| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Питане за руски двигател УД1М1  (Прочетена 3453 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dragan

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1178
  • Населено място: Пловдив
Re: Питане за руски двигател УД1М1
« Отговор #15 -: 19 Април, 2021, 21:18:51 »
Здравейте колеги.
Днес запалихме двигателя и му чухме гласа.
Направихме частично разглобяване на двигателя с моите колеги от видеото.
Не съм правил сннимки защото ме беше яд да го гледам.И това е чисто нов двигател.
Имаше надиране по цилиндъра и буталото от чепаци /заусунъци / причинени от острите ръбове на сегментите.
Почистихме от надирите и заусениците по цилиндъра,буталото и сегментите с шкурка 500 ,100 и 2000.
Продухахме каналите на карбуратора К16 със сгъстен въздух.
Голямо разочарование имам от "съветските майстори", които са сглобили двигателя в завода /уляновския завод/.
Направихме клип с телефон,но той е 128 мвт.
Не знам какво да направя за да го пусна за да се види.
Моля за помощ някой колега да му пратя файла от видеото и да го пусне във форума.
Предстои външно измиване на двигателя и поставяне то му на дървено шаси с колела.

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 906
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Питане за руски двигател УД1М1
« Отговор #16 -: 20 Април, 2021, 06:31:54 »
Явно в Петък са го правели тоя двигател на пияна глава  :--- Добре че сте открили проблема.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: Питане за руски двигател УД1М1
« Отговор #17 -: 20 Април, 2021, 10:49:22 »
Здравей, Драгане!
Четох, четох, пък реших и аз да се включа...
След всичкото това, казваш моторът е нов. Ама нов, пален или резерв, или заводски ремонтиран резерв.
Според мен, най хубаво провери газоразпределението и клапаните кога отварят и затварят, и дали изобщо имат плътност при затваряне, казваш искра има - добре. Бил е доста време стоял - сложи ли му малко газ в цилиндрите да раздвижи сегментите? Хубаво би било да се промие и картера от запекло и сгъстено от престоя масло. Ако всичко това е ок, просто сложи бензин, (обикновен, високооктанов какъвто имаш - при транспортните средства и тия с ДВГ, всяко следващо нещо идва с подобрения и надграждане, така че да може да се ползва и от по-старите техники) слагай винтоверта на ремъчната шайба, и върти. С малко черпене и повече въртене - няма начин да не запали!   пп Не се оливай с "черпенето" да не промиеш цилиндрите и да "хвърли" сегментите! Това е! Двигателят е проектиран за дълга работа на номинални обороти затова има такава диаграма - нищо страшшно няма - успех ти желая!  :hi:
Омраз!

Неактивен dragan

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1178
  • Населено място: Пловдив
Re: Питане за руски двигател УД1М1
« Отговор #18 -: 20 Април, 2021, 21:06:36 »
Благодаря колеги.
Като се постопли времето ще продължа работата.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Питане за руски двигател УД1М1
« Отговор #19 -: 21 Април, 2021, 11:00:09 »
Видеоклипа го качи в някоя от платформите YouTube или Vb0x и дай линк тук, че ми стана интересно да видя двигателя как работи.
Поздрави!
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |