| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Unigor 4 p  (Прочетена 17010 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 594
Re: Unigor 4 p
« Отговор #15 -: 10 Февруари, 2015, 09:55:30 »
За UNIGOR -а каква батериика използуваш.Не съм се задълбочавал,може и да има на пазара
такава батерия,но не съм проверявал.

Неактивен soton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 398
Re: Unigor 4 p
« Отговор #16 -: 10 Февруари, 2015, 11:45:47 »
На мен би ми било интересно такава стара машинка,макар и в добро състояние,каква точност има в момента.Може би за собственика това не е толкова важно,както и за мен някои мои уреди имат голяма сантиментална стойност,но съм любопитен да разбера след толкова години магнитната система как се държи.Просто намерете точен еталон и напишете тук резултата,за да го срвним с руските уреди,каквито всеки от нас има.
0878640251

близо до София

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Re: Unigor 4 p
« Отговор #17 -: 11 Февруари, 2015, 21:06:38 »
 По въпроса за батерийката  намерих в един магазин в Стара загора абсолютно оргинална батерията се води тип  R10 и 2R10 .Втората е 3 волтова с в елементчета но я сложих в уреда UNI 10 на който правих цялата превключвателна платка. Потърсих пак но вече нямали интереса намалял .Писах дори до завода в Никопол отговориха ми че по същата причина не произвеждат.Май само руснаците ги правят още. После възстанових един Унигор 4s Той не се различава много от Унигор 4р .Преди година взех от един колега един руски уред М2018 клас на точност 0,2 една педя широка скала 150 деления. Той ми послужи за тариране на обхватите . 4р за пенсионерската си въздраст се държи прекрасно. А Унигор 4s просто съм то правил така че да показва това което показва М2018 там всеки обхват съм го тествал. Когато намерих системката заУнигор 4s магазинера ми каза .Около него имало доста сервизи които фалирали но никой не ме донесъл да продава Унигор 4р.  Трабва да си призная че UNI 10 макар от ГДР по някои показатели има предимства пред Унигора а точноста му е супер. Германеца си е германец все пак .

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Unigor 4 p
« Отговор #18 -: 11 Февруари, 2015, 22:18:43 »
А на мен ми е интересно защо си го калибрирал със стрелкови уред, макар и с висок клас точност и голяма скала. Все пак един нов цифров би предложил по-висока точност. Ако не друго поне грешката от отчитане отпада.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1525
  • Населено място: Варна
Re: Unigor 4 p
« Отговор #19 -: 11 Февруари, 2015, 22:46:19 »
А на мен ми е интересно защо си го калибрирал със стрелкови уред, макар и с висок клас точност и голяма скала. Все пак един нов цифров би предложил по-висока точност. Ако не друго поне грешката от отчитане отпада.
Че какво му е на стрелкови уред клас 0.2??? Масовите дигитални имат клас на точност 0.5 до 1% +,- 2-3 знака в последния разряд!!! :)

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Re: Unigor 4 p
« Отговор #20 -: 12 Февруари, 2015, 08:57:50 »
     Че какво му е на стрелковия уред . Хората са си го изпипали лаболаторен уред. Трябва тоя руски да го видиш какво представлява. Добре са го изпипали руснаците. За какво ми е цифров ?

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Unigor 4 p
« Отговор #21 -: 12 Февруари, 2015, 19:56:35 »
Да, наистина щом е клас 0.2 е достатъчно точен, най-вероятно ще бие китайските цифрови. Не съм запознат с конкретния уред, ще потърся информация за него.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Moss

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 36
  • Населено място: София
Re: Unigor 4 p
« Отговор #22 -: 22 Март, 2015, 23:28:14 »
Aко ви е удобно да кажете малко повече за тоя магазин в Стара Загора, че и на мен ми трябват батерии R10 за един ТЛ-4М.

Неактивен PDM

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 387
  • Населено място: Велико Търново
  • LZ2PDM
Re: Unigor 4 p
« Отговор #23 -: 23 Март, 2015, 11:14:06 »
Аз също такива батерии, но не намерих. Въпросът го реших, като взех една цилиндрична литиева батерия за фотоапарат 3 Волта /или беще 3,6В не помня вече/ и направих адаптер от парче пластмасова тръба и бронзово цилиндърче с подходящ размер. Литиевата батерия беше с по-малък диаметър и дължина от оригиналните. Вече една година я ползвам за един RLC мост без някакви проблеми.

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1124
  • Населено място: София

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Re: Unigor 4 p
« Отговор #25 -: 24 Март, 2015, 19:29:08 »
  Да кажа за батериите .В Стара загора управителя на магазина ми каза че интереса към тях е слаб и фирмите не ги произвеждат . По същата причина и нашия завод в Никопол не ги прави .Аз още не съм закъсал засега са добре. Уреда работи  когато спре ще му мисля.

Неактивен plamenhar

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 64
Re: Unigor 4 p
« Отговор #26 -: 09 Септември, 2015, 18:27:02 »
Нищо,че темата е стара.
Аз имам Унигор 3P.
Имам и руски,и цифрови,но този ми е любим.
Преди 30г.намерих на паркинга пред блока чанта с уреда и части.Вероятно тел.техник.
Така и не открих собственика.
В София съм и батерии купувам от магазина на Поп Богомил.
ААА-делите на две и си имате 2 батерии.

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Re: Unigor 4 p
« Отговор #27 -: 29 Септември, 2015, 19:40:36 »
  Унигор 3Р са малко по електротехнически уреди .В тях са по добри токовите обхвати . Входното съпротивление е по малко от това на 4Р .Но дори мисля че ги дават по висок клас. И понеже съм фен на тази марка господ ми съпроводи един човек който ми подари един Унигор4S . Дори се оказа че има и системка за него .Възстановихго . Преди много години един мой колега ми подари един UNI10 той е на бившата ГДР с подобни параметри е на  Унигор4Р входното съпротивление е 100ком на волт . Сега имам три уреда .Само работа да има. Най-хубавото на Унигорите е защитата .Много хитро е направена.

Неактивен dinev66

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Пловдив
Re: Unigor 4 p
« Отговор #28 -: 18 Март, 2019, 18:25:13 »
Да зщитата е интересна наистина, и понеже виждам че доста сте си "играли" с Унигора можете ли да опишете как действа тази защита?
Няма да може колега, Пана отдавна не е между нас, мир на душата му!

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
2253 Прегледи
Последна публикация 29 Ноември, 2014, 23:37:22
от pana
4 Отговора
1706 Прегледи
Последна публикация 03 Септември, 2017, 18:15:47
от nikp
12 Отговора
1830 Прегледи
Последна публикация 12 Октомври, 2018, 13:43:09
от ian
Unigor 4s

Започната от muneson Продавам

5 Отговора
1196 Прегледи
Последна публикация 08 Май, 2020, 21:28:44
от muneson
1 Отговора
618 Прегледи
Последна публикация 26 Май, 2021, 18:41:01
от CecoRx2

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |