| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Някой виждал ли е сандък с МР3  (Прочетена 23291 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Борис Борисов

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 437
  • Населено място: гр.Бяла, обл.Русе / София
  • Борис Борисов
Re: Някой виждал ли е сандък с МР3
« Отговор #15 -: 11 Януари, 2013, 17:51:25 »
Това с Тулана е нещо като реплика. :D Вижте само фурнира, задния капак... Май са ползвали само скалата и говоритела! :lol:

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3903
Re: Някой виждал ли е сандък с МР3
« Отговор #16 -: 11 Януари, 2013, 17:55:28 »
Едва ли е реплика, просто са облепили кутията с изкуствен самозалепващ се фунир. Продава се на ролка като тапети, има го във всякакъв вид, цвят и т.н. А радиото не е имало заден капак и са отрязали от фазер, може обаче вътре да няма нищо лампово, т.е. всичко старо да е махнато и да е сложен този плеър.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Някой виждал ли е сандък с МР3
« Отговор #17 -: 11 Януари, 2013, 18:37:39 »
Възстановимо е...

В момента правя  Орфея на колегата:

Отчета за свършеното на ЛС + снимки:
Цитат
Здр,

Да преди Еконта може и да е работело...

Като го взех, даже не беше опаковано в кашон а само в янкакъв наелон увито  :o. Жената от еконта ме предупреди повече така да не пращам, не че аз съм го пратил... На външен вид е ок.

Но по пътя към вхъщи чух,ч е от вътре се разнасят някакви звуци...

Като го отворих  :( Говорителя се беше откаичил беше паднал върху лампите... КАто резултат:
 2 строшени лмапи и една с изкривени крака. Тая с изкривените крака , ги изправих успешно... Двете строшените са Кенетрона  и Крайната лампа-усилвателя. Също така бешепокривил променливия кондензатор, като резулатта долните му пластини са се откъртили от основата( в момента го изправям-доста е пипкаво и се чудя с какво да го залепя)+ феритната антена се беше откъснала от стойката си.

За капак Всичко беше гарнирано с миши лайна, явно вътре е живял мишок, проял е долния капак на дъното и собственика го е сменил с картон, което е зверски опасно, понеже картона може да се запали при работа на апарата...

Та след като видях чудото вътре, което беше станало, така ме хвана яд... Изнесех го на снега изтърсих потрошената стъклария и едртото от мишата тоалетна , Разглобих Го( свалих трансформаторите) и го закарах на автомивката, Там с препарат и водоструийка изчистих останалото от жилището на мишока, в тоя момент изпадна отвътре и феритната антена...

Всичко гореописано се случва за период от около 40 минути, толкова ме хвана яд за апарата,- с такъв добър вид  а вътре беше станал на дробсърма, само понеже изпращача го е мързяло да го сложи в кашон и да  натъпче в него вестници, че просто не се сетих да снимам, направо се афектирах...  ???

Та след хато пчоистих, и изсъхна от водата, общия преглед показа: Нужни са му 2 лампи- крайна и изправителна, Поразреових в кутиите ми и намерих 2 бройки читави...

Разгледах сехамта, оказа се че 2 малки електролита са прекъснали, което си е типичния пробелм на тези парати( явно заради това е изкарвал само шум), смених ги, Смених и прехвърлащия кондензатор между крайно стъпало и предусилвател, с нов , понеже само тази част от ламповата схема ще се ползва и по-добре да е нов.

Също така - кордатата на кинематиката явно беше сменяна от някой... и не беше сложена както трябва, махнах я , за съжаление нямам налична корда,  за да я наредя правилно...

Закупих МП3- модула... ( като се прибирам вкъщи и го разгледах- дали ми дефектен- все едно бавно-развиващо се китайче го е събирало в час по труд и техника) , ХАйде пак в колата и до  магазина, смениха ми го с хиляди извинения... :mad: )

Още не съм го пускал апарата.

Някой му е въртял врътката за усилване така, че я е превъртял и  вътре ппотенциометъра е на дроб сърма, ще го отворя да видя дали може да се възстанови понеже  без него , как ще се усилва и намалява звука...

Междувремнно монтирах и Захранващия тарф за модула...

Рабоатта по него продължава...

Залепих основата на долните ламели на променливия кондер с епоксидна смола и им настроих позицията да не допират докато стягаше , че смолата стяга бавно.

Отворих потенциометъра и там фиксирах превъртялите оси с епоксидна смола също...

Сложих нова скална крушка, че едната беше прекъснала...

Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Някой виждал ли е сандък с МР3
« Отговор #18 -: 11 Януари, 2013, 18:39:03 »
А тулана иначе е бил много запазен.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Някой виждал ли е сандък с МР3
« Отговор #19 -: 11 Януари, 2013, 18:43:56 »
Още снимки

След автомоивката...

мп3-то ще се монтира по метода на МАНО, на  задния капак с изнесен приемник отпред зад скалата...
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Борис Борисов

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 437
  • Населено място: гр.Бяла, обл.Русе / София
  • Борис Борисов
Re: Някой виждал ли е сандък с МР3
« Отговор #20 -: 11 Януари, 2013, 18:47:20 »
Още снимки

След автомоивката...

мп3-то ще се монтира по метода на МАНО, на  задния капак с изнесен приемник отпред зад скалата...


Като нов е!

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3903
Re: Някой виждал ли е сандък с МР3
« Отговор #21 -: 11 Януари, 2013, 18:47:46 »
С удоволствие прочетох описанието на радиото от колегата  :) , много ми хареса и сравнението за бавноразвиващото китайче което го сглобявало в час  :lol: . Иначе като гледам снимката вече не изглежда зле, Пичагата ще го направи. Аз също съм получавал радиа с тракащи части вътре, веднъж бях сложил едно на багажника на колело, така дрънчеше докато го карах в къщи, че хората по пътя се обръщаха   :blush: .

Неактивен bokok

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 43
  • Населено място: Пловдив
Re: Някой виждал ли е сандък с МР3
« Отговор #22 -: 12 Януари, 2013, 00:27:59 »
Тулана изглежда прекалено лъскав, което за мен не е плюс. А пък с тази плюнка отпред съвсем пък на нищо не мяса. Според мен моя Орфей, в ръцете на Пичагата, ще стане много по-добре и ще може с право да се нарече "реновиран" и в смисъла който имах предвид, като започнах темата.

Неактивен bokok

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 43
  • Населено място: Пловдив
Re: Някой виждал ли е сандък с МР3
« Отговор #23 -: 12 Януари, 2013, 03:00:40 »
Започва обаче леко да ме тормози един въпрос:
Ако за в бъдеще пак си купувам лампово радио по интернет и ми го доставят по еконт, как да съм сигурен че няма да пристигне в състояние отвътре тип "слон в стъкларски магазин" както този "Орфей" който продавача изпрати по еконт направо на Пичагата, увит само в найлон.
То и да не е само в найлон дали няма да дойде с лампи в насипно състояние.
Какво да накарам да направи продавача като опаковане, за да няма такъв проблем?

Неактивен bokok

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 43
  • Населено място: Пловдив
Re: Някой виждал ли е сандък с МР3
« Отговор #24 -: 12 Януари, 2013, 03:35:02 »
А добра идея ли е отзад вместо оригиналния капак (който ще се запази разбира се, ако е наличен) да се сложи стъкло или плексиглас, за да се вижда, че това радио наистина още е лампово, а не човек като види дистанционното за МР3 плеъра, да остане с впечатление, че е изтърбушено и е само дървен сандък?

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Някой виждал ли е сандък с МР3
« Отговор #25 -: 12 Януари, 2013, 08:40:02 »
Мислех Телевизора ми Опера- така да го правя със заден капак от плекси, и да гравирам, оригиналните надоиси на него...

Пронципно имам доста дълъг опит в обработка на плекси, работя с дермел , правех PC кутии от плексиглас ......

За да не се огъне от топлината трябва да е минимум 3мм дебелина .

Мога да ти го направя, ама ако го поръчаш да ти го изрежат и гравират на лазер ще стане най-ефектно...


Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Борис Борисов

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 437
  • Населено място: гр.Бяла, обл.Русе / София
  • Борис Борисов
Re: Някой виждал ли е сандък с МР3
« Отговор #26 -: 12 Януари, 2013, 11:07:03 »
А добра идея ли е отзад вместо оригиналния капак (който ще се запази разбира се, ако е наличен) да се сложи стъкло или плексиглас, за да се вижда, че това радио наистина още е лампово, а не човек като види дистанционното за МР3 плеъра, да остане с впечатление, че е изтърбушено и е само дървен сандък?

То лампите се виждат и през дупките на капака, ама идета с плесигласа не е лоша. :hi: За  да си сигурен, че друг път няма получиш радио в такова състояние, искаш много снимки и казваш на продавача да го опакова добре в кашон с вестници, също, ако е по-скъпо радиото може да се сложиш опция "Отвори преди да платиш" и т.н.


П.П. За опаковането от Еконт продават едни найлони с големи балончета.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Някой виждал ли е сандък с МР3
« Отговор #27 -: 12 Януари, 2013, 14:05:59 »
Беше увито със стреч фолио, никви балончета...

Все тая, поправих щетите, даже  подлепих и променливия кондер, монтирах феритната антена...
« Последна редакция: 14 Януари, 2013, 13:56:24 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Някой виждал ли е сандък с МР3
« Отговор #28 -: 14 Януари, 2013, 13:41:52 »
Подкарах, Нчу на шасито... + закачих, изправителя и стабилизатора за мп3(на последнат снимка-на обемен монтаж ) + закчих мп3-то с изведения на проводници приемник...

Свири доста приятно....  ;)

+ Видео
http://www.youtube.com/v/Lfo-q2fKqpc&feature

« Последна редакция: 14 Януари, 2013, 14:06:16 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Някой виждал ли е сандък с МР3
« Отговор #29 -: 16 Януари, 2013, 13:13:13 »
Орфея, завършен.

Видео:
http://www.youtube.com/v/i88NW-YwaOA&feature


Имаше работа и отвън по него.

Една от предните лайсни беше се извадила, свалих я оправих я и я поставих обратно като я залепих с лепило за дърво, вече няма мърдане

Една от страничните лайсни липсваше, сложих 1кв мм мостов проводник в канала - добре се получи.

Лъснах лайсните че бяха яко патинясали а на места и позеленели... После ги лакирах, за да не потъмнеят отново.

Възрах  зелената индикаторна лампа за триода, та да отчита звука...  :D
На тъмно

На светкавица

В гръб





« Последна редакция: 16 Януари, 2013, 13:53:08 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |