| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Питане за марка магнетофон  (Прочетена 3974 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Питане за марка магнетофон
« Отговор #15 -: 30 Октомври, 2018, 13:10:38 »
Сигурно е прекъснала някъде до извода, но едва ли ще е възможен ремонта на старата глава. Имайки предвид диаметъра на проводника с който е навивана прекъсването не е изключено. Все пак провери схемата за пробили или утечни кондензатори. Че да не стане и новата глава да се повреди ако приемем че през нея е протекъл постоянен ток.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Re: Питане за марка магнетофон
« Отговор #16 -: 30 Октомври, 2018, 21:19:25 »
Пробвай да нагрееш изводите на главата - добре почистени и с много "мокра" капка калай.
При мен се получи. Наистина, само веднаж от няколко случая, но пък имаше поправена глава!  :)

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Питане за марка магнетофон
« Отговор #17 -: 03 Ноември, 2018, 15:24:28 »
https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fyoutu.be%2FG-veRGzLU6I&h=AT1c89bvuOqK7lcUDFhOhs5DSsbwJHDMnKqgFC2Zwzc1MhWAmqx5jPOPMiYOMzJkN8H1LAkrwplRJCDmMss6fflwDYW7H_i-3NSYT_11rl0DjYd1-57Vwrr3VbzI82GCcTM&s=1
Ето я машината в  завършен вид . 4 кондера смених , един резистор , една глава , и почистване на всички контакти и превключватели . Резултата е мн. добър , и си заслужаваше .,Тука ме впечатли факта на прекъсналата глава . Маркова работа , а ето  качеството лошо . Същия проблем имах с един " Ухер " стерео . Там и двете  глави бяха прекъснали ? Без да е пипано и работено по машината . Преди месец Реставрирах " комета" ролков , лампов , от 60 гд., главата беше доста изтрита , но здрава , и звучеше доста добре . Ще ви го покажа и него , и още десетина , ако има интерес .
« Последна редакция: 03 Ноември, 2018, 15:33:30 от радиото »

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Питане за марка магнетофон
« Отговор #18 -: 03 Ноември, 2018, 15:54:59 »
Интерес винаги има!
Прекъсналата глава не означава задължително лошо качество. Случва се! Много фина работа е това.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Питане за марка магнетофон
« Отговор #19 -: 03 Ноември, 2018, 16:22:59 »
Браво колега, все пак го съживи, а и много добре изглежда! Само не ми стана ясно, излиза че си сменил главата с друга? С каква я замени, че от клипа не се вижда добре, а ми се струва позната? Марката сама по себе си заслужава труда, а това, че е прекъснала главата се "случва и в най-добрите семейства". Тези косъмчета след толкова години могат да се окислят и прекъснат само от влагата във въздуха. А усуканата лента нарочно ли я ползваш?
0888981645, 072365106

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Питане за марка магнетофон
« Отговор #20 -: 03 Ноември, 2018, 16:51:06 »
Браво колега, все пак го съживи, а и много добре изглежда! Само не ми стана ясно, излиза че си сменил главата с друга? С каква я замени, че от клипа не се вижда добре, а ми се струва позната? Марката сама по себе си заслужава труда, а това, че е прекъснала главата се "случва и в най-добрите семейства". Тези косъмчета след толкова години могат да се окислят и прекъснат само от влагата във въздуха. А усуканата лента нарочно ли я ползваш?

Намерих в нета цялата плочка с главите . Същия модел , и така дори ми останаха резерви . Щото един продавач ми искаше сума , колкото купих,целия магнет. Лентата , се е обърнала , та я пуснах така докато пренавие . С нея си пробвам , щото е студиен запис от едно време , та настройвам главите , ако е нужно .
За инфо да ви кажа , в  базар бг.  има още два комплекта за същата марка , но два различни модела . Ако на някой му трабва .
« Последна редакция: 03 Ноември, 2018, 17:00:09 от радиото »

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом

Неактивен azop_v

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 260
  • Населено място: Ст.Загора
  • очаквай неочакваното...
Re: Питане за марка магнетофон
« Отговор #22 -: 09 Ноември, 2018, 18:06:12 »
Бравос!  :hi:
Изглежда като нов!  :---

Давай и други такива снимки, че ме зареждаш и мен...  :drinks:

.
Timeo Danaos et dona ferentes...

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |