| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Стабилизатор за ловна камера.  (Прочетена 2289 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 618
  • Населено място: Сандански
Re: Стабилизатор за ловна камера.
« Отговор #15 -: 12 Април, 2021, 08:39:02 »
Ако консумацията е наистина до 1.5А Ампера, то линеен стабилизатор е безумие с толкова големи загуби. Имам познати ловци и ще поразпитам дали и какво използват.
По въпроса с импулсните преобразуватели - евтините китайчета с гръмко заявен ток 2 Ампера, всъщност въобще не могат да осигурят този ток. Пробвано лично от мен, като даже поставих лм-ката на радиатор. Но всичко друго също грее здраво. И диоди и дросел и кондензатори...Напълно е възможно да сгъва не камерата а захранването. Може би има смисъл от покупка на няколко вида понижаващи преобразуватели и да се определи кой е най-читав. После евентуално допълнително филтриране, ако се наложи.
Още мисли - допускам без да съм отварял камера от този тип, че вътре си има линеен стабилизатор за процесорчето. Та...едва ли е толкова критично към пулсации. :drinks:
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен biser4u

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 45
  • Населено място: Своге
Re: Стабилизатор за ловна камера.
« Отговор #16 -: 07 Юли, 2021, 21:04:49 »
Един колега във Варна,който се занимава само с ремонт и изграждане на камери и системи за наблюдение,сподели че е решил този проблем с импулсните модули,като пренавa тороидалния траф и подменя един два резистора.
Иначе честотата при тях под товар ходи 'нагоре надолу както и е кеф'. :biggrin:
p.s. стабилизаторчето е една чипчe с 8 крачета...

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |