| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Конвертор от алиекспрес  (Прочетена 13296 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: Конвертор от алиекспрес
« Отговор #105 -: 13 Ноември, 2019, 15:22:04 »
То е ясно, че телевизора ще стане жертва в името на това ти да се научиш, дано само не стане жертва напразно. Успех!

Абе то важното е "майсторът", да не стане жертва  :master2:

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 450
  • Населено място: Пловдив
Re: Конвертор от алиекспрес
« Отговор #106 -: 13 Ноември, 2019, 15:48:07 »
Няма да стане жертва,защо всички са убедени че няма да де справя с ремонта?

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 450
  • Населено място: Пловдив
Re: Конвертор от алиекспрес
« Отговор #107 -: 13 Ноември, 2019, 17:11:24 »
Ето до къде съм,не съм пипал нищо,просто мерех напрежения и високото си дойде,било е заради лош контакт с лампата,не знам как е станало,защото смених двете лампи но...Да,другият проблем е  недостатъчна вертикална развивка,и работи на пулсации,в клипа се вижда без  да пипам нищо как пулсира и бавно се свива вертикалата,струва ми се като лампа,като позагрее малко и почва да свива...

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 450
  • Населено място: Пловдив
Re: Конвертор от алиекспрес
« Отговор #108 -: 13 Ноември, 2019, 19:26:42 »
Измерих и волтажите,всички са по ниски, на PL36 4 краче е 140,трябва да е150, 5то краче е -40,трябва да е -50,на PY88 9 краче е 180,а трябва да е 222,и след конд. 100 47nF е 705,а трябва да е 740,на какво може да се дължи спада?И екрана се сви  напълно,сега има само черта ,високото също е много нико,трябва да работи 2 минути да светне екрана,но това сигурно е заради ниските волтажи долу,не мога да си обясня защо са по ниски,измерих и волтажа на електролитите,180,не знам дали е добре,не пише в схемата колко трябва да е,съвет?
« Последна редакция: 13 Ноември, 2019, 19:32:00 от kortex »

Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 888
  • Населено място: Варна
Re: Конвертор от алиекспрес
« Отговор #109 -: 13 Ноември, 2019, 22:03:21 »
Селенов изправител бе мен! Заради него са ти по-ниски напреженията. Каква е тази Опера, 1 или 3? За вертикалното отклонение май ще ти трябва осцилоскоп. Е, там точно може да помогне превантиванта смяна на кондензаори...

Не те знам колко знаеш, да кажа за всеки случай... При едното положение на щепсела в контакта, на шасито ще излезе фазата, а като го обърнеш - нула... Вземи фазомер и провери шасито, и бележи щепсела, за да го включваш винаги така, че на шасито да е нулата!

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 450
  • Населено място: Пловдив
Re: Конвертор от алиекспрес
« Отговор #110 -: 13 Ноември, 2019, 22:24:21 »
Добре,селена с какво се сменя,чувал съм че с диод и за да се имитира вътрешното съпротивление с резистор,но не знам какви са стойностите на диода и на резистора...За шасито знам,проверявам го всеки път.
Това е втората ми тройка,първата я направих ,с единичката не съм се захващал още набирам опит с тези :D
« Последна редакция: 13 Ноември, 2019, 22:32:23 от kortex »

Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 888
  • Населено място: Варна
Re: Конвертор от алиекспрес
« Отговор #111 -: 13 Ноември, 2019, 22:39:46 »
Трябва ти примерно 1N4004 или нещо от сорта, и последователно на него някакво съпротивление... Предполагам 50 - 100 Ом и мощност към 10 вата. Стойността на съпротивлението трябва да се подбере така, че като заработи телевизорът, напрежението на първия кондензатор да стане приблизително каквото е по схемата...

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: Конвертор от алиекспрес
« Отговор #112 -: 13 Ноември, 2019, 22:41:50 »
бележи щепсела, за да го включваш винаги така, че на шасито да е нулата!

Аз точно тъй съм сторил със щепселът на моята Опера  с лак направих точица кой щифт отговаря за шасито , но всеки път трябва да меря контакта където ще пъхам за да знам на къде :)

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 450
  • Населено място: Пловдив
Re: Конвертор от алиекспрес
« Отговор #113 -: 13 Ноември, 2019, 22:43:45 »
Трябва ти примерно 1N4004 или нещо от сорта, и последователно на него някакво съпротивление... Предполагам 50 - 100 Ом и мощност към 10 вата. Стойността на съпротивлението трябва да се подбере така, че като заработи телевизорът, напрежението на първия кондензатор да стане приблизително каквото е по схемата...
Някой  ако го е направил това да каже стойността?Или ще взема две три стойности и ще видя с коя се доближава най-много.

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 450
  • Населено място: Пловдив
Re: Конвертор от алиекспрес
« Отговор #114 -: 13 Ноември, 2019, 23:12:41 »
А как се свързва диода?Има червена и черна жица,съм коя да сочи стрелката на диода,и резистора успорено ли се свързва или последователно с него?

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 450
  • Населено място: Пловдив
Re: Конвертор от алиекспрес
« Отговор #115 -: 14 Ноември, 2019, 08:20:52 »
За резистора разбрах,последователно само диода не знам как да поставя...

Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 888
  • Населено място: Варна
Re: Конвертор от алиекспрес
« Отговор #116 -: 14 Ноември, 2019, 08:54:14 »
Катодът на диода, който е означен с бял пръстен или черта, да се свърже с плюса на кондензатора. Ама щом задаваш такива въпроси, значи тази работа не е за теб.

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 450
  • Населено място: Пловдив
Re: Конвертор от алиекспрес
« Отговор #117 -: 14 Ноември, 2019, 10:55:15 »
Нов съм и нямам опит с диоди и повечето по сложни неща,уча ги в момента,по някога може да задавам малоумни въпроси,извинете за което... :)

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: Конвертор от алиекспрес
« Отговор #118 -: 14 Ноември, 2019, 16:06:18 »
то това са елементарните неща, по-добре не барай високоволтови уреди . учи се на електронни игри и други слаботокови електроники :master2:

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 450
  • Населено място: Пловдив
Re: Конвертор от алиекспрес
« Отговор #119 -: 14 Ноември, 2019, 18:49:54 »
Отчайвате ме,може ли вместо да ми дадете съвет как да го направя защото то е ясно че не знам ,да ми казвате да се откажа?

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |