| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Реновиране на компресор за възздух  (Прочетена 5321 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен azop_v

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 260
  • Населено място: Ст.Загора
  • очаквай неочакваното...
Re: Реновиране на компресор за възздух
« Отговор #15 -: 18 Януари, 2020, 09:50:29 »
Не става мека връзка. Въздуха излиза горещ и топи гумата.
Горещ, горещ, колко да е горещ?!? От бойлера водата излиза с температура 75 - 85°C...
Не мисля, че няма да издържи, но ти си знаеш... А като чета, колегите са ти дали доста възможности.
Ще стане, важното е да не се притесняваш... В краен случай един кадърен оксиженист би трябвало да може да ти я направи тая тръба.

.
Timeo Danaos et dona ferentes...

Неактивен Любо Божков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1618
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Re: Реновиране на компресор за възздух
« Отговор #16 -: 18 Януари, 2020, 10:29:29 »
Тръби бол.
 Как да ги свържа към другите части?
На моя компресор съм ползвал арматура за хидравлика. При нея краищата на тръбите няма нужда да се развалцоват допълнително, а на тях се слагат стоманени врязващи пръстени, чиито край се впива в тръбата при затягане.

Неактивен Laic

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 155
  • Населено място: Пазарджик
  • Петър Петров
Re: Реновиране на компресор за възздух
« Отговор #17 -: 21 Януари, 2020, 12:53:46 »
     В Хипермаркет "Крез" Пазарджик /който ти е на около 40км./ има щанд с всичко което ти е необходимо за да възстановиш арматурата на този компресор, с изключение на оребрената алуминиева тръба, излизаща от "главата" на компресора. Тя обаче, може да бъде заменена с медна - също от там.

     Само за информация /за сравнение на цените/ - имам абсолютно същия компресор и му се прецака пресостата, от "Крез" срещу 14лв., се сдобих с подходящия за този компресор италиански пресостат, така, че .... китайски, само за 7$ - не е ефтино.

     Въздушната връзка на пресостата с "балона" е пластмасов шлаух предназначен за високо налягане - има го в "Крез" /както и всичко останало/.
МОМЧЕТАТА НЕ ПОРАСТВАТ,САМО ИГРАЧКИТЕ ИМ СТАВАТ ПО-СКЪПИ.

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1897
  • Населено място: Пловдив
Re: Реновиране на компресор за възздух
« Отговор #18 -: 21 Януари, 2020, 15:44:26 »
Благодаря Петьо

Ето им сайта

За сега намерих някой от необходимите части, ако не справя ще идвам да почерпя кафе.

Неактивен lampamp

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 400
  • Населено място: Стражица
Re: Реновиране на компресор за възздух
« Отговор #19 -: 05 Февруари, 2020, 21:23:14 »
Медна тръба за климатици има и такива за въздух прави се преход  или се купува. Има и за тях "буренца" отрязва се тръбата и се затяга. Така е и при газовите уредби. Ако не намерите точните неща мога да ви направя преходник и набавя съответната тръба. Имам 10,12 16мм стоманена тръба за хидравлика и буренца, гайки
Ако не държите да е медна.
Мога да спретна комплектче.
Тънката тръбичка може да е мека 6мм свързва се с пресостата и при изключване на пресостата отваря разтоварващия клапан. Той е и възвратен.

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1897
  • Населено място: Пловдив
Re: Реновиране на компресор за възздух
« Отговор #20 -: 06 Май, 2020, 13:27:41 »
Здравейте,

Компресора вече функционира.
Заварихме медната тръба с меден припой за коляното. Казвам заварихме, защото го направихме с CO апарат.
в другия край я развалцовахме с правилния инструмент и я затегнах с оригиналната гайка за разтоварващия клапан.

Вдига до 8bar и изключва. после тръгва на 5бар.

Много ми се иска да го използвам за лакиране на сандъците. Като гледам Валери как ги лъска.

За целта трябва да оборудвам с пистолет маркуч и пневмо подготвяща група (филтри за вода и масло и регулатор)

Някой да има излишна пневмо подготвяща група (филтри за вода и масло и регулатор)  ;)

Препоръчайте ми пистолет за лакиране.

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1897
  • Населено място: Пловдив
Re: Реновиране на компресор за възздух
« Отговор #21 -: 10 Май, 2020, 18:12:45 »
Днес ходих до бриколажа.

Харесах този филтър
https://mr-bricolage.bg/komplekt-manomredutsvint/p/890643

И този пистолет.

https://mr-bricolage.bg/pistza-boyadisvmini/p/890623

Ще ми свършат ли работа за лакиране на сандъци?

Неактивен Ивайло

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 144
  • Населено място: Троян
Re: Реновиране на компресор за възздух
« Отговор #22 -: 10 Май, 2020, 19:56:23 »
Не е лош филтъра , но ще трябва поне още един за утайник . Проблема почти винаги е воден конденз който излиза с въздуха . Някои практикуват допълнителен съд под налягане , но пък там има опасност от маслен конденз.За това колкото повече филтри толкова по добре! Пистолета не е лош , но трябва да си наясно с какъв лак ще ръсиш с тази дюза 0,5мм.Аз за водните лакове ползвам 0.8 а за нитроцлулозните 1мм. Трябва да се запасиш и с литри кореселин или ацетон за почистване.

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1897
  • Населено място: Пловдив
Re: Реновиране на компресор за възздух
« Отговор #23 -: 10 Май, 2020, 20:24:10 »
Нямам никакъв опит с пръскането.
Затова търся съветите Ви.

Мисля да пробвам първо с лазурен лак

Неактивен Ивайло

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 144
  • Населено място: Троян
Re: Реновиране на компресор за възздух
« Отговор #24 -: 10 Май, 2020, 20:49:22 »
Да, най-важно е да подготвиш сместа правилно.Питай в магазина за обемна линия , питай и с какво точно се разтваря , питай и за колко време съхне и колко ръце са необходими . Като почнеш да ръсиш няма да бързаш !!! Първо опитай на дъска която няма да ти трябва вече за да определиш разстоянието , но преди това ширината на метлата.От това зависи колко ще шкуриш после.Най-добре питай в магазина каква точно е технологията , може да се наложи и специална влакнеста гъба за минаване между слоевете.Има доста неща , но обикновено първия път се получава най-хубаво защото си най-внимателен.Вярвам , че ще успееш да разглобиш на най дребните му части и пистолета после , защото той е проблема за "втория път "

Неактивен PDM

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 387
  • Населено място: Велико Търново
  • LZ2PDM
Re: Реновиране на компресор за възздух
« Отговор #25 -: 10 Май, 2020, 20:50:30 »
- Заварихме медната тръба с меден припой за коляното. Казвам заварихме, защото го направихме с CO апарат.
 
-За целта трябва да оборудвам с пистолет маркуч и пневмо подготвяща група (филтри за вода и масло и регулатор)

- Някой да има излишна пневмо подготвяща група (филтри за вода и масло и регулатор)  ;)
- Заварката с меден припой сте я направили с оксижен или горелка, няма начин да е с СО апарат :)
- Ако е за боядисване, необходим е само въздушен филтър с кондензоуловител. Това е първият от двата филтъра в стандартните групи. Вторият филтър всъщност не  е филтър, а омаслител и добавя масло, а не го задържа. Използва се само когато към компресора са включени пневматични инструменти с цел тяхното смазване. Ако с компресора се боядисва или помпят гуми, той трябва да е махнат. Масло в боята е лоша идея :) 
Като за начало има подходящи комплекти в Практикер или магазини от този род. Трябва да се уточни размера на резбата за присъединяване на групата към компресора или да се купи и преходник.
Изглежда така https://www.onlinemashini.bg/pnevmati4en-regulator-i-filtar-stanley-152164xstn/48421
« Последна редакция: 10 Май, 2020, 20:58:55 от PDM »

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: Реновиране на компресор за възздух
« Отговор #26 -: 10 Май, 2020, 20:54:54 »
Да и според мен ще ти свършат работа като за лак за сандъци , в лидъл имаше пистолет за боядисване 15 тина лева не е лош за тази работа.

Неактивен Ивайло

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 144
  • Населено място: Троян
Re: Реновиране на компресор за възздух
« Отговор #27 -: 10 Май, 2020, 21:09:16 »
Колегите Авто бояджии преди боядисване изпускат около 7 пробки , защото знаят какво значи капка вода в боята,та не знам ти какво ще решиш.Нищо не съм казвал за лубрикатор , казах ,че е хубаво да има повече кондензо отделители !

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1897
  • Населено място: Пловдив
Re: Реновиране на компресор за възздух
« Отговор #28 -: 11 Май, 2020, 15:49:53 »
Цитат
- Заварката с меден припой сте я направили с оксижен или горелка, няма начин да е с СО апарат

А бре вЕрвайте ми. Нямаше човека горелки. С COто го направи. :--- :--- :--- и*аф го в майстова  :D :D :D ;) :) 8) ??? :hi: :drinks:

Дали да не отцепим или направим темата и да направим нова със заглавие" оборудване и техника за лакиране"?

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 611
  • Населено място: Сандански
Re: Реновиране на компресор за възздух
« Отговор #29 -: 11 Май, 2020, 16:45:21 »
С COто го направи
Я пак...да не е било с аргона. Че с ЦО не виждам как...то си подава тел, няма как да поддържа дъга за да стопи медния припой или е направил някаква каша, която въобще не е за хвалене.
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |