| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Нискочестотен усилвател RSN5H1  (Прочетена 1012 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 607
Нискочестотен усилвател RSN5H1
« -: 15 Юли, 2019, 12:38:03 »
Ще кача и снимка.Някой опитвал ли се е да я възстановява тази IC.Тя не ми е нужна ама от спортна злоба.Единия канал не е добре.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 607
Re: Нискочестотен усилвател RSN5H1
« Отговор #1 -: 16 Юли, 2019, 20:41:55 »
Ето и чарка:

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: Нискочестотен усилвател RSN5H1
« Отговор #2 -: 17 Юли, 2019, 09:02:17 »
Е, щом е от злоба, стискай зъби и започвай! Огледай двете големи подложки с по два кристала върху тях. Ако имаш късмет, ще намериш поне една двойка здрави транзистори, да се ориентираш. След тов леко и нежно опитай дали може да се запоява върху плочката. Така като гледам прилича ми на керамична с точкови заварки. Ако е така, когато отстраняваш или откачаш от схемата крайните транзистори, оставяй достатъчно дълги парчета от оригиналните проводници, поне 4-5 мм. за да можеш да запояваш върху тях. Избираш някакви крайни аудиотранзистори, съобразени с мощността и захранването, измисляш къде и как да ги монтираш механично и тестваш. С по-ниско напрежение, задължително през лампа и.... успех!
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 607
Re: Нискочестотен усилвател RSN5H1
« Отговор #3 -: 19 Юли, 2019, 22:48:35 »
Какво стана.На всяка плочка има по два еднотипни транзистора.На всяка плочка има по един дефектен тразистор,които правят един канал.Трябва да търся комплементарна двойка,външна.Тази в най-дясно е с п-н-п тразистори.Това най в ляво е интеграл.Там са сигурно атакуващите транзистори.Няма как да ги проверя и тях.
« Последна редакция: 19 Юли, 2019, 22:55:21 от chav_chav »

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 607
Re: Нискочестотен усилвател RSN5H1
« Отговор #4 -: 20 Юли, 2019, 17:31:20 »
До тук съм!Той колегата хубаво ми е написал да оставя малко проводник на плочката ама кой да чете!Площадките не се запояват с калай.Добре ,че това не беше важно и придобих много важен опит за друг път.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |