| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Възкресение на Христо Ботев М462  (Прочетена 2129 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Любо Божков

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1625
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Re: Възкресение на Христо Ботев М462
« Отговор #15 -: 05 Октомври, 2020, 21:17:56 »
  Отлично изпълнение. Вложеният труд понякога се отплаща. :drinks:

  Винаги съм се възхищавал на ентусиастите от тая малка фабричка "Радиопром", която още с първите си приемници е на нивото на на много европейски фирми по техническо изпълнение. Уви за работилите в нея се знае много малко, а и новосъздаденият "Ворошилов" я претопява в себе си.
  Надявам се да не омажа темата, като покажа малко събрани материали от кратката история на фабриката за радиоприемници.
 

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1126
  • Населено място: София
Re: Възкресение на Христо Ботев М462
« Отговор #16 -: 05 Октомври, 2020, 22:21:33 »
Еее бате Любо постави лавров венец на труда на колегата.

Неактивен lampamp

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 401
  • Населено място: Стражица
Re: Възкресение на Христо Ботев М462
« Отговор #17 -: 06 Октомври, 2020, 04:00:18 »
Много добре е станал.  :drinks:
Фурнира лепя с контактното лепило на момент, мажа фурнира и фурнирования обект за разнасяне на лепилото ползвам от тея ефтини шпаклички за китосване(с тях се нанася лесно,тънко и равномерно) и като заветря притискам, не мръдва после.
Иска се малко тренинг върху някое парче за да добиеш усет , че като го сложиш 1 път няма местене и махане хваща веднага :hi:

Неактивен Radist

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 151
  • Населено място: Монтана
Re: Възкресение на Христо Ботев М462
« Отговор #18 -: 06 Октомври, 2020, 06:45:09 »
Като нови не са изглеждали толкова лъскави сигурно.В кой град приемаш Видинският средновълнов предавател?Добре се чува при теб.

Неактивен Петко

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 445
  • Населено място: Чирпан
Re: Възкресение на Христо Ботев М462
« Отговор #19 -: 06 Октомври, 2020, 08:51:02 »
Когато човек получи похвала от висшата класа на реставраторите ,и допълнителна информация му е изключително приятно и напълно достатъчно.  :blush:     Колега lampamp може ли снимка на това лепило.

Неактивен Петко

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 445
  • Населено място: Чирпан
Re: Възкресение на Христо Ботев М462
« Отговор #20 -: 06 Октомври, 2020, 09:10:09 »
Колега   Radist     от . Чирпан съм градът на Яворов  .  Относно приемането сигурно може и по добре с по добра антена ,защото тази е за временно ползване. Опънах едно въже за простиране . Кънчо  rolling_heads  ме нахока че трябва по сериозно  ,даже ми прати схема на активна антена но няма време.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Възкресение на Христо Ботев М462
« Отговор #21 -: 06 Октомври, 2020, 09:40:45 »
Браво! Евала за старанието и отличните резултати!
Относно антената - Кънчо живее в Пловдив, и съветите му за антена са приложими за сигналната обстановка в Пловдив. Далеч от гъсто населен район, антената която си опънал дава отлични резултати. Не, че не може да пробваш с mini-whip но истината е, че може и да останеш разочарован.
Поздрави! Продължавай да поддържаш ентусиазма си за възстановяване на такива прекрасни апарати!
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1923
  • Населено място: Пловдив
Re: Възкресение на Христо Ботев М462
« Отговор #22 -: 06 Октомври, 2020, 12:49:37 »
Цитат
Далеч от гъсто населен район
Да ама не. Петко е в гъсто заделен район с въздушно захранване.Има ужасни източници на шум.

Съветите ми бяха относно липсата на изолатори и дългия въвод.
mini-whip просто предложих да се пробва.

Аз не работя в Пловдив с mini-whip. Опънал съм едно въже за простор на пкрива на блока ориентирано изток запад, като съм поставил изолатори в дата края на 1,5м от сградата.

Петко, как се държи радиото след настройката в твоите условия.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Възкресение на Христо Ботев М462
« Отговор #23 -: 06 Октомври, 2020, 13:26:30 »
Ааа, в този аспект определено има какво да се желае от антената наистина!
Но от снимката за мен това не е гъсто населен район. При мен например в периметър от 100 метра вероятно се намират повече от 20 персонални компютъра, 20 телевизора, поне 3 различни интернет мрежи, вероятно неизброими импулсни захранвания и действително положението е доста трагично. За капак в радиус от 200 метра има поне 2 базови станции на GSM оператори. При него вероятно тези числа са поне 10 пъти по-ниски. Въздушната мрежа не е голям проблем според мен.
Във всички случаи си струва да се подобри антената и да се тества работата на кадърно изградена mini-whip.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Петко

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 445
  • Населено място: Чирпан
Re: Възкресение на Христо Ботев М462
« Отговор #24 -: 06 Октомври, 2020, 14:16:06 »
Да Кънчо е прав , точно върху Хоризонт бръмчи нещо .В по малките часове от нощта се подобрява значително ,а след настройката  е много по добре .Трябва да се пробват различни варианти на антени .

Неактивен lampamp

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 401
  • Населено място: Стражица
Re: Възкресение на Христо Ботев М462
« Отговор #25 -: 06 Октомври, 2020, 22:44:06 »
Ето такова е лепилото:
138359-0
А иначе ето една статийка за фурнироване, обяснено е с картинки, другото е практика и усет.
http://www.bgaudio.org/modules.php?name=News&file=print&sid=94

Неактивен Петко

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 445
  • Населено място: Чирпан
Re: Възкресение на Христо Ботев М462
« Отговор #26 -: 07 Октомври, 2020, 07:41:13 »
Благодаря, изключително полезно поне за мен.   :good:

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |