| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Телевизор linea  (Прочетена 5790 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Stelio2580

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 33
  • Населено място: Варна
Re: Телевизор linea
« Отговор #30 -: 17 Април, 2018, 18:50:03 »
Вчера смених всички кондензатори и нищо не се получи, сега купих чипа, прибирам се и го почвам. Дано е от него иначе го удрям с чука

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: Телевизор linea
« Отговор #31 -: 17 Април, 2018, 19:16:14 »
Ще го оправиш,не се отчайвай.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Телевизор linea
« Отговор #32 -: 17 Април, 2018, 19:25:44 »
Мисля, че тука приоритетите са малко сбъркани. На масата по снимките се вижда кутия цигари-6лв. А човека не може да отиде до най-близкия магазин за 1 лев и да си вземе цифров мултимер DT878 за 5лв. Без да си измери поне напреженията  нищо няма да направи на сляпо.  Пък и мисля, че му лисва техническата грамотност да бара по офазено шаси като това, най-малкото е опасно. Та най-добре чука и в кофите преди да си е направи поразии на себе си, остави го тъй-наречения телевизор. Имах такава скраб от последното китайско производство и след има няма няколко месеца употреба почна да му свири високото. Да беше нещо , което си заслужава, някой читав модел от 90-те с намираема схема и все пак някакви качества, а то тва масовка.

Като гледам колко такива теми се пръкват, някой решил нещо да оправи, щото ще му излезе по-евтино ама нищо не разбира от електроника, мисля да пусна едни задължителни теми като минимум знания и наличен инструментариум, дето просто ако не могат да изпълнят нещатата там, да не се занимава никой с такива ситуации.

Утре някой ще реши че иска да смени кондензатор и няма поялник, и ще почнат да се редят хора да му обясняват как може да ползва ютия за целта. Хайде стига с тия безумия.

 
« Последна редакция: 17 Април, 2018, 19:31:31 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Stelio2580

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 33
  • Населено място: Варна
Re: Телевизор linea
« Отговор #33 -: 17 Април, 2018, 19:33:14 »
Пич, това че на масата има цигари а аз нямам мълтицет мисля че не значи нищо нали? Цигарите сруват 5лв. а запалката ми струва 155лв. Та тора значи ли че трябва да имам всичкото оборудване на един сервиз. И никога не пипам под напрежение, незнам как ти дойде на ума. Хората тук толкова отзивчиви и ми помагат, за което благодаря на всички, а ти ме напръска за секунди.

Неактивен Stelio2580

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 33
  • Населено място: Варна
Re: Телевизор linea
« Отговор #34 -: 17 Април, 2018, 21:20:27 »
Опааа за пича с мултицета е следващата снимка

Неактивен Stelio2580

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 33
  • Населено място: Варна
Re: Телевизор linea
« Отговор #35 -: 17 Април, 2018, 21:23:23 »
Смених интегралата и телевизорът изгря :)
Благодаря на всички за отделенното време и помоща, да оправим макият звяр за втори път.
Благодаря ви и има да черпя.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Телевизор linea
« Отговор #36 -: 18 Април, 2018, 18:01:38 »
Честито  :bravo:

Разтегнат е по вертикала, точно тоя чип дето смени.  Сега ако ти кажат как да си намериш настройката и да го свиеш...
« Последна редакция: 18 Април, 2018, 18:07:57 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
31 Отговора
6958 Прегледи
Последна публикация 11 Април, 2016, 11:40:46
от Ангел Симеонов

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |