| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Ремонт на говорители  (Прочетена 1504 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Ремонт на говорители
« -: 22 Май, 2022, 20:09:17 »
Колеги нямам опит с ремонта на говорители, а не ми се рискува. Питам, някой от вас ще поеме ли ремонта или да ми препоръчате фирма (майстор). Просто не мога да се ориентирам, предложения много? Става въпрос за двата говорителя на моя Сателит 650, просто е недопустимо някой да се учи на тях, дори да съм аз :D За цени, колкото си струва?..
0888981645, 072365106

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 618
  • Населено място: Сандански
Re: Ремонт на говорители
« Отговор #1 -: 23 Май, 2022, 08:51:17 »
0887 66 80 56 Петър
Истински майстор!!!
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Ремонт на говорители
« Отговор #2 -: 23 Май, 2022, 12:39:40 »
Благодаря, дано е така, ще го потърся!
0888981645, 072365106

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 904
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Ремонт на говорители
« Отговор #3 -: 23 Май, 2022, 17:24:51 »
Слави преди година две имах същия проблем със същия говорител за един Грундиг сателит 600. Помня, че си поръчах гумени дъги от ибей и ги залепих. Не е кой знай колко голяма философия но си е пипкаво. Аз първо залепих външната страна за корпуса и после със хартийки центрирах мембраната и я залепих за гумата която се позиционира от долната страна на мембраната. Успех, тея всичките са така на тея грундици. Просто гумата си заминава с годините. Що не са ги правили класически изцяло от хартия както са нашите говорители на пример?
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен bxd

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 275
  • Населено място: София
Re: Ремонт на говорители
« Отговор #4 -: 23 Май, 2022, 19:34:36 »
"Гумените дъги" се наричат гофри по нашите ширини. Тези конкретно като ги гледам едва ли са гумени, по-скоро някакъв вид дунапрен и наистина стареят много бързо.
Иначе по въпроса с хора, занимаващи се с ремонт на говорители мога да препоръчам инж. Никола Николов. Ремонтирал съм при него 4-5 говорителя и винаги са били максимално добре направени.
*** Търся: Telefunken 664WK *** Реставрирани: Хармония 20; Концерт; Симфония; Tesla 606 A; VEF Radio; Ригонда Моно-> Стерео; Мелодия 11; Романс; Мелодия 14 стерео *** Чакащи за реставрация: Loewe Opta 2367W *** Чакащи реставрация: <<няма>> :( ***

Неактивен lampamp

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 401
  • Населено място: Стражица
Re: Ремонт на говорители
« Отговор #5 -: 23 Май, 2022, 21:58:08 »
Ако не намерите, човек може да ми пишете.  :hi:

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Ремонт на говорители
« Отговор #6 -: 24 Май, 2022, 09:40:19 »
Благодаря на всички, които се отзоваха! Но, за сега,  няма да се обаждам, защото се оказа, че тук в Ботевград има млад мъж с опит по темата. Обеща, че тези дни ще ми съдейства, пък ако няма добър резултат ще звъня.
Иначе, относно гофрите да споделя, че при мен на 600 са гумени, а на 650 са дунапрен (условно ги наричам така). Двата говорителя не са еднакви, може би за това, че 600 го водят 10 вата, а 650 е 15? Но, поне от форумите, разбирам че дунапреновите на 650 винаги с времето дават фира.
0888981645, 072365106

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Ремонт на говорители
« Отговор #7 -: 24 Май, 2022, 20:24:20 »
Принципно до сега съм носил за смяна на гофри говорители във Мегавойс:
https://www.megavoice.bg/

Просто ако друг път ти се наложи може да ги имаш предвид.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Ремонт на говорители
« Отговор #8 -: 29 Май, 2022, 16:40:24 »
Проблемът е решен! Пак да благодаря на всички, които се отзоваха!
Ами сам си ги оправих! След като поговорих с Драган, Димитър и пак Митко, но от Ботевград се замислих. Тези хора са се справяли като все са започнали отнякъде? И дето писах, че не ми се рискува на моите говорители, по ли е справдливо на чужди (е, не съм сервиз за услуги, ама може да се случи)? И някак добих кураж и се навих да се пробвам.
"Дунапренова" гофра, моя размер не намерих, но пък "гумена" имаше точния размер. За всеки случай купих две и след около два часа пипкане работата стана! Е, малко се изложих с центроването, малко бяга почти с милиметър, но на слух нищо не се усеща. Сега направо "кърти мивки" :D Така, че резервната няма да я ползвам, а ако на някой му трябва 3,7 инча му я подарявам.
Пищялката беше сравнитерлно лесна работа. Оказа се, че магнита си има легло в пластмасовия корпус и с малко "Локтайт" заспа!
Сега, докато пиша, си го слушам с удоволствие...
0888981645, 072365106

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 904
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Ремонт на говорители
« Отговор #9 -: 29 Май, 2022, 17:17:54 »
Браво! Справил си се отлично. Следващия път разлепи капачката в центъра. Аз я разлепям така, първо накисвам по края с разредител кореселин или ацетон с клечка за уши, като почне да изсъхва втори път и внимателно с нещо ножче скалпел разлепвам бомбенцето така мога да центрирам точно мембраната с подпъхване на хартийки между нея и магнита.  :drinks:
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Ремонт на говорители
« Отговор #10 -: 29 Май, 2022, 17:42:35 »
Благодаря колега, но нещо не си ме разбрал (пък може и други)?! Тя мембраната си беше центрована спрямо магнита, защото трептилката си я държеше на място. Говоря за центроването на гофрата спрямо мембраната и шасито, тя е малко "у лево" :D
Иначе, номера с коресалина ми го казаха и другите жокери, ама дано скоро не ми се налага?..
0888981645, 072365106

Неактивен lampamp

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 401
  • Населено място: Стражица
Re: Ремонт на говорители
« Отговор #11 -: 03 Юни, 2022, 04:33:22 »
Да  центровано е ама с времето трептилката хлътва а може да се изкриви пак само от гофрата. Аам щом не задира  браво! Със всеки следващ ще става по добре..
Маалко за кураж  имам да си лепя до  забрава. Всичките ги поиска един и същ приятел, идея си нямам какво ще прави с 10 12" :crazy:

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |