| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: "Eлектрон -380" К-т дистанциооно за вграждане RC-090  (Прочетена 6340 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен pe6oslav

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 7
  • Населено място: Razgrad
Здравейте.Въпроса ми е относно свързването на това дистанционно, намерих го в продавалник чисто ново за 15 лв и реших да се захвана с тази задача.Оказа се че няма схема нито документация в последствие намерих схемата във форума на Есшоп като ме овикаха и наредиха на края ми заключиха темата.Всичко е подвързано и си работи добре освен , че не мога да подвържа графиката не знам от къде кой сигнал да хвана за вертикално и хоризонтално.Телевизора беше с модул цветност МЦ3 после бях слагал временно МЦ2 допреди да реша да му слагам дистанциооно.В момента е с МЦ 33-3 до колкото знам от този МЦ на горе стават да се подкара графиката.Надявам се някой да ми помогне...  :empathy2:
« Последна редакция: 28 Септември, 2013, 16:53:20 от pe6oslav »

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: "Eлектрон -380" К-т дистанциооно за вграждане RC-090
« Отговор #1 -: 28 Септември, 2013, 21:59:17 »
Съвсем скоро ще се случи цифровизацията и ако не си на кабелна ще си купиш декодер от който ще можеш да си упавляваш целия телевизор, на скарт буксата има и сигнал за включване и изключване, свързваш го с един транзистор и едно реленце да щрака захранването на електрона и това е.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен pe6oslav

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 7
  • Населено място: Razgrad
Re: "Eлектрон -380" К-т дистанциооно за вграждане RC-090
« Отговор #2 -: 28 Септември, 2013, 22:42:47 »
Аз така или иначе не го ползвам за ефирна ТВ имам обикновенна кабелна на която си работи добре, но го ползвам с цифрова кабелна телевизия и А/V вход който му направих.Така или иначе всичко по дистанциооното функционира и работи проблема е да му излезе графиката... Иначе му присадих кинескоп от едно НЕО и работи супер въпреки, че е китайски.Дано някой е правил това упражнение с графиката и да ме напъти каде да бодна тези 2 жици че само те останаха.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3530
  • Населено място: Варна
Re: "Eлектрон -380" К-т дистанциооно за вграждане RC-090
« Отговор #3 -: 28 Септември, 2013, 22:47:56 »
Не се чете схемата,дай я по голям формат.

Неактивен pe6oslav

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 7
  • Населено място: Razgrad
Re: "Eлектрон -380" К-т дистанциооно за вграждане RC-090
« Отговор #4 -: 29 Септември, 2013, 10:56:27 »
Ето тук е схемата в оригинален формат http://www.eserviceinfo.com/download.php?fileid=35316 .Ето тук има Електрон-ска схема само че с MЦ2 http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/2773/Elektron_Elektron.html . Не мога да разбера това TV identification точно какво е, Line е хоризонтално, Field Вертикално но не знам от къде и кои импулси точно да хвана .Долу при RGB изходите мисля Noise Removing e гасящия импулс който превключва входа за RGB в интегралната схема на MЦ за полето на графиката.Общо взето това не ми е ясно...
« Последна редакция: 29 Септември, 2013, 11:07:45 от pe6oslav »

Неактивен pe6oslav

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 7
  • Населено място: Razgrad
Re: "Eлектрон -380" К-т дистанциооно за вграждане RC-090
« Отговор #5 -: 29 Септември, 2013, 17:14:57 »
Ето и някой части от схемата на Електрон-а нужни за главоблъсканицата ако някой иска да погледне...



« Последна редакция: 29 Септември, 2013, 17:20:10 от pe6oslav »

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Re: "Eлектрон -380" К-т дистанциооно за вграждане RC-090
« Отговор #6 -: 29 Септември, 2013, 20:50:24 »

Aз съм монтирал на времето такова управление . Много ми хареса и авто настройка и други екстри . Но си спомням че трябва на импулса който се взима от ТХО да се сложи един 22пф кондензатор за смущения . Освен това се препоръчваше резисторите които на входа на блока за цветност са 75ом да станат по високи но с колко не помня .Почни от 680ом пък дано излезе .Видео сигнала също е важен с каква полярност ще бъде за авто търсенето.Трябваше да имам и някъде упътване фабрично но трябва да го търся.

Неактивен pe6oslav

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 7
  • Населено място: Razgrad
Re: "Eлектрон -380" К-т дистанциооно за вграждане RC-090
« Отговор #7 -: 29 Септември, 2013, 20:59:15 »
Дано успееш да го намериш, че така на сляпо не мога се оправя с това чудо.Само това остана пък ми е мерак и графиката му да заработи  8)

Неактивен pe6oslav

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 7
  • Населено място: Razgrad
Re: "Eлектрон -380" К-т дистанциооно за вграждане RC-090
« Отговор #8 -: 29 Септември, 2013, 22:42:52 »
Гледам в схемата на Велико Търново ТЦ 5121 е вграден един от събратята на този чип и за хоризонтална синхронизация е хванато напрежението за отопление на кинескопа през резистор 15 К.О и с ценеров  диод 5V на масa колкото е прага за входния импулс http://www.kn34pc.com/sch/sch_tv/sch_tv_vt_tc_3403_3404_5121_5122.pdf

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
28960 Прегледи
Последна публикация 09 Октомври, 2012, 21:40:23
от Ricarq
0 Отговора
1591 Прегледи
Последна публикация 29 Април, 2013, 17:01:52
от Pichaga933
94 Отговора
50178 Прегледи
Последна публикация 15 Май, 2016, 13:44:10
от Валери
3 Отговора
7349 Прегледи
Последна публикация 26 Март, 2014, 15:31:11
от dobringeorgiev
3 Отговора
7055 Прегледи
Последна публикация 23 Март, 2020, 16:13:40
от sve

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |