| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Съвет за покупка на усилвател от Ebay  (Прочетена 5564 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Re: Съвет за покупка на усилвател от Ebay
« Отговор #15 -: 12 Октомври, 2016, 21:41:02 »
Благодаря. Това е от незнание.
JVC AX-1100 I love u

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 904
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Съвет за покупка на усилвател от Ebay
« Отговор #16 -: 12 Октомври, 2016, 23:00:11 »
Има и още един момент който ибей дава. Продавача има право да зададе минимална цена от която е съгласен да продава. Тя остава скрита за купувачите. Но когато наддаваш ти казва, че още не си достигнал тази цена. И понеже искаш да я уличиш, наддаваш много пъти с по малко. За това от страни изглежда, че един и същи човек се наддава. Стартира търга от атрактивна цена за да може повече купувачи, да привлече да наддават. Например виждаш нещо скъпо, а цената започва от няколко долара или видимо доста под реалната. Играл съм на такива търгове, затова и аз така се наддавах веднъж 10-на пъти докато улуча момента да ми каже, че вече съм в играта. Това става обикновено с първия играч, който като види това или се отказва или играе до достигането на желаната от продавача минимална цена.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен Gabo

  • Собственикът на Sandacite.com
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
    • https://www.nesiprav.com
Re: Съвет за покупка на усилвател от Ebay
« Отговор #17 -: 13 Октомври, 2016, 08:35:00 »
При покупки с наддаване, аз обикновено си слагам в отметките стоката и задавам да ме извести като наближи крайният срок (както казаха по-горе, добре е срока да изтича или през следобеда, когато хората са на работа или много късно вечер /но трябва да се има предвид, че в Англия са 2 часа след нас/, печелел съм търгове за смешни суми от 2-5 паунда, за които в нормално време хората наддават като бесни и стигат до 50-60).
Та като наближи времето за завършване на търга, проверявам как е цената, колко хора наддават и ако още ме устройва, набелязвам си колко максимално бих дал над текущата. Щракам на бутона за цената, но не натискам бутона, докато не останат 20-30 сек. Тази тактика не винаги успява, но ако уцелиш момента, може да ти спести доста.
Също така никога не слагам кръгли суми, а винаги 3.33, 6.66 и т.н.т, защото обикновено подканващото от Ебай предложение към другия е кръгла сума и тези 33 стотинки разлика да го откажат (той на практика не знае, че е само толкова)

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Re: Съвет за покупка на усилвател от Ebay
« Отговор #18 -: 13 Октомври, 2016, 11:21:45 »
Благодаря още веднъж, ще вляза в час, но и все пак има неща, от които поне аз се притеснявам. Най-малкото снощи, като ми писа този човек тези неща и като че ли говори, че не е баш от най-коректните.
''OK I have checked it is allowed to send this internationally. It would cost £9 standard economy but this would not be tracked or signed. It would cost £15 tracked and signed for. If you want me to send for £9 it is at your own risk I cannot give your money back if it goes missing in the post. It's up to you? If you want the phone I can send it first thing tomorrow morning? If you bid now I'll end the listing early to send to you and I'll put your choice of postage on the invoice so let me know if you want standard or tracked.''
Иначе да спомена, средите ми онзи ден пристигнаха. Като нови са, уникално опаковани, супер бързо дойдоха, страшно доволен съм. Тях ги купех със ''предложи оферта''.
JVC AX-1100 I love u

Неактивен e-sea

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 30
  • Населено място: Варна
  • 0899863422
Re: Съвет за покупка на усилвател от Ebay
« Отговор #19 -: 13 Октомври, 2016, 11:31:51 »
Напротив, коректен е, ако ви изпрати пакета на ниска цена без тракинг номер за проследяване и стоката се загуби, ще имате проблеми с доказателствата при евентуално дело. Тогава неговата дума,че е изпратил стоката, стои срещу вашата, че не сте я получили. Въпреки че обикновено правата по презумпция са на страната на купувача. Тракинг номерът струва пари, това ви е отговорил. Винаги е добре да можете да проследите пратката.

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Re: Съвет за покупка на усилвател от Ebay
« Отговор #20 -: 13 Октомври, 2016, 17:56:47 »
Мерси, да аз съм на същото мнение, че е безмислено без тракинг.
JVC AX-1100 I love u

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
36 Отговора
13225 Прегледи
Последна публикация 13 Април, 2014, 15:28:13
от chav_chav
7 Отговора
3275 Прегледи
Последна публикация 26 Януари, 2015, 10:26:06
от Bengata
1 Отговора
2024 Прегледи
Последна публикация 25 Ноември, 2016, 10:48:11
от Gabo
10 Отговора
3219 Прегледи
Последна публикация 12 Декември, 2021, 09:20:49
от CVT
3 Отговора
1031 Прегледи
Последна публикация 15 Декември, 2022, 19:17:16
от CVT

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |