| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Шарп лсд тв 37'- не включва  (Прочетена 12026 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Re: Шарп лсд тв 37'- не включва
« Отговор #15 -: 14 Октомври, 2015, 19:58:39 »
Ето две снимки, надявам се другите да са читави. По сервизите е тегаво, даже и да имат, няма да ми я продадат, поне тук де.
Лошото на алиекцпрес специално за пурите е, че работят с DHL, където доставката е колкото са пурите над 100 долара за 10 броя.
JVC AX-1100 I love u

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Шарп лсд тв 37'- не включва
« Отговор #16 -: 14 Октомври, 2015, 20:05:12 »
Пробвай без нея.  Въпрос е дали трансформатора  и схемата около него са здрави
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 906
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Шарп лсд тв 37'- не включва
« Отговор #17 -: 14 Октомври, 2015, 20:13:56 »
Лампите можеш да пробваш с универсален инвертор -продават се на много места . Можеш да опиташ да го пуснеш без една лампа- обикновено защитата следи повишена консумация . Имам дефектен LG 37 със здрави лампи . За всички ,които не са наясно с измерването на MOSFET -цифров мултицет включен за измерване на трнзистори ( означено е със знак на диод)- мери се прехода дрейн-сорс, обикновено защитен с обратно включен диод , ако не е нула в двете посоки , което означава пробив в този преход -нормално 400-700 ома- минуса на уреда (COM) се свързва с изтока и с плюсовия шнур се пипа краткотрайно гейта , след това плюса се прехвърля на стока -в зависимост от типа на транзистора измереното съпротивление трябва да бъде между 0 и 200 ома.Ако това е така се прави и втората проба за запушване на транзистора-плюс към изток , минус на гейта. След тази проба здрав транзистор  дава безкрайно съпротивление в двете посоки  дрейн-сорс . Всичко това за N-канален- по-често използван. И двете проби са задължителни - макар и рядко транзистора може да е останал отпушен след сваляне за по-дълго време.

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Re: Шарп лсд тв 37'- не включва
« Отговор #18 -: 14 Октомври, 2015, 20:18:12 »
Аз така или иначе ги купих транзисторите и ги подмених, но беше ненужно, заблудих се от два други фактора, но това не е важно. Можеш ли да ми продадеш една лампа?
JVC AX-1100 I love u

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Re: Шарп лсд тв 37'- не включва
« Отговор #19 -: 14 Октомври, 2015, 22:49:48 »
Пробвай без нея.  Въпрос е дали трансформатора  и схемата около него са здрави

Току що го вързах без едната лампа, само че сложих здрава лампа на CN02, т.е на мястото на изгорялата, на CN16, на последното място остана без лампа. Резултат положителен няма.

http://www.ksp-electronics.com/bg/product/view/38497-lamp-ccfl-backlight-l-830-d-3-4

Тази дали ще стане, виждам 3 мм по малко е?
« Последна редакция: 14 Октомври, 2015, 23:15:05 от фревфяв »
JVC AX-1100 I love u

Неактивен Radko

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 353
  • Населено място: София
Re: Шарп лсд тв 37'- не включва
« Отговор #20 -: 15 Октомври, 2015, 11:05:01 »
Предполагам, че лампите са свързани в паралел. Ако тази, която слагаш, е различна, сигурно няма да е добре. По-скоро, би трябвало да работи и без нея, ако всичко останало е в ред. А щом не тръгва - вероятно има и нещо друго като проблем - може и други лампи да не са добре, може самият инвертор да не е в ред, а може да има проблеми и в мейнборда, включително и софтуера.
В руските форуми има описания как да се излъже инверторът да не минава в защита, когато има проблеми с лампите, за някои конкретни чипове.

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Re: Шарп лсд тв 37'- не включва
« Отговор #21 -: 15 Октомври, 2015, 11:30:47 »
Предполагам, че лампите са свързани в паралел. Ако тази, която слагаш, е различна, сигурно няма да е добре. По-скоро, би трябвало да работи и без нея, ако всичко останало е в ред. А щом не тръгва - вероятно има и нещо друго като проблем - може и други лампи да не са добре, може самият инвертор да не е в ред, а може да има проблеми и в мейнборда, включително и софтуера.
В руските форуми има описания как да се излъже инверторът да не минава в защита, когато има проблеми с лампите, за някои конкретни чипове.
Тв-то мига веднъж в червено, което според сервизното е лампа/инверт. На мен също ми минава през акъла, че може и други лампи да има повредени, но видимо не са, а в момента нямам външен инвертор за тест. Да вързани са в паралел.
Интересното е от тази, повече от прекрасна тема /  www.sandacite.net/forum/viewtopic.php?f=17&t=4933     /  , че инвертор без лампа не е желателно да работи, като на много тв-та, въобще не включват без лампа с цел да не пробие елементи или прегори платката.
При мен както махнах изгорялата лампа и единия улей сега е празен, тв-то само мига без да се включва за една секунда даже. Остава ми варианта да прежаля още 20 лв за една лампа и да опитам. Въобще не искам да го продавам.
JVC AX-1100 I love u

Неактивен Nprod

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 82
  • Населено място: София
Re: Шарп лсд тв 37'- не включва
« Отговор #22 -: 15 Октомври, 2015, 11:56:43 »
Ако ти се екпериментира, можеш да залепиш една LED лента зад дифузора и да теглиш 12В от някъде без да трябва инвертор.

Неактивен Bengata

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 312
  • Населено място: София
Re: Шарп лсд тв 37'- не включва
« Отговор #23 -: 15 Октомври, 2015, 12:32:36 »
Може и с Led ама този със сигурност ще си търси инвертора . А може да прочете темета   www.sandacite.net/forum/viewtopic.php?f=17&t=4933   внимателно и да пробва и с резисторите . Аз на мястото на изгоряла лампа съм слагал 1 мега ом 1 ват . Отдавна когато нямаше още части

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Re: Шарп лсд тв 37'- не включва
« Отговор #24 -: 15 Октомври, 2015, 13:24:19 »
Ето клипче, наистина се оказа само едната лампа, че не работи. Останалите изглеждат с еднакво осветление. Мисля да подменя няколко електролита в топлата част на захранването. Но факта, че казвате, че трябва да бачка тв-то и без една лампа ме притеснява...
Ако изгорялата лампа не е на място в тв-то, тв-то не включва, само мига диода.,
/>
« Последна редакция: 15 Октомври, 2015, 13:39:29 от фревфяв »
JVC AX-1100 I love u

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Re: Шарп лсд тв 37'- не включва
« Отговор #25 -: 15 Октомври, 2015, 19:09:48 »
Да ви порева малко. Разочарован съм от KSP-electronic, звъннах им и ги помолих да ми пратят една лампа, а те ми отказаха защото се чупели. Как може да ги мързи да и сложат аеро фолио и да я пъхнат в една кутия. До сега 6 лампи им счупели, даже и казах, че ще им преведа предварително пари, за да са спокойни, че и строшена да д ще си ги получат.
JVC AX-1100 I love u

Неактивен Nprod

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 82
  • Населено място: София
Re: Шарп лсд тв 37'- не включва
« Отговор #26 -: 15 Октомври, 2015, 23:31:53 »
Преди време поръчвах CCFL лампа за лаптоп от eBay и нямах никакъв проблем с доставката. Тъпче се в една ПВЦ-тръба и готово. Между другото, провери ли в eBay?

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1905
  • Населено място: Пловдив
Re: Шарп лсд тв 37'- не включва
« Отговор #27 -: 16 Октомври, 2015, 16:01:46 »
Сложи на мястото на лампата кондензатор 10-20p 4-5kV.
Разгледай в нета за контролера на инвертора. Има начини за заобикаляне на защитата, но са само за проба.

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Re: Шарп лсд тв 37'- не включва
« Отговор #28 -: 16 Октомври, 2015, 19:00:59 »
Сложих нова лампа, но въобще не включва сега тв-то, само си мига. Явно има проблем на инвертора, захранващ втората лампа, за да е изгоряла и за да не включва сега :/
« Последна редакция: 16 Октомври, 2015, 19:11:10 от фревфяв »
JVC AX-1100 I love u

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Re: Шарп лсд тв 37'- не включва
« Отговор #29 -: 17 Октомври, 2015, 12:55:10 »
Имам въпрос, какво мислите за следната ситуация.
Всички лампи светнаха, като тази новата, която поставих на мястото на изгорялата, до половината пура свети перфектно, от половината насетне по-слабо с премигвания и естествено тв-то изключва.
JVC AX-1100 I love u

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |