| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Малка колекция предимно от транзисторни приемници  (Прочетена 35590 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен megin12

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 4
  • Населено място: Момчилград
Поздравления Колега! Страхотна колекция. Сигнал 402 изглежда в много добро състояние. Ако имаш повече снимки на Сигнала, качи ги и тях.

Неактивен TheMechanic

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 216
  • Населено място: Асеновград
    • www.oldradio.cf
Не съм му направил други снимки но радиото си е при мен, ако ви интересува нещо конкретно по него ще го наснимам, само кажете.

Неактивен TheMechanic

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 216
  • Населено място: Асеновград
    • www.oldradio.cf
Re: Малка колекция предимно от транзисторни приемници
« Отговор #107 -: 05 Февруари, 2017, 23:20:05 »
Най-после ми остана време да се занимая с Филипса от предишния пост - оказа се нищо сложно за мой късмет, подмяна на видимо повредените асфалтови кондензатори, почистване на крачетата на лампите, нов кордаж и подмяна на скалната крушка и радиото свирна  :) . Вградената антена работи добре, както се вижда в линка, това е радио Букурещ.
https://youtu.be/U6hGzvhINpU
Въпроса ми е именно за скалната крушка - тя е модел 8097D - 19V, 0.09A според схемата - 0.97А според другите източници в интернет, свързана успоредно на термистор - от къде може да се намери такава? В момента съм сложил 24V и едва свети.

Неактивен TheMechanic

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 216
  • Населено място: Асеновград
    • www.oldradio.cf
Нови попълнения в колекцията
« Отговор #108 -: 15 Април, 2017, 16:39:32 »
Две нови попълнения в колекцията ми:

1. ITT SCHAUB LORENZ TINY Super - работещо и в много добро състояние - произведено 1972

70854-0

70856-1

2. SWOPS - Хонг Конгско "транзисторче" от 1968 - в много добро състояние, работещо

70858-2

Неактивен TheMechanic

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 216
  • Населено място: Асеновград
    • www.oldradio.cf
Нови попълнения в колекцията
« Отговор #109 -: 31 Март, 2019, 21:20:07 »
Това са 2-те ми нови придобивки:
1. Tonfunk Tonktistall I-58M, Германско производство 1958г. Доста добре запазено. След 1-вия оглед, отрязани кабелите на 3-те говорителя - на централния е ясно от къде на "пищялките" не виждам за сега от къде, лошото е, че на схемата от Радиомузея тях ги няма  :(, счупена ос на потенциометъра за увеличаване /върти се свободно/, изтекъл филтриращ електролит.

114411-0
114413-1
114415-2 

2. Съвременна реплика Soundmaster NR-500, Германско/Китайско производство от този век според Радиомузея. Работещо, с много добра селективност. Сравнително качествена дървена кутия с ретро вид  :)

114417-3
114419-4

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3899
Честито, Тонфунк-а много ми харесва  :) . Съвременната реплика на старо радио, също изглежда добре. Мислел съм, че кутиите им са от нещо като пластмаса, не от дърво.

Неактивен Любо Божков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1618
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Схемата на следващата модификация е с "пищялки":

Неактивен TheMechanic

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 216
  • Населено място: Асеновград
    • www.oldradio.cf
Честито, Тонфунк-а много ми харесва  :) . Съвременната реплика на старо радио, също изглежда добре. Мислел съм, че кутиите им са от нещо като пластмаса, не от дърво.
Определено е от дърво, лицевата обработка е особена, прилича на залято с нещо за да се образуват по-тъмните мотиви и лакирано после.

Неактивен TheMechanic

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 216
  • Населено място: Асеновград
    • www.oldradio.cf
Схемата на следващата модификация е с "пищялки":
Следващия модел е с много "екзотични" пищялки аз поне не съм виждал такова нещо:
114432-0
предполагам, че това е моя - благодаря.
... Макар че има още един модел на чиято снимка има такива говорители но и на неговата схема ги няма:
114434-1

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |