| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Търся схема на усилвател УС221 Респром  (Прочетена 11617 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Valiosport

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: Ловеч
Re: Търся схема на усилвател УС221 Респром
« Отговор #30 -: 13 Август, 2021, 14:47:26 »
 :master2:  То добре това, по лошото е че и говорител може да изгори  :master2:
Сдобих се с чифт перфектни колонки ОТМ 1-12 30w 4 омовия вариант, свалих им говорителите да подменя кабелите че някой спец им беше отрязъл буксите и не можах да разбера кое е + и -, сложих червен/черен кабел 2,5 мм2 , пуснах ги първо на Студиото и работят, свирят, индикаторите работят, светна червения диод, пробвах ги на УС221 няма пръщене бучене, а нищо не е правено, работят каналите, ще го пробвам дали ще светне червения диод с УС221.
Направи ми впечетление че басовите говорители са 10w 4 ома, а тонколоните са 30w? Така ли са оригинално?

Неактивен Radist

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 151
  • Населено място: Монтана
Re: Търся схема на усилвател УС221 Респром
« Отговор #31 -: 13 Август, 2021, 15:40:32 »
Оригинално са поставени високоговорители тип ВВК201 10W.Така че не се притеснявай.Със същите размери завода произвежда 40,60 и 80 вата.

Неактивен Valiosport

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: Ловеч
Re: Търся схема на усилвател УС221 Респром
« Отговор #32 -: 13 Август, 2021, 22:59:29 »
Мда точно ВВК 201 са, даже пише Hi Fi, едни 80 ватови бих сложил че е слабичък баса.
Днеска ги слушах на УС221 и по едно време единия канал се загуби, бутнах потенциометъра за високите и канала се появи. Ще го карам пак при майстора дтугата седмица. Иначе като го усиля и светка червения диод с голямо кривене разбирасе.
Определено вади повече от 2×10w

Неактивен ingkunev

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 44
  • Населено място: Стара Загора
  • DIN-45500
Re: Търся схема на усилвател УС221 Респром
« Отговор #33 -: 14 Август, 2021, 14:08:33 »
Този усилвател свири най-добре със 4 Ом-овият вариант на ОТМ 1-13
Изпитано и доказано.
:)

Неактивен Valiosport

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: Ловеч
Re: Търся схема на усилвател УС221 Респром
« Отговор #34 -: 14 Август, 2021, 17:28:03 »
 :drinks:  Всичко що е респром го харесвам.
Гледам ги тея ОТМ 1-13 почти нямат разлика с ОТМ 1-12, освен че нямат ниво индикаторите, иначе пак са 30w 4 ома, баса е същия. Пробвал съм го с ОТМ 2-09 8 Ома и ОТМ 1-12 пак 8 ома имах 4 такива и с отм2-09 свиреше бая повече. После скъса едната жичка към трептилката и едната колона приключи. Бяха 8 ома 4-те за да ги връзвам по две на канал паралелно. Определено добра дискотека правеше в стаята
Ще му търся такива щом свирят по добре, стига да намеря запазени.
Сега търся запазен РС201 ако някой има да казва и го вземам.
Каква е разликата в ТДА 2020 И МДА 2020?
« Последна редакция: 14 Август, 2021, 17:36:08 от Valiosport »

Неактивен Valiosport

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: Ловеч
Re: Търся схема на усилвател УС221 Респром
« Отговор #35 -: 15 Август, 2021, 19:07:42 »
Пуснах УС-то да посвири и пак се появи бръм в левия канал с усилване на музиката и пръщене. Огасих го и събота ще го карам на моя човек. Интересното е че като поработи 30 минути усилвателя се появява проблема  :master2:
Междувременно си намерих РС201, пломбата му стои което говори че не е отварян, момчето каза че не хваща нищо на УКВ вълни иначе свири  :blush: :---  https://bazar.bg/obiava-31635597/resprom-rs-201 ето го респромчето, момчето ми обеща че утре ще ми го изпрати, само врътката за усилване не е оригинална, но имам резервни..
Преди бях поръчал на моя майстор да ми търси тунера Студио 2 и ми каза че няма да ловя станции без да ми сложи някаква допълнителна платка.
Вие какво ще кажете по въпроса приятели?
Междувременно някой ако продава ОТМ 1-13 да казва  :empathy2:

Неактивен Radko

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 354
  • Населено място: София
Re: Търся схема на усилвател УС221 Респром
« Отговор #36 -: 15 Август, 2021, 20:09:01 »
РС201 работят на УКВ и на двата обхвата ОИРТ и CCIR, отпред има превключвател за тази цел. Ако е в изправност, трябва да работи без да се поставят допълнителни платки. Все пак, трябва да му се забоде поне едно парче проводник за антена на гнездото за УКВ, поне 1 м., в една от двете дупки.

Неактивен Valiosport

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: Ловеч
Re: Търся схема на усилвател УС221 Респром
« Отговор #37 -: 15 Август, 2021, 22:39:45 »
Благодаря колега.
Въпроса е сега откъде ще се намерят буксите за антените отзад на усилвателчето?
Как се водят, под какво име?

Неактивен Radko

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 354
  • Населено място: София
Re: Търся схема на усилвател УС221 Респром
« Отговор #38 -: 16 Август, 2021, 09:55:32 »
Антенната букса не е нищо особено. Може просто в гнездото да се пъхне едно парче проводник с оголен край.

Неактивен Valiosport

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: Ловеч
Re: Търся схема на усилвател УС221 Респром
« Отговор #39 -: 18 Август, 2021, 17:29:03 »
 :master2: не хваща станции и с кабелче, дори не пръщи, единия канал е много тих. Като му включа ОТМ 1-12, десния канал свети до третия диод, левия едвам светка първия. Отворих го да огледам вътре какво става и скалата на радиото дето ср движи с голямата врътка зейна отдолната страна. Не мога да разбера счупено ли е нещо?
Дисплея спря да свети... Май ще си търся друг РС201 или РС301 :master2:

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 906
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Търся схема на усилвател УС221 Респром
« Отговор #40 -: 18 Август, 2021, 19:09:44 »
Направи няколко снимки да го видим. Тези тунери не са много сложни за ремонт. Ако може да ти помогнем с нещо. Това е класика в жанра УКВ блока е с един полевак на входа мисля и А220. Средните късите и дългите са с А244 и един полевак на входа. има стереодекодер един чип и ниска честота две съпала с А210 мисля беше или А2020. Както и да е Бутоните най често не контактуват и може да е вероятна причина за проблеми. Теса много стари и са с много контактни пера посребрени и се окисляват. Както вече беше обсъждано лоши спойки по контактните пистони, честа болест.
« Последна редакция: 18 Август, 2021, 19:16:16 от shri »
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 906
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Търся схема на усилвател УС221 Респром
« Отговор #41 -: 18 Август, 2021, 19:20:52 »
Ей го на
https://www.kn34pc.com/sch/sch_rx/rx_rs_201.html
Бил със МА3089 не било А220, забравил съм. На времето имах такъв и много му се кефих.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен Radko

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 354
  • Населено място: София
Re: Търся схема на усилвател УС221 Респром
« Отговор #42 -: 18 Август, 2021, 20:22:12 »
Предполагам, че с времето превключвателите са се окислили. Предлагам да пръснеш с контактен спрей чрез щлаухката му в канала на всеки един превключвател, да ги прещракаш неколкократно, да изчакаш да изсъхнат, и да опиташ отново дали няма да се обади.

Неактивен Valiosport

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: Ловеч
Re: Търся схема на усилвател УС221 Респром
« Отговор #43 -: 19 Август, 2021, 07:23:16 »
 :master2: Днес ще дойде ерин агент да го снима че аз съм с обикновен телефон
Това за контактния спрей го бях забравил.
Няма да забравя на студио 2-то копчето за пускането не можеше да се изключи и бях почнал да се вайкам дали ще се намери такова копче, майстора го пръсна и копчето работи вече повече от два месеца. После имах проблем с копчетата за изключването на тонколоните при студио 3. Там мислех че копчетата не бачкат и с контактен спрей вече работят  :master2:
Превключвателите на РС 201 запъват понякога
« Последна редакция: 19 Август, 2021, 07:51:25 от Valiosport »

Неактивен Valiosport

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: Ловеч
Re: Търся схема на усилвател УС221 Респром
« Отговор #44 -: 30 Август, 2021, 20:18:19 »
Майстора още не се е обадил че има доста работа, бях му оставил и една сушилня и две респромчета.
Междувременно днес спазарих една Соната 2 приятели https://bazar.bg/obiava-33659644/sonata-2-izklyuchitelno-zapazena ето обявата.

Сега водя преговори за едни ОТГ 1-01, с небезизвестните ВК3013А с кобалтова магнитна система Alnico, само че цената ми се вижда височка, човека иска 2000 лева за двете озвучителни тела, явно е наясно какво продава и че тези говорители нямат аналог

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |