| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: HHO генератор  (Прочетена 29140 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: HHO генератор
« Отговор #15 -: 24 Юни, 2014, 21:09:53 »
Подкрепям последното мнение! То и за това че луната ще бъде предградие на земята се е говорело преди 100 години, ама това все още не се е случило. Някои хора 50те години на миналия век са твърдяли че ще се появят и прахосмукачки с ядрен реактор, но това също не се е случило. Така че не всичко което се говори, става действителност в бъдеще.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: HHO генератор
« Отговор #16 -: 24 Юни, 2014, 21:32:01 »
Никой не говори за вечни двигатели и за фантастика,тия неща ги има и все още повечето от тях са на фаза развитие.Доста от това което се писа има някакъв силен консерватизъм.Като оня шоп пред клетката на камилата дето казал "Е такова животно нема" :D Не знам кой какво очаква да види като доказателство,някакъв циркаджилък или или какво.Технологията работи и за сега доста не ефективно за очакванията.Така че малко по кротко с обобщенията кой в кои часове по физика не е внимавал.Без нерви и изсилвания така да се каже :) тук не е въпроса някой да насади тезата и мнението си на всяка цена.Много от нещата с които разполагаме сега за хората преди 30-50 години са били фантастика.Брауновата инсталация не е новост на 21 век.Познавали са принципа още преди 1960 г.Оставили са го като не ефективен за технологиите с които са разполагали тогава.За по любопитните давам насока,подводна лодка М400 с единен кислороден двигател.Някъде в нета имаше доста писано по въпроса.1939 году на завод №196 в Ленинграде (строительный номер 551).Пожелавам хубава вечер,и по спокойно го давайте :drinks:

Неактивен lz4ge

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 6
  • Населено място: Pleven
Re: HHO генератор
« Отговор #17 -: 25 Юни, 2014, 11:40:32 »
Света не се крепи на умните които измислят хубави неща, а на глупавите които купуват всичко което им рекламират тарикатите, които пък живеят на гърба на всички!
За любопитковци  https://postimg.cc/gallery/ni6ryg7q/  ;)

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: HHO генератор
« Отговор #18 -: 25 Юни, 2014, 13:05:11 »
Абе никой не отрича това че чрез електролиза се получава газ който може да гори и да се използва за гориво на места където друго гориво е неприемливо, неудобно, или неналично. Може дори да е бъдещето на автотранспорта след изчерпване на петролните продукти. НО всякаква връзка на тая технология с намаляване на разхода на гориво на МПС е безсмислена, защото няма как да стане. Просто се стига до перпетуум мобилето. А да си произвеждуш водород в къщи, да го компресираш в бутилки и да си караш на тях колата е напълно възможно, но неефективно и икономически неизгодно.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: HHO генератор
« Отговор #19 -: 25 Юни, 2014, 13:15:28 »
Origo
Точно това исках да кажа и аз :)
lz4ge
Относно тарикатите и хитреците,всеки си избира сам средата в която живее.Който е риба винаги ще се намери нагрят тиган да го изпържат :)

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3899
Re: HHO генератор
« Отговор #20 -: 25 Юни, 2014, 14:10:52 »
Разбира се, говори се че водорода ще е горивото на бъдещето. Има обаче някои проблеми със съхраняването му. Бях чел някъде, че този газ има свойството да изтича през стоманените бутилки, и то не поради неуплътнение на капачките примерно. Пишеше, че се "процежда" така да се каже, през атомните решетки на металите, колко е вярно не знам  :unknown: .

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: HHO генератор
« Отговор #21 -: 25 Юни, 2014, 15:08:44 »
Абсолютно вярно е, водорода като най-малкия атом не може да се спре почти от нищо. Процежда се от всякъде, и само да няма лампи на близо че става страшно за горките електронни лампи.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 612
  • Населено място: Сандански
Re: HHO генератор
« Отговор #22 -: 25 Юни, 2014, 17:17:55 »
lz2xl, може ли да ми кажеш, коя технология работи?
Тази на мошениците продаващи на лековерни потребители "супер икономия на гориво"
Да. Това работи!
НО нищо друго.
Някой спомена за повишаване на КПД?
Нещо да кажеш по въпроса?
А нещо да напише някой за закона за запазване на енергията, който въпреки многолетните опити на доста "изобретатели" НИКОЙ не е успял да обори!
Абе да не сме в детската градина? Научните открития отдавна не се правят в мазето или гаража със спиртна лампа, или самоделен Хофманов апарат!
Не смятам да пиша повече в тази тема - успех на всички решили да повишат КПД-то на бензинов двигател с вътрешно горене по този начин.
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: HHO генератор
« Отговор #23 -: 25 Юни, 2014, 18:41:56 »
Не пиши,избора е твой,обаче тона ти не ми харесва.Ние тук сме се събрали да си комуникираме.Тук всеки изразява мнение.Разбирам че през деня се трупа негативизъм,обаче тука ли е мястото...........

Валери,
Водорода има бъдеще,проблема е в съхранението му.За сега е в челната тройка за най опасните за съхранение и транспортиране газове.Брауновата система е един от начините за получаване на водород.Вероятно и този проблем ще бъде решен,наскоро гледах филмче на япончетата за екологично и евтино получаване на водород.Електролиза и абсорбиране на газа в порест материал като носител.Разхождаха едно такова возили за демонстрация :) Ще ги видим тия юнаци с дръпнани очички какво ще измислят,петрола все един ден ще свърши ;) Разбира се има и газгенераторни двигатели измислени още преди 60-70 години.Там обаче ползват CO,не водород.Признавам,това с тия външни бидони изглежда малко комично.Обаче технологията е работеща :good:

http://fakti.bg/technozone/24424-avtomobil-na-darva?page=3
« Последна редакция: 25 Юни, 2014, 20:11:04 от lz2xl »

Неактивен lz1qu

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 39
  • Населено място: София
Re: HHO генератор
« Отговор #24 -: 02 Февруари, 2015, 22:06:12 »
След 3-4 г експерименти от различно естество, лично моето мнение е ,че  разпространеният вид на разлагане на водата на молекулярен водород и кислород не става за  прилагане в автомобилните двигатели.
За да има някакъв ефект от типа на икономия гориво ,трябва поне 8л-10л на минута производителност .
На практика това в обикновена лека кола не може да се постигне.
В най-добрият случай ще сменяте алтернатора скоро, както се случи при мен.
За отопление ,като горелка на котле или нещо подобно съм ЗА.
Като завърша последният проект ,оставен почти година по наложителни причини ще съобща за резултата.
Трябва да направя топлообменника само.

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 612
  • Населено място: Сандански
Re: HHO генератор
« Отговор #25 -: 04 Февруари, 2015, 09:16:24 »
Бях се зарекъл да не пиша, ама не издържам :D
Колеги, може ли някой на простичък език да ми обясни, откъде би дошла евентуална икономия на какъвто и да е вид енергия с този ННО генератор?
Като разбира се вземе под внимание закона за запазване на енергията който досега не съм чул някъде в познатия ни свят да не е работещ.
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: HHO генератор
« Отговор #26 -: 04 Февруари, 2015, 11:18:54 »
Бях се зарекъл да не пиша, ама не издържам :D
............
Тук има много по въпроса,обяснено понятно и подробно.
http://mazeto.net/index.php?topic=2190.0
http://hydroxsystems.com/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BC-hho-%D0%B3%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80
http://mercedes-bulgaria.com/forum/gazovi-uredbi/hho-generator-nova-izmama-ili-realno-reshenie/
http://www.gazovauredba.net/
Ако това не е достатъчно пишеш в чичко гугъл "hho генератор" и ще имаш в количество повече информация.Особено в във форумите на автолюбителите.
Прочетох ти предните постове,не мисля че ти е любопитно.........за тролене на тема в ТОЗИ ФОРУМ има наказания.Хейтърите тук не са на почит!

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 612
  • Населено място: Сандански
Re: HHO генератор
« Отговор #27 -: 04 Февруари, 2015, 13:32:50 »
Най-напред искам да се извиня ако съм засегнал някого. Това не е моята цел!!!
Просто цялата тази история с ННО изпълненията е една голяма лъжа, и няма природен закон по който да работи - т.е. да дава икономия на каквото и да е.
Към нашия уважаем модератор - ако съм сгрешил с нещо - ще си понеса наказанието с достойнство.
Благодаря за вниманието.
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: HHO генератор
« Отговор #28 -: 04 Февруари, 2015, 17:01:56 »
Няма наказания приятелю,просто напомняне че не бива така.

Относно HHO,разбира се всеки има право на свое мнение за тази технология.Тя все пак работи,друг въпрос че КПД е далече от желаното и винаги е всързано с ресурсите влагани в технологията :) Обаче според мен тази технология има право на съществуване и развитие.Аз познавам двама ентусиасти майстори които се занимават с това и техните мнения също са противоречиви.

Неактивен lz1qu

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 39
  • Населено място: София
Re: HHO генератор
« Отговор #29 -: 03 Юли, 2016, 23:08:44 »
Ето го и моят електролизер :)
Развитието му беше замразено по обективни причини.
/>
/>
/>
/>
/>
/>Krasi HHO heater


/>Krasi HHO heater1

/>Krasi HHO heater2

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |