| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Един часовник и от мен  (Прочетена 4797 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vangelis

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 255
  • Населено място: Потребителят го няма вече
Re: Един часовник и от мен
« Отговор #15 -: 06 Май, 2014, 18:22:40 »
 :good: Ювелирна изработка!  :hi:

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1534
  • Населено място: Варна
Re: Един часовник и от мен
« Отговор #16 -: 08 Май, 2014, 20:38:00 »
Ето как изглежда отвътре! :)

Неактивен gmateev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 142
  • Населено място: Пловдив
Re: Един часовник и от мен
« Отговор #17 -: 09 Май, 2014, 11:37:38 »
Поздравления за дърводелците, хубав корпус са направили, браво ! Но съчетанието с нея и стрелковите системи е неподходящо...
Факта, че медузата е оцеляла 700 милиона години без мозък, дава надежда на много хора....

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Един часовник и от мен
« Отговор #18 -: 10 Май, 2014, 08:23:38 »
Въпреки,че ще стане мноооого сложно за секундна стрелка може да се използва стъпково моторче със съответното управление.Но сега  го сметнах за една минута 7.5 градуса му трябват 48 стъпки за оборот.Май става много сложно.

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1534
  • Населено място: Варна
Re: Един часовник и от мен
« Отговор #19 -: 10 Май, 2014, 09:02:09 »
Ами, нека да оставим на някой друг да доразвива темата, ако има интерес. А стъпкови мотори с 200 стъпки/оборот(1,8 град./стъпка), са си съвсем достъпни! :)

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Един часовник и от мен
« Отговор #20 -: 10 Май, 2014, 14:13:16 »
Е не е нужно да е стъпково моторче, Стрелка като за часовете и минутите си е супер вариант според мен. Просто в края на всяка минута ще се връща в началото на скалата и ще продължава. Възможно е да се изгуби част от секундата по време на обратния ход на стрелката, но нали идеята е просто нещо да мърда там, а не някакво свръх точно измерване да правим. Но както каза вече автора на темата, часовника е завършен и наза да бъде модифициран повече.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |