| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Кои български лампови телевизори са най добри  (Прочетена 8731 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 578
  • Населено място: Плевен
Re: Кои български лампови телевизори са най добри
« Отговор #15 -: 30 Януари, 2013, 20:47:51 »
Основния модел е Осогово и на негова основна схема се произвеждат телевизорите Мургаш,Преслав и Мизия.

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: Кои български лампови телевизори са най добри
« Отговор #16 -: 31 Януари, 2013, 04:58:51 »
Цитат
Моля , моля , дайте шанс и на простолюдието да схване нещо - що е туй ,,фейслифт'' и ,,калпав високоволтов тракт'', нали форума не е само за професионалисти 
Фейслифт, буквално: "Смяна на муцуната"  :D  демек : сменена предна част, поразместено това-онова.
Високоволтов тракт - всичко което включва високоволтовата част, захранващия генератор, ТХО, изправителната част, та даже и кабеляците до кинескопа.
 
Цитат
Основния модел е Осогово и на негова основна схема се произвеждат телевизорите Мургаш,Преслав и Мизия.
  Такъв имаха родителите ми, и дълго време беше семеен телевизор, та на него съм се учил дълго време (учих се да си калявам нервите и на търпение  :D ) после дойде Електрон Ц380Ц-ДБ  :o
Колкото до високоволтовата част на Мургаш-Преслав-Мизия(мизерия)та, ами сменял съм почти всичко, без тхо-то. -Което си е направено да работи-работи, което си е направено да не работи- не ще! Спомням си обаче, че на село в пенсионерския клуб (където ходех да играя шах с дядковците понякога) имаше "Стадион", тая техника не помня някога да е спирала да работи, и не съм виждал или чувал някога да е поправяна. Последните години когато вече дори на село бяха почнали да превземат всичко цветните телевизори (средата и края на 80-те) пак си работеше непрекъснато, със образ по който можеше да се гадае какво е, и вечер на тъмно се гледаха само новините, но работеше!
Омраз!

Неактивен simo_

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 491
Re: Кои български лампови телевизори са най добри
« Отговор #17 -: 31 Януари, 2013, 08:10:30 »
Стадиона си е машината и аз си търся такъв. :good:

Неактивен simo_

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 491
Re: Кои български лампови телевизори са най добри
« Отговор #18 -: 31 Януари, 2013, 16:37:36 »
Опера 1, като дизайн сигурно е изкопирана от тук: http://www.radiomuseum.org/r/rafena_duerer_fe855g_fe_855_g.html

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3904
Re: Кои български лампови телевизори са най добри
« Отговор #19 -: 31 Януари, 2013, 17:32:14 »
Възможно е, но бях чел, че тези заоблени ръбове забавяли и оскъпявали производството, после минали на острите ръбове. Чудно защо още отначало не са ги произвеждали с остри ръбове  ::) кутиите.

Неактивен lz2nk

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 452
Re: Кои български лампови телевизори са най добри
« Отговор #20 -: 31 Януари, 2013, 22:22:09 »
Е, като видим радио със заоблени ръбове му се кефим, а за телевизора не. Де да беше и по-късни модели да са с такъв дизайн, като на Операта.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |