| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Търся схема на флопи контролер за Правец 16  (Прочетена 3469 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Vaklin

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 302
  • Населено място: Козлодуй, Враца, София
Re: Търся схема на флопи контролер за Правец 16
« Отговор #15 -: 13 Януари, 2018, 22:09:47 »
Реално, няма значение какъв Gotek. Купувам от Али'то от най-евтините. Нещо, ако падне промоция (черен цвят примерно е минус долар и нещо, ама не винаги), купувам от промоцията. Практически, аз ползвам само хардуера, като фърмуера се трие и се записва друг. За съжаление, новият е платен и е направено така, че за всеки запис трябва да си плащаш. 12 евро с ДДС. Един французин го продава, но флашването е онлайн, фърмуера се генерира според 96-битовото ID на ST'to и т.н. Ако се яви сериозен пазар, то има смисъл да се краде. Имам първоначални наработки как би могло да стане, но, от друга страна, за 25 лева си е излишна разправия. Същото е и с желязото. Ако тръгнеш да го правиш сам, да му мислиш кутия и т.н. и отиде над китаеца.

http://torlus.com/floppy/forum/viewtopic.php?f=33&t=1683

Четете тук. Ако има въпроси, съм готов да отговоря.

http://torlus.com/floppy/forum/viewtopic.php?f=33&t=2998

Схеми, картинки, флашване...

Емулаторът прави абсолютно всичко. Ако има отклонения, французинът е англоговорящ, изключително комуникативен и оправя нещата. Връзва се да добавя всякакви модове към базата и т.н. Фен някакъв ще да е, едва ли е заради кинтите.

P.S. Модераторите да препоръчат в кой раздел да направя тема, ако счетат, че е нужно, и ще прехвърля това съобщение там, като го отредактирам подобаващо.
« Последна редакция: 13 Януари, 2018, 22:17:42 от Vaklin »
73 de LZ2VL

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: Търся схема на флопи контролер за Правец 16
« Отговор #16 -: 14 Януари, 2018, 17:46:22 »
Страхотно, че си подкарал машината! Ше се радваме, да видим клипче в действие какво може, да прави :)
 :disk: :reader: :master2:

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Търся схема на флопи контролер за Правец 16
« Отговор #17 -: 14 Януари, 2018, 18:03:34 »
Модератор:

Добре си е темата тук и мненията и също. Можете да продължавате да пишете по въпроса в тази тема.

Линкове към използвания емулатор може да дадете, няма проблем.

Ако желаете да качите инфо, има раздел библиотека:

https://www.sandacite.com/biblio/


Интерсно ми стана, а не казахте къде е бил проблема в машината, флопито или контролера?


 
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Vaklin

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 302
  • Населено място: Козлодуй, Враца, София
Re: Търся схема на флопи контролер за Правец 16
« Отговор #18 -: 14 Януари, 2018, 18:10:51 »
Повреден запис на епрома. Не работеше само частта за обработка на DST формата. Това, като твърд проблем. Спорадично не четеше от флопито. Решено чрез замяна с други записи.
73 de LZ2VL

Неактивен milkotro

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 1
  • Населено място: ТРОЯН
Re: Търся схема на флопи контролер за Правец 16
« Отговор #19 -: 25 Май, 2018, 21:34:50 »
Здравейте , имам проблем с платка за бродираща машина на Комтекст , подобна на тази на Vaklin . Мога ли да получа съдействие от Vaklin ,разбира се срещу възнаграждение , за нейното от ремонтиране? Благодаря !

Неактивен Vaklin

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 302
  • Населено място: Козлодуй, Враца, София
Re: Търся схема на флопи контролер за Правец 16
« Отговор #20 -: 25 Май, 2018, 23:14:41 »
Пишете ми ваш телефонен номер на лично съобщение. Ще обсъдим с какво мога да съм полезен.
73 de LZ2VL

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |