| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Не много очаквано откритие  (Прочетена 2466 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 907
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Не много очаквано откритие
« -: 21 Юни, 2013, 22:39:20 »
 До днес си мислех че един електролитен кондензатор няма с какво да ме изненада- десетина метра тоалетна хартия, разделяща две станиолови ленти, всичко това навито на руло. Бях решил да използвам една технология, която руските форуми приписват на китайците- то на тях какво не им се приписва. Исках да маскирам руски електролит като филипсов и между другото се получи много добре. Имам впредвид като изглед, иначе филтриращия ефект беше перфектен, макар мнението ми за руските електролитни кондензатори да не е най- добро. Освен  една спринцовка мътна смърдяща течност- електролита- от корпуса излезе  и това , което евентуално може да се види на прикачения фаил.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Не много очаквано откритие
« Отговор #1 -: 22 Юни, 2013, 11:28:57 »
Снимката е с ниска резолюция, нищо не си личи, обясни какво е това.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен simo_

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 491
Re: Не много очаквано откритие
« Отговор #2 -: 22 Юни, 2013, 11:34:34 »
Това е вътрешността на кондензатора според мен.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Не много очаквано откритие
« Отговор #3 -: 22 Юни, 2013, 16:58:14 »
То това е ясно но не е ясно от каква материя е, как изглежда от другите страни, защо изглежда така, евентуално ако му е ясно как работи и каква му е функцията на това което виждаме. Може рулото да е вътре а това да е за термоконтакт с алуминиевия корпус...
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |