| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Втори живот за МВА 810  (Прочетена 7228 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Eltehno

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 394
  • Населено място: Свищов
Re: Втори живот за МВА 810
« Отговор #15 -: 10 Октомври, 2014, 10:04:08 »
Намират се ве още тези интеграли. Тук в Свищов има на магазина, явно залежали от едно време, оригинални А210К с радиатор.
Ако не се лъжа цената им е 2,40 или 2,60.

А аз имам фабрични платки за усилвател 2х5 вата с тези чипове. Едно време ги правеха тук в ЗЗУ-то. Ако някой иска да си сглоби мъника.

19434-019436-119438-2

Неактивен ian

Re: Втори живот за МВА 810
« Отговор #16 -: 10 Октомври, 2014, 12:45:43 »
Много полезно и щедро предложение! :hi:

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик
Re: Втори живот за МВА 810
« Отговор #17 -: 10 Октомври, 2014, 17:00:10 »
Усилвателят на ian изглежда много добре !

Имам платки с МВА810, които съм изработвал на ръка преди 30 години и досега нямам нито един дефектирал усилвател. Монтирал съм ги в стереокасетофони, в много радиоприемници, дори и в Селена, за което снощи един дървен философ от форума се опита да ги оплюе, като недостойни за Селена, но това си остава за негова сметка.
Ползвал съм и ТВА810 без проблеми, но за руският аналог има противоречиви мнения.
"Недостатъкът" им е, че все по-трудно се намират. Последните 5 броя,  които купих преди няколко  години от Елимекс струваха по 70 стотинки.

Направил си добър усилвател с красив дизайн - слушай го със здраве !  :) 

Неактивен ian

Re: Втори живот за МВА 810
« Отговор #18 -: 10 Октомври, 2014, 17:59:21 »
Благодаря! :hi:
Депото е Рай за хората, които обичат да конструират нещо! Може да се намери почти всичко, има само един проблем......води до "пристрастяване"!  :D

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 618
  • Населено място: Сандански
Re: Втори живот за МВА 810
« Отговор #19 -: 10 Октомври, 2014, 19:14:09 »
Някой да е правил ето тази схема?
Според руснаците работи добре...
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик
Re: Втори живот за МВА 810
« Отговор #20 -: 10 Октомври, 2014, 20:03:41 »
Схемата е както се казва "стандартна", но самите руснаци нямат доверие на руския интеграл.Ако попаднеш на добър екземпляр няма да имаш проблеми.
За предпочитане е да се използват MBA810, TBA810 или TDA810, ако държиш на този тип интеграл.
Сега има богат избор и от други интегрални схеми с добри параметри и на ниски цени.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3538
  • Населено място: Варна
Re: Втори живот за МВА 810
« Отговор #21 -: 10 Октомври, 2014, 20:15:15 »
Ако намериш такава от Електрон 380 или клоновете му слагай спокойно.Няма проблем с тях.Явно има някакъв подбор с тия ползвани в модулите на тв-то.Това разбира се ако силно държиш на руския производител.Иначе както посъветва колегата слагай европейския аналог.

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 618
  • Населено място: Сандански
Re: Втори живот за МВА 810
« Отговор #22 -: 11 Октомври, 2014, 09:12:21 »
Колеги, само питам дали има разлика в звученето на стандартната схема и в тази която са видоизменили руснаците. Ама явно ще си поиграя да сравня.
Иначе още в ученическите си години правих с МВА 810...
Даже имам няколко останали от тогава...ако има мераклии...подарявам две-три бройки
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен Eltehno

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 394
  • Населено място: Свищов
Re: Втори живот за МВА 810
« Отговор #23 -: 11 Октомври, 2014, 14:01:12 »
Някой ми беше казал, че руската схема с транзистора на входа, свирела много добре. Лично не съм я правил, но мисля да я пробвам, а и имам за сравнение усилвателче с МВА810 по стандартната схема. Обаче кога ще стане това, не знам, напоследък нямам много свободно време.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |