| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Въпрос за предусилвателното стъпало и ЕСС83  (Прочетена 2096 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен azop_v

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 260
  • Населено място: Ст.Загора
  • очаквай неочакваното...
Искам да попитам дали е добре да се сложи в предусилвателното стъпало ECC802S, вместо ECC83 и трябва ли да се променят някои стойности?
Тази лампа ми е непозната, макар че пишат добри неща за нея.

Благодаря!
« Последна редакция: 14 Май, 2019, 19:59:20 от Gabo »
Timeo Danaos et dona ferentes...

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: Имам един въпрос...
« Отговор #1 -: 14 Май, 2019, 00:24:10 »
Ако слагаш ECC802S трябва да промениш режима.Усилването е малко по голямо,а анодния ток е много по голям.

Активен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Населено място: Варна
Re: Имам един въпрос...
« Отговор #2 -: 14 Май, 2019, 08:19:28 »
Тази лампа е с много ниско усилване. Стъпалото ще усилва, не повече от 9-10 пъти, срещу 50-70 за ЕСС83. Според мен, е по-подходяща, за драйверно или фазоинверторно стъпало.

Неактивен azop_v

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 260
  • Населено място: Ст.Загора
  • очаквай неочакваното...
Re: Имам един въпрос...
« Отговор #3 -: 14 Май, 2019, 10:53:39 »
Тази лампа е с много ниско усилване. Стъпалото ще усилва, не повече от 9-10 пъти, срещу 50-70 за ЕСС83. Според мен, е по-подходяща, за драйверно или фазоинверторно стъпало.
Благодаря за отговорите, но двамата си противоречите по въпроса с усилването...
Чувал съм, че тази лампа дава високо качество, има голяма стръмност, което би трябвало да значи - усилване. Може и да не съм прав, не разбирам чак толкова.
Казват също така, че микрофонията е ниска, което пък ме навежда на мисълта, че усилването е малко... Кое е в същност правилното?!?

Ще чакам и други мнения...

Благодаря и лек ден! За сега...  :hi:

.
Timeo Danaos et dona ferentes...

Неактивен joro

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 148
  • Населено място: Пловдив
Re: Имам един въпрос...
« Отговор #4 -: 14 Май, 2019, 11:31:02 »
 микрофонията е акустична обратна връзка.Схемното решение няма голямо значение

Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 888
  • Населено място: Варна
2.2mA/V при ток 10.5mA е много по-малко усилване отколкото 1.6mA/V при ток 1,2mA...

Неактивен yooo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 182
  • Населено място: София
Колеги, погледнете данните на едната усилването е 100 , а на другата 17 , Но това не значи , че не може да се полза за НЧУ. S на едната е 2,2 ,на другата 1,6 . 802 при НЧУ е аналог на ЕСС82 . И двете са ниско честотни ,фазо обръщащи . ЕСС802 е по подходяща за измерителна апаратура заради стръмнотта си .

Неактивен muneson

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 104
  • Населено място: софия
Усилването по напрежение на ECC82=ECC802 e 17 пъти (u=17), докато това на ECC83 e 100 пъти. Първата обаче има по-голям аноден ток, поради това в нискочестотната лампова схемотехника първата лампа се ползва често като фазоинвертор, а втората за предусилвател.
"Товарете портокалите в бурета!...", О.Б. от О., с.н.т.п.

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
ЕСС83 е утвърден  предусилвател на  НЧ . За което се ползва в " Маршал " , и в " Моно 25 " , да речем . ЕСС82  обикновено съм я виждал в измерителни уреди , и в накои схемни решения при аудиофилите . Или като катоден  повторител .

Неактивен Eltehno

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 392
  • Населено място: Свищов
Абе мама му стара, ECC83 не струва кола имане. Така, че какъв е проблема да се смени със същата ?

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Въпрос за предусилвателното стъпало и ЕСС83
« Отговор #10 -: 25 Май, 2019, 11:04:23 »
Абе бая пара искат за 83 на места, не разбирам и аз защо, вероятно защото "се търси", както и вече е почти невъзможно да се намери PCC88 на цена под 10 лв. защото се дочу, че става за добри НЧУ предусилвателни стъпала...
Но все пак мисля, че все още има места от които ECC83 да се намери на прилична цена.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Въпрос за предусилвателното стъпало и ЕСС83
« Отговор #12 -: 25 Май, 2019, 19:02:20 »
То сигурно нещата се променят, но за мен над 5лв. за единична бройка ламБа е бая изцепена цена. Все пак това са си новални лампи, а не някоя антика Miniwatt дето не се намира под дърво и камък.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Въпрос за предусилвателното стъпало и ЕСС83
« Отговор #13 -: 25 Май, 2019, 20:42:09 »
Извинявай ама преам-повете минаха вече на чипови цокли, като говорим за лампи.

5 лв = 2,5 Евро е ниска цена даже за сандвич с маруля. 

Никой уважаващ себе си производител няма да си сложи такава цена на продукта- то просто крещи ниско качество.

25- 30 лв в пари е 15 Евра, което е супер за евтин продукт.

Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |