| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Раждането на един китарен комплект,китарна глава 100W EL34+ кабинет с 4х12"  (Прочетена 1418 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен Eltehno

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 392
  • Населено място: Свищов
Може ли цоклите за мен ?  :)

Неактивен dragan

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1167
  • Населено място: Пловдив
Съжалявам ,но съм ги обещал съм ги на Янко за неговия проект,с който сме приятели и се се познаваме лично.

Активен Eltehno

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 392
  • Населено място: Свищов
Понеже никой не бе писал ги поисках. Здраве да е.  :drinks:

Неактивен lampamp

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 401
  • Населено място: Стражица
Понеже никой не бе писал ги поисках. Здраве да е.  :drinks:
Е има раздел търся\купувам или ЛС  принципно , така се разводнява темата .......

Неактивен DVS

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 141
  • Населено място: София
Много интересен проект, дано да го завършите успешно.

Всъщност, Marshall 100-watt „Plexi” променя правилата на играта 8)

Всички усилватели Marshall в периода 1962 г. до 1973 г. са били опроводявани ръчно. Капаците са били направени от акрилен материал, наричан често ПЛЕКСИглас, и затова и усилвателят е „Plexi”. Плекси(глас) всъщност е името на производителя на акрил, но името е станало много извeстно, нещо като XEROX – казваме, че отиваме до крерокса да копираме нещо, а не до копирната машина.
« Последна редакция: 07 Декември, 2023, 14:46:07 от DVS »

Неактивен lampamp

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 401
  • Населено място: Стражица
При нас само панелчетата с надписите са ПВЦ. :D

Между другото  почнах работа по кабинета. Още не изглежда добре  :blush: [ Посоченият файл е недостъпен ]

Неактивен dinev66

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Пловдив
Сега разгледах темата. Професионално изглеждат нещата. Златни ти ръчички Lampamp! Браво! Да се стяга Ян да покаже и той също високо ниво! Успех момчета!

Неактивен lampamp

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 401
  • Населено място: Стражица
Приключих и кабинета , вече остава Янко да споделя напредъка при него. Ремонтирал съм му и 4 БГ 12ки  дано му паснат на звук,тях той ще ги покаже вече.

Неактивен Radist

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 151
  • Населено място: Монтана
Като гледам с Янко се голяма комбина един без друг не можете.Ще ми е интересно крайният резултат какъв ще бъде.

Неактивен lampamp

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 401
  • Населено място: Стражица
Е помоли ме да му помогна и аз го направих . Пожела да му оставя "електрониката" и така и направихме :hi:

Неактивен ian

Да напиша и аз някой ред по темата.
Благодарности на Драган, който ми подари керамични цокли за EL34, но след кратко обсъждане с Димитър, решихме да оставим старите бакелитови, първо защото се оказа, че трябва да разширявам отвора на шасито с 0.1mm, точно колкото е боята и така след време ще се появи опасност от корозия точно на това място и второ, защото старите цокли се бяха отпечатали на боята на шасито и някак си щеше да е грозно с новите.
Все пак благодаря на Драган, неговите цокли ще останат за друг проект  :hi: 
Качвам няколко снимки от работния процес като съм стигнал до етап да слагам елементите на платката след като й калайдисах всички пинове и я почистих.
Кабелите по шасито ще претърпят аранжировка, но чак в крайния етап.
Всичко, което до тук е направил Димитър по шасито, кабинета и кутията на китарната глава, е перфектно!

Неактивен ian

Преди няколко дена пристигна кутията за кабинета от Димитър, и както винаги, всичко направено от него е с перфектно качество!  :hi: 
Сложих говорителите, които също са ремонтирани от него, и кабинета е напълно готов.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
1 Отговора
959 Прегледи
Последна публикация 03 Септември, 2015, 12:35:56
от barlog
3 Отговора
1291 Прегледи
Последна публикация 24 Август, 2016, 17:00:32
от barlog
1 Отговора
1055 Прегледи
Последна публикация 19 Април, 2017, 15:44:06
от Pichaga933
46 Отговора
5116 Прегледи
Последна публикация 25 Юли, 2020, 19:22:53
от Валери
0 Отговора
831 Прегледи
Последна публикация 07 Октомври, 2020, 23:54:38
от kortex

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |