| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Моето работно (почивно) място.  (Прочетена 31570 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Моето работно (почивно) място.
« Отговор #45 -: 12 Юни, 2015, 23:26:20 »
супер е!  :drinks:
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Моето работно (почивно) място.
« Отговор #46 -: 20 Ноември, 2015, 22:06:20 »
Най-накрая всичко е на място! Добавих и двата нови модула, захранването и измервателния.

39912-0

 :hi:
 Ама кви са тия кофи боя отдолу не зная... :D
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Активен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1527
  • Населено място: Варна
Re: Моето работно (почивно) място.
« Отговор #47 -: 20 Ноември, 2015, 22:40:19 »
Завиждам ти на мерака!!! :bravo: :bravo: :bravo:

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Моето работно (почивно) място.
« Отговор #48 -: 20 Ноември, 2015, 23:11:07 »
 :hi:
Голяма самоделка стана. Така се радвам, че не изхвърлих вратите от стария вграден гардероб в спалнята. 3 врати и 5 метални крака от ИКЕА и готово. :)
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен ian

Re: Моето работно (почивно) място.
« Отговор #49 -: 21 Ноември, 2015, 16:21:43 »
Браво! Чудесно е станало, с кеф да си работиш там! :good:

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 894
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Моето работно (почивно) място.
« Отговор #50 -: 21 Ноември, 2015, 17:26:08 »
 :good:
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен ftest

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 365
  • Населено място: София
Re: Моето работно (почивно) място.
« Отговор #51 -: 22 Ноември, 2015, 07:47:03 »
Поздравления за ентусиазма!
Практично и подредено работно място.

Неактивен Boian Mitov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 39
  • Населено място: Moorpark
    • Mitov Software
Re: Моето работно (почивно) място.
« Отговор #52 -: 23 Декември, 2015, 22:35:12 »
Е ето и как работят някои програмисти  :D
Честита Коледа! :-)

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Моето работно (почивно) място.
« Отговор #53 -: 23 Декември, 2015, 22:47:59 »
Ихааа, рая на embedded фена!!!  :drinks:
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен ian

Re: Моето работно (почивно) място.
« Отговор #54 -: 24 Декември, 2015, 00:51:08 »
Всичко е на една ръка разстояние. Отлично работно място колега! Поздравления!  :drinks:

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Re: Моето работно (почивно) място.
« Отговор #55 -: 03 Януари, 2016, 11:00:18 »
Срам ме е да покажа моето работно място.За разлика от другите колеги които са пълни със измервателни уреди  и електрически пробници и т.н моето има само "авометър"/мултицет/. Моето работно място е комбинирано за извършване на механически и електрически ремонти.През годините съм установил че за бързо провеждане на ремонти са необходими и различни инструменти за обработка на метали,дърво и пластмаса.Почти винаги при ремонта има нужда от такива инструменти които съм ги подредил в отделни чекмеджета на работната маса.За който неговото място е комбинирано  за елетромеханичен ремонт ще споделя какво е необходимо за бърз,правилен и качествен ремонт.Необходимите механични инструменти са следните:пили за дърво и метал,както и часовникарски пилички;комплект гаечни ключета 4,5,6,7,8мм;глухи ключета със същите размери;метчици и флашки -М2 , М2,6 , М3 , М4;зъболекарско г огледалце;микрометър;чертилка;шлосерски център;ножица за ламарина и хартия;стоманено шило;шмиргелов апарат;дрелка със комплект бургии-от 1 до 6,5 мм;различни видове клещи и пинцети.Като цяло всички тези инструменти лесно може да се набавят и подредят на работната маса с което производителността ще се увеличи и ще спести много нерви.
За електрическото обзавеждане всеки знае.но аз ще споделя как аз съм постъпил при моето работно място;на таблото съм монтирал автоматичен предпазител 10А ,един главен ключ който спира захранването и за контрола съм монтирал една "глимлампа",четири контакта които също се контролират с 'глимлампа' и ключ за безопасност да се изключва при необходимост,пробния високоговорител е задължителен ако може да бъде и с комплект изходен трансформатор,токоизточници на променлив и постоянен ток също са задължителни,електрически поялник малък 40w,нормален 100W и голям 250W,и различни видове измервателни апарати което е един голям плюс за работа
Към електрическия и механичен ремонт трябва да имаме и спомагателни съоръжения като:дървени или пластмасови кутии 10/15 см за да поставяме разни детайли при разглобяването на някаква апаратура,всички видове малки болтчета,гайки,шайби,нитове,винтове за дърво и други,шишенца с чист спирт,ацетон,бензин,спирт за горене, масло за шевни машини,смазка WD 40,една спирта лампа или запалка за обгаряне на литцендрата на бобините,парафин за фиксиране на бобините,бележник и молив за да отбележим нещо което можем да забравим.
Като цяло моята работилница по такъв начин съм е обзавел  макар и с опростено обзавеждане.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: Моето работно (почивно) място.
« Отговор #56 -: 03 Януари, 2016, 12:28:07 »
Срам ме е да покажа моето работно място......
Защо.Това табло е класика.Преди 35-40 години като хващах поялника за пръв път имаше едни много уважаван радиотехник който имаше точно такова на външен вид!Тогава радиотехниката беше 50% тенекеджийство 50% калайджийство.Устройствата бяха сравнително прости и доставяха голямо удоволствие!

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 894
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Моето работно (почивно) място.
« Отговор #57 -: 03 Януари, 2016, 12:28:43 »
Само едно нещо пропусна да споменеш, а то е задължително. Може и да го имаш. Пробна лампа на 220, още по-добре ако са две свързани последователно това позволява да разпознаваме монофазно от трифазно напрежение. На твоето табло тя трябва да пресъства свързана последователно на контакт. Когато пускаш за ремонт непознато устройство и се съмняваш за късо в него това те спасява от излишни гърмежи и смяна на предпазители. Аз лично когато имах работно място я бях сложил на фасонка за да мога да сменям, крушки с различна мощност според консуматора който включвам. Особенно удобно за ремонт на гръмнали импулсни захранвания по апаратурата. А и те спасява от запалване на устройството тъй като тока е ограничен от крушката.
И да както казва Асен, няма нищо срамно. Срамно е когато се пишеш за майстор а работиш като циганин в професията си. И те мързи да си създадеш необходимите условия за труд. Моя баща ме е учил на електротехника с една пробна лампа и фазомер и една стара Електра мултицет. Нямали сме суперобурудване.
« Последна редакция: 03 Януари, 2016, 12:37:31 от shri »
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Re: Моето работно (почивно) място.
« Отговор #58 -: 03 Януари, 2016, 14:12:13 »
Само едно нещо пропусна да споменеш, а то е задължително. Може и да го имаш. Пробна лампа на 220
Пробната лампа я има на панела отдясно на часовника червения плафон. 220V-60W. И за всеки случай автоматичния предпазител е точно за тази цел, когато се появи късо и той изключва.
« Последна редакция: 03 Януари, 2016, 18:01:05 от mano »

Неактивен Любо Божков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1618
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Re: Моето работно (почивно) място.
« Отговор #59 -: 03 Януари, 2016, 15:48:51 »
Всеки ремонтиран радиоприемник  и телевизор при "оживяване", задължително го пускам през пробна лампа. В случая ползвам две фасунги в паралел, като комбинирайки с различни крушки променям и токоограничението. Това ми е спестило доста транзистори в импулсни захранвания и ТХО. При ламповите приемници по този начин предпазваме мрежовия трансформатор от изгаряне при неправилно включване на превключвателя за захранващо напрежение или къси съединения във вторичните вериги.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |