| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Как се вари вода в лампа 6П45С  (Прочетена 9265 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен miroton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Пазарджик
Re: Как се вари вода в лампа 6П45С
« Отговор #15 -: 28 Април, 2014, 00:32:58 »
Рицарю,продават се сделани в СССР бързовари за 2лв.

Неактивен Ricarq

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 432
  • Населено място: Габрово
Re: Как се вари вода в лампа 6П45С
« Отговор #16 -: 28 Април, 2014, 07:13:02 »
Рицарю,продават се сделани в СССР бързовари за 2лв.

Едно е да затопляш водата с нагряване както при тези опити тук - много бавно става , съвсем друго е като използваш нейната електропроводимост .

Неактивен soton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 398
Re: Как се вари вода в лампа 6П45С
« Отговор #17 -: 28 Април, 2014, 07:48:35 »
Е защо изрихте клипа,искаше ми се да го видя!Сашко е една свежа струя  на фона на доста от безсмислените теми дето се разискват тук,като например идеята д се прави аудио усилвател с импулсни лампи.Много по качествен,много по евтин,много по мощен,много по малък е всеки транзисторен.За тази цел си има разработени истински лампи ,а опитите на Сашко поне са весели!
0878640251

близо до София

Неактивен gmateev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 142
  • Населено място: Пловдив
Re: Как се вари вода в лампа 6П45С
« Отговор #18 -: 28 Април, 2014, 08:02:55 »
Е защо изрихте клипа,искаше ми се да го видя!Сашко е една свежа струя  на фона на доста от безсмислените теми дето се разискват тук,като например идеята д се прави аудио усилвател с импулсни лампи.Много по качествен,много по евтин,много по мощен,много по малък е всеки транзисторен.За тази цел си има разработени истински лампи ,а опитите на Сашко поне са весели!

Е, тя идеята да се продават тук стари манерки и части от диапрожекционни апарати, също не ми се струва смислена....
Факта, че медузата е оцеляла 700 милиона години без мозък, дава надежда на много хора....

Неактивен gmateev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 142
  • Населено място: Пловдив
Re: Как се вари вода в лампа 6П45С
« Отговор #19 -: 28 Април, 2014, 08:03:41 »
Аз продължавам да не разбирам, защо го приемате толкова сериозно този малчуган, да, добре е да се помага на човек, който наистина засвидетелства интерес и желание да се научи, но такъв, който се държи арогантно, преднамерено пише неграмотно, дори подигравателно, според мен не заслужава никакво внимание. Дори си мисля, че е под нивото да му се обръща внимание, докато не промени манталитета си, ако изобщо има желание за това......

Писах го преди време, явно съм бил прав....
Факта, че медузата е оцеляла 700 милиона години без мозък, дава надежда на много хора....

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Как се вари вода в лампа 6П45С
« Отговор #20 -: 28 Април, 2014, 10:19:18 »
По отношение на изказванията на Рицаря, не знам дали си прави шега с бързовара в лампата или какво, обаче съм длъжен да спомена че активния слой (покритието на катода) съдържа отровни окиси на елементи като стронций. Пиенето на вода която е пребивавала в лампата мисля че няма да бъде никак здравословно, така че да се има предвид някой да не се подлъже. Смисъла в това рицарю е тотално нулев, това е просто една гавра с лампата. Относно тия бързовари с лъжичките - чувал съм за това чудо на техниката, също смятам че не е здравословно. Получават се редица електрохимични реакции като във водата остават сума ти боклуци и остатъци от покритието на лъжичките и т.н. Ако веднъж загрееш вода по този начин но не направиш кафе а изчакаш да изстине и я пийнеш натурална ще усетиш по вкуса колко много „боклуци“ има вътре. Най-приятелски не дей да пиеш такива неща! По темата няма какво друго да коментирам. Факта че Radiotehnika е стимулирал Сашо към този експеримент говори зле за него и ми развали мнението, мислех го за сериозен човек занимаващ се със стара техника. И какво правиш при Сашо, ако това е твоя глас който се чува в клипа освен Сашовия?
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Radiotehnika

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: Първомай
Re: Как се вари вода в лампа 6П45С
« Отговор #21 -: 28 Април, 2014, 11:46:50 »
Моя е да ... Това, че беше глупост си е така не отричам .. просто намери лампите те бяха счупени преди това описал съм защо и как и къде по нагоре ... и решихме да пробваме да видим какво ще стане ... Според мен не е гавра след като някой преди това се е изгаврил с тях да ги счупи да вземе шаситата и трафовете и да ги изкорми да изпотроши всичко по шасито да разплете трафовете и да ги даде на вторични .. Както казах беше глупост която няма да се повтори .. повече никога .. :) От колкото до мен усетих, че с тази глупост доста се изложих .. и която глупост повече няма да се повтори нито от мен като акъл нито от сашо като действие... :blush:

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3308
  • Населено място: София
Re: Как се вари вода в лампа 6П45С
« Отговор #22 -: 28 Април, 2014, 12:07:52 »
А , глупостите които  хората правят, никой не може да ги спре, въпрос на вкус е .

Въпроса ми е каква е логиката такава гавра да се качи тук, където таз техника е издигната в култ, и хората си губят даже свободното време да се занимават с нея?

Никой не ви забранява и не може да ви забрани да трошите лампи  и да правите от тях какво ли не включително и бързовари ако са си ваши лампите...

Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Radiotehnika

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: Първомай
Re: Как се вари вода в лампа 6П45С
« Отговор #23 -: 28 Април, 2014, 12:31:50 »
Въпроса е там,че аз на училище не ходих цяла седмица да подкарам моно лампов усилвател и да го направя както трябва със лампи 6п14п и 6н2п.. Лампите са намерени счупени ние наляхме вода вързахме токоизправителя на отоплението и ги пуснахме ... Никой от нас двамата няма да тръгне да Чупи индикаторна лампа или 6п45с за един безсмислен клип..  Просто го направихме в кръга на шегата .. Вие също сигурно имате счупени лампи или сте попадали на такива не знам какво ги правите, но тъй като наще си бяха вече счупени ,развакумирали се и не могат да се използват за нищо го направихме клипчето .. това, че ръсим простотий в клипа и се лигавим е отделен въпрос .. загледай те се в ляво на бюрото му има червена кутия тя е пълна със счупени лампи къде намерени къде по невнимание счупени се запазват не се изхвърлят ....  : :)

Неактивен Radiotehnika

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: Първомай
Re: Как се вари вода в лампа 6П45С
« Отговор #24 -: 28 Април, 2014, 12:37:48 »
Тъй като 6п45с за да работи изисква 6,3 волта отопление на 2 ампера затова издържа най много , а индикаторната е на 6,3 волта няколко мили ампера отопление и затова още в началото се скапа .. Та няколко пъти вече се извиних и от мое име и от на сашо повече няма да се повтори тази простотия и няма да се лигави и, че ще има коренно отношение към лампите сами ще го видите .. Просто го приемете като шега със вече заминала лампа ... Те лампите си имат работни часове след като изтекат или ако се счупи някоя надали вече може да я ползвате ..  :master2:

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3308
  • Населено място: София
Re: Как се вари вода в лампа 6П45С
« Отговор #25 -: 28 Април, 2014, 12:42:38 »
Понеже питаш.

Преди време се занимавах с ECL86, оказа се че производството и TELAM са доста чупливи и балона се чупи ниско при краката ако е забоден в стегнат руски цокъл и се извади няколко пъти топъл... и излиза цял нагоре...

Там ми останаха няколко голи. Разфасовал съм кафеза/анода за да стигна до намотките на решетките и да ги видя как за намотани вътре как стигат до краката итн... Абе един вид дисекция с научна цел, щото при здрава лампа това не може да се види...

След въпросните  действия, разгледах как са закачени краката за елементите под кафеза, и по тяхното разположение се научих да си познавам  всички лампи с изтрити надписи, естествено като имам по една от всеки вид с надпис де. Та се оказа ,че въпросното разкостване и наблюдения в последствие ми разпозна около 200броя лампи, които в последствие се продадоха...

Сашо123 , с последното си изказване натрупа още 5% ограничение и с предишните  си изцепки направи общо 50%, което го ограничава и не може да публикува във форума към момента, но може да чете... Не сме го баннали. Той ако получи бан  ще му се изпише върху аватара, който не си е направил труда да сложи...абе несериозна работа.

Най-вероятно не знаете и няма да научите по тоя гаменски начин, че някой ламби имат ценни метали вътре по решетките, злато и сребро, ест прекалено малко че да си заслужава добиването, като се има предвид че на лампата могат да и се вземат чисти 7-20лв без труд...


« Последна редакция: 28 Април, 2014, 12:48:59 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Radiotehnika

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: Първомай
Re: Как се вари вода в лампа 6П45С
« Отговор #26 -: 28 Април, 2014, 12:46:28 »
Сашко за това време което сте му дали ще му е за урок и размисъл повече да не прави такива лигавни, да спазва правилата на форума и да пише грамотно.. Там вече вие администраторите преценявате какво да го правите просто исках да споделя, че и двамата сме виновни за това, за клипа говоря не за държанието му в други теми там той да си отговаря и просто не искам да го баннете по моя вина това е ...

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3308
  • Населено място: София
Re: Как се вари вода в лампа 6П45С
« Отговор #27 -: 28 Април, 2014, 12:53:20 »
Публикацията е негова, има си глава на раменете, да си решава какво ще пуска като съдържане, той си е отнесъл последните 5%-та. Толкоз. Не мисля че има какво повече да се обсъжда.

Не сме детска градина, никой не настояваме да възпитаваме , защото не сме на държавни заплати.

Не ходенето на училище за пускане на лампови ампове... тъжна работа. То и без това образованието е под всякаква критика, та и малкото, което ви дават ако изпускате по разни причини до нищо хубаво няма да доведе.

Аз клипа не съм го гледал целия, тъжно ми стана на фона на простотиите, които се ръсеха . Ако наистина е имало  индикаторна лампа, може да пробвате да вградите в конструкцията светодиод, който да се отразява от светоотделящия слой...

Та при успешно изпълнение  ако се отвори такава лампа читаво с примерно дупка на дъното, да може да се възстанови светенето...
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Radiotehnika

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: Първомай
Re: Как се вари вода в лампа 6П45С
« Отговор #28 -: 28 Април, 2014, 13:01:37 »
Няма да ви обяснявам колко е зле училището ми и, че уча в клас пълен с цигани който по цял час си слушат кючеците .. Аз парите ги влагам в шофьорска книжка и техника имам много клипове и снимки къде са ми парите,а именно вложени в Радиотехника у-7101,Смесителен пулт Форманта ,Респром Студио2,Тонколони Респром ОТМ 1-13 , Вега 10у120с със тда 7294 стъпала ... Предпочетох да се отдам да сътворя нещо вместо да слушам циганските кючеци и маанета който ги търпя всеки ден няма какво да ви обяснявам така е държавата циганска .. Аз се радвам и гордея със себе си, че си влагам и последната стотинка в техника, не пия не пуша не ходя по чалготеки и не слушам чалга спортувам и се занимавам с техника лампова и транзисторна ... А дали е жалко 17 годишен да си остане вкъщи и да сътвори лампов усилвател напълно сам и да се развива вие ще прецените .. Нито ще се оправдавам нито ще споделям личния си живот .. Защото надали ви интересува .. Но просто искам да знаете, че ценя ламповата техника давам всичко от себе си уча се и го правя най вече защото ми идва от вътре ...  :)

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |