| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Crown CDT-707  (Прочетена 1393 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен PebzZzz

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 4
  • Населено място: Горна Оряховица
Crown CDT-707
« -: 28 Юли, 2020, 09:11:00 »
Здрваейте. Имам нужда от помощ, свързан с преносим 7" телевизор Crown CDT-707. При свързването на телевизора към акумолатор, брат ми е объркал +-са и -са и съответно е изгърмял. Отворих го и видях, че е изгърмяла една интегрална схема SO8. Кофтито в случеа е, че е изгоряла точно на надписа и не мога да видя наименованието на схемата. Вижда се само производител, който и аз не можах много точно да установя кой е. Опитите ми да намеря монтажна схема в интернет не дадоха резултат. Моля за помощ. В прикачените файлове може да видите самата схема под микроскоп и мястото й на платката. Благодаря предварително. :flag_of_truce:

Неактивен BatKoce

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 495
  • Населено място: Ракитово
    • velevel
Re: Crown CDT-707
« Отговор #1 -: 28 Юли, 2020, 12:22:15 »
Има вероятност да е MC34063, но от снимката не мога да кажа със сигурност.

Неактивен PebzZzz

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 4
  • Населено място: Горна Оряховица
Re: Crown CDT-707
« Отговор #2 -: 28 Юли, 2020, 16:07:46 »
Много благодаря. Ще пробвам с нея и ще пиша за резултата.  ::)

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Re: Crown CDT-707
« Отговор #3 -: 30 Юли, 2020, 13:33:22 »
Какво ще пробваш? Виж първо дали работи телевизора после се занимавай с конвертора. Аз така поръчах конвертор то се оказа че и процесора не работи. А за конвертора преди да монтираш интеграла препиши схемата от платката и виж дали отговаря на PDFa. А при друг случай този конвертор го замених с един стабилизатор и работи перфектно. Мога да ти дам линк към темата.
« Последна редакция: 30 Юли, 2020, 13:51:55 от GRIDLIC »
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен PebzZzz

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 4
  • Населено място: Горна Оряховица
Re: Crown CDT-707
« Отговор #4 -: 30 Юли, 2020, 15:30:05 »
Работя на място, където има изобилие от интегрални схеми, така че за мен не беше проблем да пробвам. Но нямах успех.
Изобщо не светва индикатора, че работи телевизора.
Не бих отказала линк  :)

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
Re: Crown CDT-707
« Отговор #5 -: 30 Юли, 2020, 15:59:15 »
Може и някое от съпротивленията около интегралната схема да е изгоряло.

Неактивен Петко

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 445
  • Населено място: Чирпан
Re: Crown CDT-707
« Отговор #6 -: 30 Юли, 2020, 16:46:29 »
Подай 5 волта на дросела ,тези интеграли от ляво 3те броя също са стъбелизатори най вероятно 3,3в  1,5в 1,0в ,мери на дроселите им към маса .Не трябва да е по малко от около 200 ома.

Неактивен PebzZzz

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 4
  • Населено място: Горна Оряховица
Re: Crown CDT-707
« Отговор #7 -: 31 Юли, 2020, 09:19:48 »
Измерих ги. Не е в тях проблема.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Re: Crown CDT-707
« Отговор #8 -: 03 Август, 2020, 20:33:06 »
Защо 5V? На 16V е кондензатора свързан към дросела. До сега не бях виждал телевизор да работи на 5V. Напрежението трябва да е 9V. На 16V му е малък запаса на кондензатора за захранване от 12V. А и е по добре от начало да го пусне на по ниско напрежение 9V. Така я объркваш какъв "анализ на съпротивления" ще прави като телевизора въобще не е включван и не знае как да го включи, не виждаш ли че пита как да свърже стабилизатора! Към питащата телевизора се пробва като се включи в контакта! Запой две жички плюс и минус на кондензатора (плюса на който отива на дросела) Свържи жичките с едно стабилизирано токойзправителче 1.5-2А 9V и внимавай да не ги обърнеш! (напрежението след DC/DC преобразувателя е стабилизирано) Ако имаш амперметър го включи в плюсовата верига да следиш тока. Аз се включих в тая тема защото не оправдавам тия дето са се заключили в "НБС" форума защото им били чели хората писанията и сами си правили телевизорите. А между другото напук на тия майстори, научих едно дете на 15г. да свали изгорялата лампа (става въпрос за този телевизор с едната лампа която не може да се намери никъде) и да сложи LED подсветка на едно LCD. Много добре се справи детето и то момиче!
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
1 Отговора
1034 Прегледи
Последна публикация 17 Февруари, 2013, 21:24:02
от hydrometalique
11 Отговора
7652 Прегледи
Последна публикация 14 Март, 2013, 08:44:48
от pana
1 Отговора
2531 Прегледи
Последна публикация 30 Декември, 2017, 18:57:07
от rolling_heads
52 Отговора
9161 Прегледи
Последна публикация 12 Ноември, 2018, 22:47:37
от георги_ат
0 Отговора
86 Прегледи
Последна публикация 12 Април, 2024, 23:03:55
от ian

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |