| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: AKAI GX1820D ремък/ Пълна реставрация  (Прочетена 31986 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
Re: AKAI GX1820D ремък/ Пълна реставрация
« Отговор #105 -: 04 Февруари, 2016, 11:34:05 »
Скъсването на лента от ролка бе инцидентно, възможно е ролката да е  била лепена , беше стара ролка, при вчерашните тестове не забелязах натягане в левия диск, впрочем направих малко снимки и видеоклип. От снимките се вижда тонролката и разположението на лентата , щото някои ме питаха дали правилно поставям лентата,  при поставянето на  тонролката има една особеност ,  има има мааалка хлабина между оста на ротора и месинговата втулка отвътре на тонролката затова слагам една тънка изрязана пластмасова чивийка, да уплътни , това по препоръка на Оги. От видеоклима може да се види как магнета работи добре и като превключа един два пъти по средата  на ролката почва да променя скоростта и аха да спре , бутна ли с пръст рамото което притиска тонролката - тръгва , пусна ли пръста - спира , чудя се  дали да не изрежа от гума един гумен пръст и да го мушна да подпира д г е /майтап/ инак като превключа реверс , врежем на проблема, магнета  тръгва реверсивно и комай комай не прави проблем ... това засега ще се радвам да дадете съвети или оставам с резервния вариант да го помъкна по СФ , имало някакъв сервиз на военна рампа , ама хич не ми се мъкне  :hi:
https://youtu.be/oeCM-f8jy_g

Неактивен gruyo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 282
  • Населено място: София
  • Конювишки джентълмен
Re: AKAI GX1820D ремък/ Пълна реставрация
« Отговор #106 -: 04 Февруари, 2016, 11:37:30 »
Братчет   тон  ролката  ти е  за  боклука  ..............Видно е  още  от  първата  ти  снимка, и  друго  за  мен  това  не е оригинална  тон  ролка
Удрииии!!

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
Re: AKAI GX1820D ремък/ Пълна реставрация
« Отговор #107 -: 04 Февруари, 2016, 11:57:59 »
Братчед, добре, ще потърся тонролка, оригинална,  обаче имам и клип на скорост 19 , този дето пуснах е на 9.5, та на 19 магнета с тонролка за боклука си работи 10-15 минути без проблем и щото не искаше да покаже проблема , а го чаках с камерата да заснема взех та превключих на 9.5, и след няколко превключвания го показа , според мен  една тонролка ако е за боклука требе перманентно да работи боклучаво,а тая кат и кефне си работи , кат го взимах от Оги - половин час моабет правихме работеше като пушка, четох някъде по форумите че ролките щот са скъпи ги шлайфат и настройват натиска , тая я свалях гледах под лупа - няма изявен барел ефект   дължащ се на износване , не съм я чистил щото не знам с какъв разтвор .... :blush:

Неактивен gruyo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 282
  • Населено място: София
  • Конювишки джентълмен
Re: AKAI GX1820D ремък/ Пълна реставрация
« Отговор #108 -: 04 Февруари, 2016, 14:20:00 »
То като чакаш да се скапва  не се  скапва  :unknown: :unknown: ,то  трябва да  баца часове  а не  20- 40 мин  ако намериш  добра  тон ролка  ще е  добре и вече  ще  отпадне  тази  точка  ,па  после  ще  му  мислим
Удрииии!!

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: AKAI GX1820D ремък/ Пълна реставрация
« Отговор #109 -: 04 Февруари, 2016, 14:45:10 »
Защо клина на тон-ролката е отдолу? Клина трябва да е точно на правата линия между  между 2-те оси (на тонролката и на вала над нея). Така горната част на тонролката се повдига (по-нагоре в ляво) и гумата може плътно да натиска лентата към кухия вал, който и предава движение.

Обясних ти, че е изтрита и изтъняла гумата и затова съм я заклинил.

Ако не опира достатъчно тонролката  при тежки ленти с голяма дължина, ще почва да вие и спира, може и да скъса лента или да спира .

При мен  с тая настройка  го въртях не часове ами една цяла седмица докато те чаках да дойдеш да си го вземеш.

Ако върти без да е прекарана лнтата и не спира, търси проблема в тонролката .

Ако си го пускал на 60 херца, не че намирам причина да направиш такова нещо- да въртиш с отверката настойката , е изхвърлил ремъка. Предупредих те да не го пускаш легнал и поради тая причина може да е изхвърлил ремъка.  Ремъка се вижда  отгоре , трябва да стои в предната част на маховика към предния панел.

В момента имам други неща на главата и не е възможно да се занимавам с ремонти.

Дали рмъка е на мястото си и дали другите 2 мотора работят коректно се проверява лесно: Слагаш ролки,  НЕ прекаврваш лената. Пускаш.
-2 те ролки трябва да се въртят безкрайно
- Вала на маховика(центалния мотор) Над тонролката( в който тя опира в пуснато състояние) трябва да се върти безкрайно- проверява се с допир спръст щото е гланцов и не се вижда лесно.

Ако всикчко върти , сменяш лява и дяна ролка, тоест празна и пълна лента и правиш теста отново.

Ако нещо спре проблема е в тоя компонент който спира.

Ако всичко продължава да върти проблема е в тонтолката.  Подпираш  с пръст нагоре оста на самта тонролка, клина за това е там- да върши точно тая работа.

Тая пружина от снимката  не е за това за което си мислиш...Ако беше, щеше да е много лесно.



« Последна редакция: 04 Февруари, 2016, 15:08:29 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: AKAI GX1820D ремък/ Пълна реставрация
« Отговор #110 -: 04 Февруари, 2016, 16:17:41 »
Ролката е абсолютно за смяна и това й личи от всичко. И повърхността на гумата е втвърдена и излъскана, нищо че няма бъчвовидна форма. И това че се налага да се поставят клинове около оста на която се набива лагера говори че вероятно както каза Груйо ролката не е оригиналната. Вероятно и гумата й е изтъняла може някой да я е полирал веднъж вече. И все пак си мисля че трябва да може да се регулира нейния натиск от нейде, в сервизното за подобен модел ми се мярна че се регулираше от някъде натиска й но не знам. Защо като е изтъняла гумата не се обира луфта от подвижното рамо с пружина на което е закачена? До някакъв упор ли стига този механизъм че трябва да се чудим как да я преместим с части от милиметъра в правилната посока? Това ако е така отново ни навежда на мисълта че ролката е сменена с неоригинална с по-малък диаметър от този който трябва. Лентодвижещия механизъм е твърде прецизна механика и минимални луфтове и отклонения могат да доведат до некачествено водене на лентата проблеми. Как мислиш че в такава система е допустимо такова заклинване с пластмасови изрезки? Трябва си нова ролка, дължиш го на машината. И BTW клипчето в ютюб ми пише че е частно и не се отваря  ???
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
Re: AKAI GX1820D ремък/ Пълна реставрация
« Отговор #111 -: 04 Февруари, 2016, 17:09:57 »
Благодаря за отзивите ,
относно клипа -небях го пуснал,сега се вижда и може да внесе някаква яснота ако  го погледнат писалите  по темата

в ютуб на търсене :  akaigx1820dtest
или линк :  https://www.youtube.com/edit?video_id=oeCM-f8jy_g

относно смяната на ролката - не е проблем да прежаля 50евро ала ВСиЧКИ обяви които предлагат ролки , предлагат едни ролки с втулки , БЕЗ лагери, а оста на която слагам ролката е с едни тъъънки шлици, което ме навява на мисълта , че вътрешната месингова втулка на тонролката и оста на поставяне са неподвижно заклинени сред поставяне , затова има лагер след месинговата втулка и след лагера е гумения пръстен който се върти с вала и движи лентата. При другия ми магнет Акай1722 не  е така - там оста на тонролката и втулката на тонролката са подвижни един спрямо друг и тонролката е без лагер, иначе ролката като размери  е същата и е в добро здраве но няма как да замени тонролката с лагер ..........  тоя втория Акай пък ми го продадоха с глава от Маяк и така от два стола та на земята.

Относно указанията на Оги ,  ще ги изпълня, на 60 херца не съм пускал щото няма причина , честотата е 50 херца в мрежата, легнал не съм го пускал и  според мен ремъците са си на место ... та така още веднъж благодаря за отделеното внимание  :hi:
« Последна редакция: 04 Февруари, 2016, 17:15:10 от Fisher »

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Re: AKAI GX1820D ремък/ Пълна реставрация
« Отговор #112 -: 04 Февруари, 2016, 21:02:16 »
Лентата трябва да е зад водача! Така триенето е много силно и вероятно влияе на движението.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: AKAI GX1820D ремък/ Пълна реставрация
« Отговор #113 -: 04 Февруари, 2016, 23:33:51 »
Мдаа идеята на този водач е да отделя лентата от главата при операция превъртане, а не да я набутва така навътре при просвирване. Като едното нищо ще се окаже там проблема. Ха сега я прекарай както му е реда и натъпчи клина от пластмаса от страната на ролката която е към тонвала и туко виж тръгне по мед и масло. Провери също дали не се е омаслил тонвала, ако Оги го е смазвал, може маслото потепенно да го е обгърнало.
« Последна редакция: 04 Февруари, 2016, 23:40:32 от origo »
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен gruyo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 282
  • Населено място: София
  • Конювишки джентълмен
Re: AKAI GX1820D ремък/ Пълна реставрация
« Отговор #114 -: 05 Февруари, 2016, 08:08:50 »
 :good:
Лентата трябва да е зад водача! Така триенето е много силно и вероятно влияе на движението.
Удрииии!!

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
2 Отговора
911 Прегледи
Последна публикация 01 Май, 2013, 15:08:22
от vasiliazz
30 Отговора
12968 Прегледи
Последна публикация 06 Септември, 2013, 01:57:29
от vasiliazz
0 Отговора
564 Прегледи
Последна публикация 12 Юни, 2013, 09:30:32
от pro_vision
1 Отговора
1149 Прегледи
Последна публикация 21 Март, 2015, 09:53:09
от GIBO
5 Отговора
1411 Прегледи
Последна публикация 25 Декември, 2017, 20:15:58
от Eltehno

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |