| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Начало, може би. Колекцията на Младенов  (Прочетена 77996 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен mirkata

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 141
  • Населено място: Хасково
Re: Начало може би.....
« Отговор #15 -: 19 Ноември, 2012, 13:06:51 »
Страхотно начало,поздравления. :good:
Който може, го може.

Неактивен Младенов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 176
  • Населено място: София
Re: Начало може би.....
« Отговор #16 -: 19 Ноември, 2012, 15:33:13 »
Благодаря на всички за отзивите,надявам се да имам възможността да обогатявам колекцията постоянно.Обаче като видях "ЧАСТ" от колекцията на колегата dido осъзнах че действително съм в началото на нещото.Но в днешно време все по рядко изпадат приемници така че каквото ми е по силите ще спася.

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Начало може би.....
« Отговор #17 -: 19 Ноември, 2012, 15:45:01 »
Младенов, колекционирай и реставрирай, но не ставай "егоиз". Знаеш какво имам предвид. Не оставяй апаратите наблъскани един върху друг, непочистени, нелакирани, непоправени само за да кажеш че ги имаш. Истинския смисъл на колекционерството е в грижата за това, което колекционираш. Аз знам, че ти се грижиш за твоите апарати и само само искам да те насърча още повече. За галерията на сайта ще ми трябват снимки с по-висока резолюция на радио и тв апарати. Ако не ти е проблем, изпрати ми каквото имаш за да ги сложа в галерията.

Неактивен dido

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 108
Re: Начало може би.....
« Отговор #18 -: 20 Ноември, 2012, 21:34:01 »
Здравейте колеги,

ще споделя нещо което не е много за споделяне защото ще засегна може би някой хора - много труд и средства ми коства събирането на въпросната ми колекция, както и много "лавиране" докато измъкна някой интересен апарат из под носа на някой познати ви хора които искат да притежават всичко и никой друг нищо да не може да вземе за колекцията си:

цитат "Младенов, колекционирай и реставрирай, но не ставай "егоиз". Знаеш какво имам предвид. "

Затова и пуснах сайта ми да го видят хора които биха го оценили точно в този форум, а не при "конкуренцията" на този форум. Все пак конкуренцията на този форум написа и следните "крилати" фрази които не одобрявам:

"Антон визира - друг админ.
Когато говориш за саита ми - изразявай се така както аз за твоя.
Ако искаш да си говорим за сайтове ще си говорим след 50-ия които си направил с ръцете си.
А в никакъв случаи не си позволявай да се изразяваш така за потребителите в сайта.
Подаръци не правя - трябваше да си го разбрал.
Свободата на словото е право на всеки и лично твое.
Докато нямаше алтернатива на този форум бяхте кротки - как сега ви пораснаха рогцата от раз - или набрахте смелост като се събрахте 20 -ина човека

Не си играй с мен Gabo -аз не съм Антон" - това са думи именно на познатия Ви колега "Egoiz"

Явно за хората от този форум се отнасят тези 20-тина човека, но все пак и ние сме хора и имаме право на свобода на словото така че колеги нека си колекционираме и обогатяваме форума, а вече на който не му харасва си е негово право да ни се сърди че сме му някаква "дребна" конкуренция. А може и други колеги да създадат собствени сайтове и да се появят повече алтернативи.

Все пак с тези няколко български довоенни апарата които съм намерил се опитвам чрез сайта си да покажа и на другите хора по света, че и ние имаме радиоистория и съм ги превел в горе долу добър вид доколкото мога и поне не са " наблъскани един върху друг, непочистени, нелакирани, непоправени само за да кажеш че ги имаш"

И колеги сайта ми не е създаден за да ви дразни, а да стимулира ентусиастите да колекционират и събират различни неща - ще се опитам да дообогатя сайта и с други типове колекции които притежавам, а не само в областта на радиотехниката - все пак е "antique-items" ,а не само "radio....."

Успех на всички колеги във този форум който е "дребна" конкуренция, но надявам се не за дълго  :cat:

Активен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3899
Re: Начало може би.....
« Отговор #19 -: 20 Ноември, 2012, 21:42:14 »
Написаното по-горе много ми хареса, поздравявам Ви колега  :yes:

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Начало може би.....
« Отговор #20 -: 20 Ноември, 2012, 21:57:27 »
Браво dido, аз също имам сайт, в който си слагам радиоапаратите от личната ми колекция даже излиза на челна позиция в гугъл ако се търси радио, което е описано там. Вярно е, не са кой знае какво, но само аз си знам с колко любов съм ги "отгледал". Всеки един минавам през профилактика, почистване, шкурене, лакиране и какво ли още не. Правя скали, които ми отнемат по няколко часа и гледам да са максимално близки до оригиналите. С каквото мога помагам на всички и надявам се повечето потребители на този форум да са доволни. Живи и здрави да сме пък другото лека по лека ще се нареди. А относно така наречената конкуренция, аз изобщо не искам да ги споменавам под каквато и да е форма. Двамата админи на другия форум ми паднаха в очите с техните изказвания по наш адрес.

А колекцията ти е много добра и се радвам, че я сподели с всички нас.
« Последна редакция: 21 Ноември, 2012, 01:05:20 от Pichaga933 »

Неактивен deniz5612

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 305
Re: Начало може би.....
« Отговор #21 -: 02 Декември, 2012, 21:41:57 »
Да от битака за 8.50 лв. толкова имах в единия джоб. :blum2:
В другия ти слагам 12,42 , и чакам КОНЦЕР-та  :drinks:

Неактивен Младенов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 176
  • Населено място: София
Re: Начало може би.....
« Отговор #22 -: 21 Декември, 2012, 18:41:04 »
Скоро не съм писал в темата въпреки че има какво да допълня в колекцията ;)
Много съм доволен защото попълвам Български радиа,а от последната покупка съм супер радостен защото отдавна исках точно такъв Христо Ботев.
Значи по ред на номерата първо заприходих тази Чайка,със скала на Маестро

Много добре запазена и пазена.

После дойде Орфей-чо

Перфектен

И накрая за десерт един страхотен Христо Ботев М462 който май ще се окаже по рядък модел от стандартния с трите врътки отпред.И с надписа РАДИОПРОМ на скалата.

Изобщо не открих в нета инфо или снимка за този модел
Това е за тази година почваме да празнуваме.
Пожелавам на всички весело посрещане на празниците и да сте живи,здрави и много щастие в семействата.
АМИН

Неактивен PDM

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 387
  • Населено място: Велико Търново
  • LZ2PDM
Re: Начало може би.....
« Отговор #23 -: 21 Декември, 2012, 18:50:21 »
Честито за Хр.Ботев с двете копчета отпред! По-рядък е от този с трите!

Неактивен deniz5612

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 305
Re: Начало може би.....
« Отговор #24 -: 21 Декември, 2012, 19:07:12 »
А бе Ники , от де тия лъскави красотки , евала , няма ли някой окълцан за мен па макар и ябанджийски  :rofl:

Неактивен Младенов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 176
  • Населено място: София
Re: Начало може би.....
« Отговор #25 -: 21 Декември, 2012, 20:55:12 »
А бе Ники , от де тия лъскави красотки , евала , няма ли някой окълцан за мен па макар и ябанджийски  :rofl:

Ще има,ще има и за теб.А нали знаеш че нещо те чака да си го прибереш /коледния подарък/ ;)
Впрочем скоро попадах на Концерт или по точно на тленните му останки но не си заслужаваше и не го взех.Само кутия и голо шаси за нереални пари.Ше търсим друг.

А имам идруга оферта за теб ама по нататък 8)

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Начало може би.....
« Отговор #26 -: 21 Декември, 2012, 21:22:56 »
И аз попаднах скоро на Концерт и стана дует.

http://files.manofoto.com//razni/koncerti.JPG

Неактивен ubl1

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 58
  • Населено място: пловдив
Re: Начало може би.....
« Отговор #27 -: 21 Декември, 2012, 21:27:54 »
аз попринцип съм фен на по старите ботевци и този е много интересен можели повече снимки и честито

Неактивен Младенов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 176
  • Населено място: София
Re: Начало може би.....
« Отговор #28 -: 21 Декември, 2012, 21:45:00 »
« Последна редакция: 01 Август, 2014, 03:01:48 от Pichaga933 »

Неактивен ubl1

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 58
  • Населено място: пловдив
Re: Начало може би.....
« Отговор #29 -: 21 Декември, 2012, 21:47:23 »
благодаря за снимките наистина интересен експонат

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |