| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Телефонна централа  (Прочетена 1443 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен buksa

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 10
  • Населено място: Варна
Телефонна централа
« -: 14 Февруари, 2018, 10:42:38 »
Някой може ли да помогне с информация за тази телефонна централа, година на производство, модел?

Неактивен BatKoce

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 495
  • Населено място: Ракитово
    • velevel
Re: Телефонна централа
« Отговор #1 -: 18 Февруари, 2018, 17:09:16 »
Възможно е това да е уред, подобен като този от снимките по-долу:

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Телефонна централа
« Отговор #2 -: 24 Февруари, 2018, 19:32:22 »
Да, това не е телефонна централа , а уред използван използван при производството и.Тъй като мина много време след спиране производството на релейни централи и изхвърлянето им от употреба не мога да кажа със 100% сигурност ,но най-вероятно е 2/10/2-учрежденска 10 постова централа ,произвеждана в ЗТА Банско .Засега съм го показал само на един бивш изпробвач , но той не го позна ,ще изясна въпроса докрай.Има все още доста живи хора бивши работници в този завод. Аз не съм работил там , но съм готвил кадри за него. Слагам снимка на стрелковия уред, който е използван за измерване на захранването и съпротивление на линии и заземление -по време на соца не беше проблем да се снабдиш с разни градивни елементи.

Неактивен Петър Томов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 174
  • Населено място: Варна
Re: Телефонна централа
« Отговор #3 -: 10 Април, 2018, 01:25:33 »
Ако някой търси части от стари български телефони, както и цели телефони, ще уточня цени и ще пусна снимки! Частите могат да се използват за реставрация на телефони с липсващи части-звънци, слушалки и др.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |