| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Ремонт на баласт за ксенонови лампи  (Прочетена 14028 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1126
  • Населено място: София
Re: Ремонт на баласт за ксенонови лампи
« Отговор #15 -: 28 Март, 2014, 21:38:04 »
Ориго, като ти се матира  плексито на джама и ти потъмнее рефлектора тогава друго ще говориш. Но едва дали ще му се случат на Алекото  посочените западни автоболести... Аз за това го сложих ксеноноа , понеже халогена вече не се справя със скапания фар...

И тъй като темата мина на обсъждане на всички видове крушки някой да изкаже мнение за тези и подобните им LED "крушки":

Ако става въпрос за чистене на фарове, стъклените доста успешно се чистят отвътре с най-обикновен течен сапун и поставена вътре гъба. Просто  люшкаш фара 5-6 минути и плакнеш с гореща вода. Правил съм го на Лада 04, фаровете станаха като нови!
    На сегашните плексигласови пробвах какво ще им стане с препарат за пастиране  - с много малко търкане изчезна матираното. Препарата за пастиране е от 2001 г., вече леко е позасъхнал, но върши работа,/ германското си е германско!/ използвам го и на радиоапаратите.  Не става за шеллак, матира. Там използвам препарат за почистване на естествена кожа.

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1126
  • Населено място: София
Re: Ремонт на баласт за ксенонови лампи
« Отговор #16 -: 28 Март, 2014, 21:43:19 »
       Подобре не взимайте ксенонови крушки от  35 вата, нямат гаранция и много често дефектират.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Ремонт на баласт за ксенонови лампи
« Отговор #17 -: 28 Март, 2014, 22:37:54 »
Няма как да ми помътнее плексигласа, защото на Алекото фаровете са от чисто стъкло отпред :) А рефлектора също си е супер, тва е руска машина, а не западна пластмасова кола :)
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1126
  • Населено място: София
Re: Ремонт на баласт за ксенонови лампи
« Отговор #18 -: 14 Април, 2014, 23:05:52 »
Тази кола сигурно има отделни вратички за въглищата и сгурията :D

Неактивен simo_

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 491
Re: Ремонт на баласт за ксенонови лампи
« Отговор #19 -: 15 Април, 2014, 08:31:24 »
Какво е ЕГН-то на тази кола? Не забравяй, че по-старите западни "пластмасови коли", също са били със стъклени фарове. Недей те да придавате на руското свръхестествени ефекти, несериозно е :). Между другото я намери една съвременна руска кола, която да е със стъклени фарове, вече всички се правят с пластмасови. :)

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Ремонт на баласт за ксенонови лампи
« Отговор #20 -: 15 Април, 2014, 08:52:15 »
За мен не е коректно смяната на халогенни крушки с ксенонови.Ти ще виждаш по-добре ами тези които карат срещу теб?Когато сложиш ксенон на обикновен фар все едно,че караш на дълги.Мое мнение е,че изменението в системата на фаровете,затъмняването на стоповете и стъклата трябва да се преследва от закона защото става предпоставка за птп.Ще карам аз след някой който е със затъмнени стъкла и стопове и няма да виждам в колоната когато някой набие спирачки!!!Много е извън темата и се извинявам. :hi:

Неактивен n1kola

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 2
  • Населено място: Sliven
Re: Ремонт на баласт за ксенонови лампи
« Отговор #21 -: 09 Май, 2015, 10:45:22 »
Колеги здравейте нов съм в форума и когато попаднах на тази тема се зарадвах много но имам проблем с моя баласт не се вижда номера на диода който е изгорял ако някой знае кои диод е да каже ще съм много благодарен

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3308
  • Населено място: София
Re: Ремонт на баласт за ксенонови лампи
« Отговор #22 -: 09 Май, 2015, 11:44:45 »
Виж номера от здравия модул-другия.  :)
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен n1kola

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 2
  • Населено място: Sliven
Re: Ремонт на баласт за ксенонови лампи
« Отговор #23 -: 09 Май, 2015, 12:34:24 »
По принцип това ще е в краен случеи ...но се надявах някои да знае без да се налага да разглобявам половина та предница да извадя баласта

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3538
  • Населено място: Варна
Re: Ремонт на баласт за ксенонови лампи
« Отговор #24 -: 09 Май, 2015, 12:36:45 »
Не е диод,IRFZ........... нещо от тоя род.Мощен полеви транзистор.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |