| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Сигналгенератор и дипмер  (Прочетена 12205 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 907
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Сигналгенератор и дипмер
« Отговор #15 -: 18 Януари, 2013, 15:46:01 »
С опасението да стана досаден специално за Пичага и други младежи с желание и възможности за експериментиране искам да насоча вниманието им към една друга въз можност, която досега не е обсъждана в този раздел . Отдавна примерно десетина години - в мрежата се разпространяват множество приложни програмки - не програми- 100- 200КБ , които превръщат PC-то в различни измерителни уреди - генератори, честотомери, спектрални анализатори, осцилоскопи и др. Този метод изисква много по -малко усилия в посока хардуер за реализирането на определен тип измер. уред. Нека и други запознати споделят мнение и опит в тази насока.

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Re: Сигналгенератор и дипмер
« Отговор #16 -: 19 Януари, 2013, 09:04:15 »
Ами ето едно сайтче пълно с такива нещица
http://vrtp.ru/index.php?act=categories&CODE=article&article=1321
Успех !

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 907
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Сигналгенератор и дипмер
« Отговор #17 -: 19 Януари, 2013, 17:39:11 »
Не това съм имал впредвид. Става въпрос за плъгини, които  използват звуковата карта  на компютъра и го  карат да работи като съответния уред. Напишете в Гугъл  Scope. zip  ,meterH.exe  или DG setup.exe , свалете софтуера, инсталирайте и пробвайте .Има и много други . Хубавото е ,че работят и с най- стари типове компютри. В Конрад и на други  места продават приставки за PC с най - различно предназначение , но са доста скъпи.

Неактивен Ricarq

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 432
  • Населено място: Габрово
Re: Сигналгенератор и дипмер
« Отговор #18 -: 19 Януари, 2013, 18:07:34 »
Да попитам и аз , едното ми PC има видео изход по ниска честота. Няма начин да няма такива програми , някой от Вас запознат ли е за подаване сигнал тип "изпитателна таблица " , шахматно поле" или цветоразликов за настройка на телевизорите. Има и изображения , които могат да се  разпънат на цял екран на монитора , а съоветно и на телевизора през видеоизхода и  може би ефекта е горе-долу същия. Имах някакви такива , но не мога в момента да ги намеря. Някой от Вас ако знае за такива програми и изображения с удоволствие ще си ги дръпна.  Само каква сонда да си направя не ми е много ясно , то масата е ясна :) , но  през кондензатори видео-сигнал да минава или нищо не се получава или най-малкото изкривявания.  Не ми е ясно как може да стане галваничното разделяне , много от TV шаситата не са разделени от мрежата ! Съпротивление от няколко Mега - ома достатъчно ли е ? Че да не прецакам видеокартата

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3537
  • Населено място: Варна
Re: Сигналгенератор и дипмер
« Отговор #19 -: 19 Януари, 2013, 18:14:54 »
Да попитам и аз , едното ми PC има видео изход по ниска честота. Няма начин да няма такива програми , някой от Вас запознат ли е за подаване сигнал тип "изпитателна таблица " , шахматно поле" или цветоразликов за настройка на телевизорите. Има и изображения , които могат да се  разпънат на цял екран на монитора , а съоветно и на телевизора през видеоизхода и  може би ефекта е горе-долу същия.

Бях качил във стария форум такава,някой я изтеглиха :)

http://dox.bg/files/dw?a=896d0329f6

Неактивен Ricarq

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 432
  • Населено място: Габрово
Re: Сигналгенератор и дипмер
« Отговор #20 -: 19 Януари, 2013, 18:24:19 »
Хиляди благодарности Асене , идеална работа ще ми върши тази програмка :)  Идеална и за проверка и настройка на монитори , изтеглете си я и я пробвайте ! Остава проблема със изработка  на сондата, как да я направя ?
« Последна редакция: 19 Януари, 2013, 18:35:16 от Ricarq »

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3308
  • Населено място: София
Re: Сигналгенератор и дипмер
« Отговор #21 -: 03 Март, 2013, 11:08:54 »
Открих че LCD- телевиора ми, който изпълнява ролята на монитор вкъщи, крие една колона  широка 1пиксел от ляво, че е по-тъмен с 6% от номиналното и това настроих.

ХИЛЯДИ благодарности на lz2xl
« Последна редакция: 03 Март, 2013, 11:32:40 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Сигналгенератор и дипмер
« Отговор #22 -: 03 Март, 2013, 15:15:16 »
Верно ли Пичага не знаеше за Нокиа тест?
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен simo_

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 491
Re: Сигналгенератор и дипмер
« Отговор #23 -: 03 Март, 2013, 22:03:28 »
Ето още един тест за монитори: http://www.prad.de/en/monitore/testsoftware/eizo-monitor-test.html

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3308
  • Населено място: София
Re: Сигналгенератор и дипмер
« Отговор #24 -: 04 Март, 2013, 09:30:19 »
бях попадал преди години на по-стара версия на програмата , и след това я изгубих. Тогава бях на ЦРТ още...
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Ivo79

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 7
  • Населено място: Dimitrovgrad
Re: Сигналгенератор и дипмер
« Отговор #25 -: 26 Март, 2013, 16:19:03 »
Ами като е гарга да е рошава! На мен най-добра работа  би ми вършела схемата на която давам линк!    http://radioparty.ru/index.php/component/content/article/11--pic/242-flcgenerator-pic16f628

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |