| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Хладилник с фризер Gorenje RK6356W - фризерът се затопли  (Прочетена 13530 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 553
  • Населено място: град Добрич
Re: Хладилник с фризер Gorenje RK6356W - фризерът се затопли
« Отговор #30 -: 16 Септември, 2022, 16:01:40 »
Вакумпомпа намерих от неработещ хладилен техник , газов оксижен, и сребърен-бял припой.
Манометри-нямам ,но ще гледам да свърша работата на око и ухо.Гледал съм стари хладилни техници по соц времето да зареждат така, ориентират се по звука на компресора и ако е повечко газта изпускат по-малко докато всичко си дойде на масто.След това се пипа с ръка конзензатора за да се види,че загрява до нормалното и край - вътре трябва да е лед...
А за запалимостта - опитите ще ги правя почти на открито в гараж.Докато се разбере дали изпуска от някъде.
Мисля,че повече от 80-100 грама газ няма да поеме даже са много?

Неактивен Борис Борисов

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 436
  • Населено място: гр.Бяла, обл.Русе / София
  • Борис Борисов
Re: Хладилник с фризер Gorenje RK6356W - фризерът се затопли
« Отговор #31 -: 16 Септември, 2022, 16:07:47 »
Компресора на 134 е по-мощен и от там ще има промяна в температурата на изпарението. Като цяло ще закърпиш положението, но ако е тръгнал да изпуска ще става само по-зле. Обикновенно тръбите в изолацията корозират и няма какво да се направи, освен ако не се сложи нов изпарител в шкафа. Преди да го заредиш трябва да се вакумира. 134 е скъп главно заради европейските изисквания, но точно заради това че не е запалим се използва. Зареждаш го докато целия консензатор се стопли и всмукателната тръгна на компресора стане хладна.

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 553
  • Населено място: град Добрич
Re: Хладилник с фризер Gorenje RK6356W - фризерът се затопли
« Отговор #32 -: 16 Септември, 2022, 17:01:16 »
благодаря,ще пробвам тия дни като насъбера всичко необходимо, че съм поръчал от един сайт филтри чистещи влагата.

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 553
  • Населено място: град Добрич
Re: Хладилник с фризер Gorenje RK6356W - фризерът се затопли
« Отговор #33 -: 16 Септември, 2022, 19:59:21 »
благодаря,ще пробвам тия дни като насъбера всичко необходимо, че съм поръчал от един сайт филтри чистещи влагата.
Платка изпарителна съм монтирал на малко фризерче,от тия къде изпарителя е в кожуха и вътре гние и ръждясва.Това бе преди повече от 20 години тогава имаше фреон 12!
А относно силтала изпаритела му е видим-външен само кондензатора е удължен около вратата в кожуха за да топли уплатнителя за по добро затваряне.Именно от там може да идва проблема ако е загнил някъде???Не е проблем реже се тръбата и се съединява без вътрешната част и пак трябва да бачка!

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 553
  • Населено място: град Добрич
Re: Хладилник с фризер Gorenje RK6356W - фризерът се затопли
« Отговор #34 -: 17 Септември, 2022, 16:43:33 »
Компресора на 134 е по-мощен и от там ще има промяна в температурата на изпарението. Като цяло ще закърпиш положението, но ако е тръгнал да изпуска ще става само по-зле. Обикновенно тръбите в изолацията корозират и няма какво да се направи, освен ако не се сложи нов изпарител в шкафа. Преди да го заредиш трябва да се вакумира. 134 е скъп главно заради европейските изисквания, но точно заради това че не е запалим се използва. Зареждаш го докато целия консензатор се стопли и всмукателната тръгна на компресора стане хладна.
[/quote

Докато е под вакум от вакумпомпата ли да пустна газта ,или мога да разкача помпата за секунди и после да свържа газта?
След което като включа хладилника и отворя крана на бутилката,компресора ще засмуче за зареждане!?

Неактивен Борис Борисов

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 436
  • Населено място: гр.Бяла, обл.Русе / София
  • Борис Борисов
Re: Хладилник с фризер Gorenje RK6356W - фризерът се затопли
« Отговор #35 -: 19 Септември, 2022, 09:44:11 »
Точно тук идва тънкия момемт с манометрите. Когато има манометри се процедира по следния начин. Свързва се вакум помпата и се вакумира. След това се затваря кранът на манометрите и маркуча, който е бил закачен към вакум помпата се прехвърля на бутилката. По този начи системата не поглъща външнен въздух. Най лесно в твоя случай би било да си направиш маркуч с кранче, което да затвориш когато прехвърляш маркуча или да вземеш готов такъв.

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 553
  • Населено място: град Добрич
Re: Хладилник с фризер Gorenje RK6356W - фризерът се затопли
« Отговор #36 -: 21 Септември, 2022, 07:47:27 »
Много благодаря за насоките, всичко съм забравил от онова време!В социалистичестия хладилен сервиз едно време имаше хладилни станции с мевзура кранове за всичко!Сега е същото като нямам никакви уреди е ужас - на сляпо.Имах приятели хладилни техници които вече не са между живите.Жена му на единия обеща да търси чантите му с инструменти за да ги използувам.Намерихме само вакумпомпа.Всичко се продава по сайтовете,но да купувам оборудване е немислимо за да си правя експерименти с един два хладилника.Сега е така като не тръгнат - на вторични.От самите вторични,даже купих един фризерохладилник за лев на килограм-37 килограма.Бяха му свили термоперсостата с лампичката в комплект,че нагодих един и за сега е добре!Докарах до до някакъв режим да включва и изключва като достигне необходимите градуси.Трудна е работата в камерката стига -18 градуса докато в хладилната част е 5-6 което е май множко.Уж сложих осезателната сонда във фризерната част през дупката за размразяване плътно прилепнала до изпарителя.Че на първа степен е долу горе добре -10 горе и +4 и 5градуса  долу.
Ще се мъча със Силтала който бръмчи,но нищо  не прави!И един индезит който компресора беше заклинел и чрез два диода го оправих като гредах от руските сайтове!Сега мърка като коте но до тук.Явно и той си е изпуснал газта и е работил доста време без газ докато заклини и изключи след като няма кой да му каже да изключи!

Неактивен Борис Борисов

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 436
  • Населено място: гр.Бяла, обл.Русе / София
  • Борис Борисов
Re: Хладилник с фризер Gorenje RK6356W - фризерът се затопли
« Отговор #37 -: 21 Септември, 2022, 10:57:04 »
Термостатите имат едно малко ботлче за финна настройка, от там може да го дорегулираш, но помни първоначалното положение и върти с малки стъпки. Иначе 5-6 градуса за хладилник е добре. Доколкото си спомням по изискване беше 4-6 градуса за витрините в търговските обекти. Няколко градуса не са от голямо значение, така или иначе храните са пълни с консерванти. Можеш ли да споделиш за този метод с диодите, за пръв път го чувам.

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 553
  • Населено място: град Добрич
Re: Хладилник с фризер Gorenje RK6356W - фризерът се затопли
« Отговор #38 -: 21 Септември, 2022, 20:39:10 »
Сега въпросния хладилник  пак не бачка?Бръмчи компресора доста време и отзад конзензатора е студен,чува се  леко движение на течност,но щом не загрява значи според мен и вътре не охлажда, понеже е затворен идеално вътре храната на майка ми е замръзнала на кокъл,значи е бачкал преди да изключи?Като пророк отидох днес на гости и тъкмо се беше включил и тогава установих след 5 минути бръмчене че кондензатора е студен!Взех една отвертка и с дръжката го ударих два пъти леко по тръбата която свързва компресора с кондензатора!Чу се едно бълбукане и веднага загря до горещо горната част на кондензатора!Явно тогава е тръгнал пак да бачка?
Това стана същото още при носенето му от пункта за вторични до майка ми!Освен като съм го пренасял легнал  в голфа да се е вдигнало маслото и после да пада след ударите ми или някакво запушване да става?Нямам идея,може и това да му е бил проблема за да го изхвърлят старите му собственици.Какво да правя?
Днес купих флакон с r600 с кранче и взех на заем вакумпомпа и ми подариха един маркуч-хладилен утре ще взема мини оксижен от кислородните техници на болницата в която работя и бял припой!Купих и два филтъра и два вентила имам и нешадър вместо флюс!Събраха ми се три развалени хладилника и се чудя от къде да почна??? Давайте идея.

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 553
  • Населено място: град Добрич
Re: Хладилник с фризер Gorenje RK6356W - фризерът се затопли
« Отговор #39 -: 21 Септември, 2022, 20:56:27 »
Това намерих в магазина в Добрич много интересно,че вентилите са с по дебела тръбичка добре,че имам един с по тънка,че не се знае утре какво ще потрябва!
Имам тръборазшерител и тръборез и секачки специални за капилярка
Силтала от фризер може да го превърна в домашен хладилник ако се окаже ,че има пробив!Видях в магазина днес и бяла изпарителна платка която мога да я монтирам вътре и да я вържа към силталския кръг като сложа компресор за r600 и задължително нов филтър мисля,че ще се получи?Тъкмо стария му изпарител ще бъде като рафтчета.
« Последна редакция: 21 Септември, 2022, 21:27:06 от lopesbroko »

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 553
  • Населено място: град Добрич
Re: Хладилник с фризер Gorenje RK6356W - фризерът се затопли
« Отговор #40 -: 21 Септември, 2022, 21:18:05 »
За финно  регулиращите болчета знам,но не смея да пипам заводски настроени неща,За мен е закон още от ремонта на старите телевизори.Преди години колеги въртяха междинките по телевизорите и това не водеше до нищо добро!Тези болчета ги има при всички реостати и персостати,по принцип,боядисани с боя със заводска настройка!Болчето просто подпира контактната пластина до степен на изключване, по-нагоре или па-надолу.
Тук проблема е ,че осезателната сонда се набутва-вкарва в кожуха на хладилната част и не се знае къде отива и колко е била дълга орегинарната???И аз просто я вкарах през свързващия размразителен отвор във горната фризерна част като я опрях максимално добре до корпуса! Получи се добре според мен.Страх ме е да пробия дупка и да сложа планка щото изпарителя е гладък отвътре и не се вижда къде са му тръбичките.На старите мразове осезателната сонда се хващаше с планка и болче за самия изпарител видимо и здраво и красиво направено,а тук се напъхва и край.Нямам видимост до къде да я вкарам и колко.
То да беше някоя мацка щях да пробвам дълбочината. . . :lol:

Неактивен Борис Борисов

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 436
  • Населено място: гр.Бяла, обл.Русе / София
  • Борис Борисов
Re: Хладилник с фризер Gorenje RK6356W - фризерът се затопли
« Отговор #41 -: 26 Септември, 2022, 10:23:13 »
Сега въпросния хладилник  пак не бачка?Бръмчи компресора доста време и отзад конзензатора е студен,чува се  леко движение на течност,но щом не загрява значи според мен и вътре не охлажда, понеже е затворен идеално вътре храната на майка ми е замръзнала на кокъл,значи е бачкал преди да изключи?Като пророк отидох днес на гости и тъкмо се беше включил и тогава установих след 5 минути бръмчене че кондензатора е студен!Взех една отвертка и с дръжката го ударих два пъти леко по тръбата която свързва компресора с кондензатора!Чу се едно бълбукане и веднага загря до горещо горната част на кондензатора!Явно тогава е тръгнал пак да бачка?
Това стана същото още при носенето му от пункта за вторични до майка ми!Освен като съм го пренасял легнал  в голфа да се е вдигнало маслото и после да пада след ударите ми или някакво запушване да става?Нямам идея,може и това да му е бил проблема за да го изхвърлят старите му собственици.Какво да правя?
Днес купих флакон с r600 с кранче и взех на заем вакумпомпа и ми подариха един маркуч-хладилен утре ще взема мини оксижен от кислородните техници на болницата в която работя и бял припой!Купих и два филтъра и два вентила имам и нешадър вместо флюс!Събраха ми се три развалени хладилника и се чудя от къде да почна??? Давайте идея.


Нещо запушва системата - възможно е да е боклуци, възможно е да е вода, която замръзва и прави тапа. Внимавай да не стои така дълго време, защото компресора се мъчи подпрян без охлаждане и не се знае колко ще изкара. Можеш да пробваш да продухаш системата, ако я отваряш.

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 553
  • Населено място: град Добрич
Re: Хладилник с фризер Gorenje RK6356W - фризерът се затопли
« Отговор #42 -: 26 Септември, 2022, 21:34:24 »
Така... смених филтъра с нов италиански , вакумирах около 10 минути с оригинална вакумпомпа чрез вентила който запоих преди това!Като пуснах газ да го заредя,всичко си дойде на място кондензатора загря до невъзможност да се пипне в началото.И в края беше студен!Вътре бе замръзнал перфектно!След като нагодих и термо реле хладилнико фризерчето влезе в час и винаги тръгва както трябва и си потдържа температура!
Със Силтал-фризера обаче нещата не се получиха.Не смених компресора на който пишеше Р134 и направо го напълних със Р600!
След секунди компресора си промени звука и заби тотално,още при зареждането???Явно наистина маслото и компресора не отговаря на газ-Р600 който имам?Така поне пише из сайтовете и руснаците го казват!Явно се пресича маслото и запушва защото кондензатора въобще не загря докато се мъчих да го зареждам!Оставих го така за сега херметизиран докато намеря решение.Имам нов компресор за Р600 и сега ме е яд,че не го смених!Върнах вакумпомпата след като си свърших работа и сега питането ми е дали мога да вакумирам фризера чрез компресор от мраз 200 -руски,на който съм запоил два вентила?На сервизния отвор през който ще вакумира и на изхода от където мога да го ползувам за надуване!Мерих вакума достига до 09-1 бар не повече което ми се струва,че е малко,ама други колеги пишат,че става!Може би за по дълго време да го задържа?Като време за вакумиране.
Междо другото като разхерметизирах фабрично Силтала вътре имаше доста газ,което ме навежда на мисълта,че е нямал дупка,а се е запушил от годините или компресора вече не е имал сила-за нагнетяване,от своята над 20 годишна работа?За около месец стоене щеше да си е изпуснал всичката газ ако имаше дупка.
« Последна редакция: 26 Септември, 2022, 21:42:24 от lopesbroko »

Неактивен Борис Борисов

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 436
  • Населено място: гр.Бяла, обл.Русе / София
  • Борис Борисов
Re: Хладилник с фризер Gorenje RK6356W - фризерът се затопли
« Отговор #43 -: 27 Септември, 2022, 09:23:49 »
Няма никакъв проблем да ползваш конпресора за вакум, ще ти свърши идеална работа. А относно силтала, щом ина газ или проблема е в компресора ( нещо с калапаните например к не успява да прави налягане, може да се провери с манометри) или наистина някъде има запушване в системата.

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 553
  • Населено място: град Добрич
Re: Хладилник с фризер Gorenje RK6356W - фризерът се затопли
« Отговор #44 -: 27 Септември, 2022, 14:49:28 »
БЛАГОДАРЯ ТИ МНОГО,за насоките и подкрепата!
Имам сервиз за телевизори ,компютри и медецинска техника и хладилниците са ми хоби от любопитство.Нямам намерение да ставам хладилен техник,но се насъбраха няколко лични хладилника за ремонт и за това искам да ги възстановя.Нямам Намерение да купувам скъпо оборудване и карам с направи си сам!Има по 180 лева мини портативни оксижени в куфар преносими,даже в базара и даже нови с гаранция.Видях и горелка само с пет накрайника за 32 лева която мисля дя зякупя и да и вържа туристическа бутилка малка ,червена с кранче.А за кислород ще ползувам нашите големите в болницата които имат и монтиран ред.вентил за ниско налягане и кранче!За десетина спойки ще ми свърши работа,понеже е неудобно с това дай . . .Продават и хубави припои!Спойките които направих станаха като за снимка.Учудих се от себе си,сякаш цял живот съм запоявал.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
7 Отговора
5611 Прегледи
Последна публикация 24 Февруари, 2015, 09:55:32
от chav_chav

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |