBL1 и UY1N, независимо, че модела е 614В12, т.е. батериен. Въобще нямаше никакви следи от преправяне за мрежов тип. Като гледам снимката под шасито на колегата, почти едно към едно е с моя Филипс, гасящото зелено съпротивление и т.н., т.е. много вероятно е да бъде с горепосочените лампи, а не с батерийни, нека колегата да се увери напълно с какви лампи е.

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Реставрация на ФИЛИПС 614 батериен
« Отговор #10 -: 30 Май, 2014, 09:15:19 »
Не виждам поне аз гасящо съпротивление,а на твоя може би е пробито само едно отворче и е закрепен гасящия резистор.Пресвързано е отоплението и е присаден кенотрон.Сега гледах има 4 цокъла оригинала и 4 цокъла са необходими за преработката.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |