| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Е, как соц. машина без КБ 100?  (Прочетена 2280 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Е, как соц. машина без КБ 100?
« -: 11 Август, 2018, 21:12:09 »
Здравейте колеги!
От няколко дни се каня да ви запозная с поредната придобивка, ама вече не издържах по простата причина, че колкото пъти на ден да надникна в "Сандъците" все едно и също?! Ами, по грубо наблюдение 80% публикациите са в търговския раздел? То целият сайт вече е "купувам, продавам" и т.н., къде изчезнаха истинските колекционери, реставратори, въобще хора на техниката?...
Но, по темата: тръгнах да търся оригинален ремък за моя "Смарагд", защото този, с който работи не ми харесва много. Не съм ви и питал, защото съм сигурен, че това у нас не се намира. Естествено, отидох в ибей и ровейки се натъкнах на една обява, която ме заинтригува. Някакъв от Дрезден предлагаше, останал от баща му, изключително запазен външно КВ100, комплект с калъф, кабели, ръководство, за съжаление без ремъка за носене през рамо. Но кое ме привлече най-много - предлагаше и резервен ремък! А по информация на bojitchko ремъка ставал и за смарагда, а и цената беше приемлива (сравнима с цените искани у нас за много зле изглеждащи такива магнетофони). Към този модел имам някакъв сантимент, не случайно надничах в нашите продавалници, защото навремето вкъщи имахме такъв, колко записи съм направил на него като ученик, най-вече от радио, а и телевизия Београда, но това е друга тема....Та, с две думи, купих го. И не съжалявам!
Германска машина (както някой колега казваше, но тук е буквално, че "германецът си е германец, дори и роден в Лайпциг"), не като сегашните машини за еднократна употреба! В сравнение със смарагда се е появил след две години, явно по-нисък клас, за по-масова употреба. Вече не е с лято шаси, но моторът му пак е двускоростен, пак нещо според мен, по-сложно и скъпо, но пак направен на принципа " при правилна експлатация и обслужване може да служи вечно"! Вярно, това не е предвидено при обемния му монтаж, защото смяната на електролитите си е истинско преживявяне, което ще се опитам да илюстрирам, но това си е проблем и при други "по-нафукани" марки от онова време. Иначе, след няколко дни работа тръгна и то, като вчера от магазина. Единствената ми забележка е, че сравнявйки го с иначе грубоватия "Смарагд", с неговото финно ел. управление е направо грубиян, не че му пречи на правилните команди, както пак някой казваше, имаш чувството че боравиш с MG 42...
Сега пускам няколко снимки, щото изпускам "ракиенето време", а за тези, на които наистина им е интересно утре ще се опитам да публикувам и клипче. Все пак не е макет само за снимки...
0888981645, 072365106

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Е, как соц. машина без КБ 100?
« Отговор #1 -: 12 Август, 2018, 20:37:14 »
Както обещах вчера, ето и клипче със запис направен на него на част от хит от 60-те:
« Последна редакция: 12 Август, 2018, 20:55:06 от Валери »
0888981645, 072365106

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Е, как соц. машина без КБ 100?
« Отговор #2 -: 12 Август, 2018, 21:10:02 »
Здравейте колеги!
От няколко дни се каня да ви запозная с поредната придобивка, ама вече не издържах по простата причина, че колкото пъти на ден да надникна в "Сандъците" все едно и също?! Ами, по грубо наблюдение 80% публикациите са в търговския раздел? То целият сайт вече е "купувам, продавам" и т.н., къде изчезнаха истинските колекционери, реставратори, въобще

Много ги харесвам тия магнетофони . А тоя си е направо като нов .,
Добре е че има търговски раздели по форумите , че иначе няма какво да реставрираме .
Не , ли Слави ?

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Е, как соц. машина без КБ 100?
« Отговор #3 -: 12 Август, 2018, 21:19:35 »
0888981645, 072365106

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Е, как соц. машина без КБ 100?
« Отговор #4 -: 12 Август, 2018, 21:33:57 »
Оф, най-после се получи!? Иначе да закъснея въобще с публикуването бе, че днес бях цял ден в София по разни работи, но основно заради ретро парада във Владая, а да пиша причината е, че миналата година ви тормозих с едно "Сафари 2". Тогава също обещах (е, никой не го е и искал) да покажа за къде му трябваше на моя приятел Драго. Това е автомобила който от 5 години стягаше, ето тази красавица от 1969 г.:
0888981645, 072365106

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Е, как соц. машина без КБ 100?
« Отговор #5 -: 12 Август, 2018, 22:04:42 »
Да радиото, по принцип си прав, но ме дразни, че нашият сайт (позволявам си да го кажа) се изражда в търговски! То си има достатъчно други. Тук, според мен, трябва основно да се търгуват специфични, наистина ретро части или крайни изделия. Вярно и тук няма да сме на едно мнение, защото границата "ретро" е доста разтеглива. Поне при автомобилите ФИВА постави граница, е не му казваме ретро, а "иторически автомобил", но е закована на минимум 30 години.
Иначе, за вече моя КВ100 може да се каже, че е като нов! Като си помисля за какви оръпляци нашите продавачи искат почти същите пари като немеца.....
0888981645, 072365106

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Е, как соц. машина без КБ 100?
« Отговор #6 -: 12 Август, 2018, 22:18:37 »
Оф, най-после се получи!? Иначе да закъснея въобще с публикуването бе, че днес бях цял ден в София по разни работи, но основно заради ретро парада във Владая, а да пиша причината е, че миналата година ви тормозих с едно "Сафари 2". Тогава също обещах (е, никой не го е и искал) да покажа за къде му трябваше на моя приятел Драго. Това е автомобила който от 5 години стягаше, ето тази красавица от 1969 г.:
Това ВАШАВА ли е ? Много е добра . Мерак голям е вкаран . Никога не съм виждал друг цвят , освен - бели ...

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Е, как соц. машина без КБ 100?
« Отговор #7 -: 12 Август, 2018, 22:50:38 »
Да, Варшава е. Не съвсем бели, основно бяха светло сиви. Не е само мерак, а познания и майсторлък трябват! Е, Драго  се е отклонил от оригинала, но се е получил уникат. Виж му само моторния отсек:
0888981645, 072365106

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Е, как соц. машина без КБ 100?
« Отговор #8 -: 12 Август, 2018, 22:52:11 »
Пък и арматурното  табло:
0888981645, 072365106

Неактивен lampamp

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 400
  • Населено място: Стражица
Re: Е, как соц. машина без КБ 100?
« Отговор #9 -: 10 Септември, 2018, 08:45:49 »
Браво,, за магнетофончето. И варшавата е станала добре, различно от обичайното сиво.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Е, как соц. машина без КБ 100?
« Отговор #10 -: 15 Септември, 2018, 21:07:38 »
Днес получих поредния-трети- КБ100 .Доста запазен, понеже е прекарал живота си в калъф ,струва ми по-малко от 20 лева, но все пак с 5 лева повече от първия ми от този модел КБ100-перфектен.Може би ще пусна снимки след като привърша почистването му. Той има и спътник-също пореден,незнам точния му номер ,може би също трети.Става въпрос за G 601 ,част от комплект Студио2 , с доза и игла ,балансиран диск, но без ремък. Ако някой случайно прочел написаното по-горе може да ми предложи ремък ще бъде съвсем ОК.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Е, как соц. машина без КБ 100?
« Отговор #11 -: 15 Септември, 2018, 21:28:32 »
G601 не са с балансиран диск по принцип, интересна бройка явно е късна.  Ремъка за него е същия като за G602.

На пазара има сума ти ремъци за тях от силиконови до китайски и никой от тях не е точно такъв какъвто трябва, не само аз ами и други хора много са търсили.

Тези хора имат читав оригинален ремък, но не са евтини

https://www.alo.bg/2385393
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Е, как соц. машина без КБ 100?
« Отговор #12 -: 15 Септември, 2018, 22:20:57 »
Не че правя анти реклама на Йо музик, ама Йонко работи с кожа на клиента. Вярно, предлагат и много неща (за сервизната им дейност нямам впечатления ), но му предложете нещо, което ви е за продаване, а той ще иска да му го подарите...
0888981645, 072365106

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |