| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Колеги, помогнете за един Sharp GF-8686Z!  (Прочетена 13474 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Bushman

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 81
  • Излекуван работохолик.
Re: Колеги, помогнете за един Sharp GF-8686Z!
« Отговор #30 -: 16 Ноември, 2017, 08:40:25 »
Пичове, аз... нямам думи, направо. Колегата Бекриев ми върна платката, монтирах я, сглобих всичко и тая щайга свирна без грешка, като в онзи далечен ден преди 35 години, когато е напуснала завода в Осака. Просто няма какво да кажеш - всичко се получи пер-фект-но! Направо не мога да повярвам, че всичко се оказа толкова просто и лесно... Този Шарп от година и нещо ми стоеше разглобен, влачил съм го по всякакви "майстори", стоял е при тях месеци наред без никакъв положителен ефект и вече бях на път да се откажа от него. Явно проблемът е да попаднеш на Точния човек, после нещата се нареждат от самосебе си.

Искам публично да благодаря на колегата Бекриев за огромната и напълно безкористна услуга. Дори нещо повече - изпратил ми е платката за НЕГОВА сметка от Варна... Радвам се, че все още се срещат такива хора, но и малко ми е кофти - не съм свикнал да ми правят жестове и да получавам подаръци. Но ще намеря начин да му се отблагодаря, във всеки случай...

Вчера пуснах касетофона да свири и ми стана голям кеф, пих две бири (на радио, разбира се...). Когато се сетих да го снимам, беше вече тъмно, а и батериите на фотоапарата бяха паднали, затова сега съм ги включил да се зареждат и довечера след работа ще го щракна - да видите какъв красавец е. Още веднъж - благодаря на Колегата и на целия форум за съдействието...  :hi: :hi: :hi:

Ако нищо друго не помага – прочети Service Manual!

Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 888
  • Населено място: Варна
Re: Колеги, помогнете за един Sharp GF-8686Z!
« Отговор #31 -: 16 Ноември, 2017, 10:56:20 »
Ей, много благодаря за добрите думи!
Знаеш ли, през осемдесетте баща ми намери някакви долари и купи от Кореком едим такъв Шарп и много е вероятно да е точно този модел, покажи го на снимка да го погледна. Ама тогава на УКВ нищо не можеше да се приема на този обхват, а на СВ според баща ми се чуваше много глухо (без "високи") и след известно време го продаде на някакъв човек и купи някакво Сони със сваляеми тонколони.
То в онова време ги пренастройвахме на нашенския обхват... Пренастроил съм после много на съучениците, но баща ми ми нямаше тогава доверие и не ми даде да пипам!

Неактивен Bushman

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 81
  • Излекуван работохолик.
Re: Колеги, помогнете за един Sharp GF-8686Z!
« Отговор #32 -: 17 Ноември, 2017, 08:01:04 »
Ето я щайгата, голям зор видях, докато докарам снимките на изкуствена светлина. Тук свири на радио - вижда се индикаторът за FM Stereo:
82486-0

82488-1

82490-2

А тук върти на касетка - вижда се как свети едно от копчетата на APLD (системата за избиране на песни):
82492-3

Ето и отзад как изглежда - има си капак на батериите, антената си е неговата и е без дефекти, няма превъртели или липсващи болтове на капака, всички входове / изходи работят:
82494-4

82496-5
Този не е най-скъпия и атрактивен модел, който имам, но МНОГО му се кефя, защото почти бях изгубил надежда за него. Може да се каже, че колегата Бекриев го върна към живот... Имам и още един от 8-мата серия на Шарп, GF-8585, буквата след номера не помня. И онзи е много запазен и работи перфектно, та двата ще вървят добре. Изобщо, офоми ми се доста добра... хайде да не е колекция, но да кажем - тематична сбирка на касетофони Шарп. Ако има интерес - мога да снимам и да ги покажа.
Ако нищо друго не помага – прочети Service Manual!

Неактивен Bushman

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 81
  • Излекуван работохолик.
Re: Колеги, помогнете за един Sharp GF-8686Z!
« Отговор #33 -: 17 Ноември, 2017, 08:11:17 »
Ето и малко детайли. Табелката отзад - истинска японска техника, няма грешка:
82498-0

Индикаторите:
82500-1

82502-2

82504-3

И предния панел - този модел свири и метални касети:
82506-4

Както казах, не е нищо особено, но от два дни не мога да му се накефя, сериозно.
Ако нищо друго не помага – прочети Service Manual!

Неактивен bradi

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 75
  • Населено място: гр.София
Re: Колеги, помогнете за един Sharp GF-8686Z!
« Отговор #34 -: 17 Ноември, 2017, 08:31:03 »
Честито колега,чудесна машина, много да те радва и с кеф да си го слушаш :)
Аз лично с удоволствие бих разгледал и останалите,даже ако прецениш направи си отделна тема.
Поздрави.

Неактивен Bushman

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 81
  • Излекуван работохолик.
Re: Колеги, помогнете за един Sharp GF-8686Z!
« Отговор #35 -: 17 Ноември, 2017, 09:48:39 »
Ще го направя. Имам снимки на всички машини, но са правени по различно време и при различни условия. Би било интересно да ги събера всички заедно и да ги снимам. В момента се намират на няколко места, ще започна да ги събирам.

Значи Шарпове имам 5 от моделите GF - "осмици" са този 8686Z и един 8585 (H или X май беше). От деветата серия също имам два - 9494Х и 9696Z. Тези двата съм ги смимал заедно и съм ги показвал във форума, ето:




И разбира се - перлата в короната, един 777Z:


Освен тези 5 шарпа, имам една Aiwa TPR-955, едно Hitachi TRK-8081, JVC RC-838 и едно малко, но доста интересно Sony CF-515S. Това последното е доста стар (1978-ма година) и рядък модел, едва ли сте виждали такъв. Ще трябва да му направя една фотосесия...

Изобщо - купувал съм модели, които ми харесват, без някакви определени критерии. Само Шарповете следват някава моделна линия, другите са... каквото ми е попаднало през годините.
Ако нищо друго не помага – прочети Service Manual!

Неактивен Здравко

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 70
  • Населено място: София
Re: Колеги, помогнете за един Sharp GF-8686Z!
« Отговор #36 -: 17 Ноември, 2017, 11:11:22 »
  Браво колега :bravo:

Върна ме в ученическите години :)
Особено трите седмици :) :drinks:

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Колеги, помогнете за един Sharp GF-8686Z!
« Отговор #37 -: 17 Ноември, 2017, 14:33:54 »
Браво колега, да си жив и здрав много години да се кефиш на колекцията! Да, според мен, така се прави колекция, независимо от марката. Само препоръка, подреди ги хронологично в раздел Колекции. Така и на такива, като мен, ще им светне как се  развивали дръжкофоните на Шарп, не че ако се заровиме из нета картината ще се изясни.
0888981645, 072365106

Неактивен bradi

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 75
  • Населено място: гр.София
Re: Колеги, помогнете за един Sharp GF-8686Z!
« Отговор #38 -: 17 Ноември, 2017, 17:16:48 »
Като фен на дръжките от 80-те благородно ти завиждам :bad:

Неактивен Bushman

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 81
  • Излекуван работохолик.
Re: Колеги, помогнете за един Sharp GF-8686Z!
« Отговор #39 -: 17 Ноември, 2017, 18:47:26 »
... Така и на такива, като мен, ще им светне как се  развивали дръжкофоните на Шарп, не че ако се заровиме из нета картината ще се изясни.

Всъщност в нета има доста информация, стига човек да се интересува... Ето този сайт ползвам понякога за справки по отношение на касетофоните:
http://recallsharp.ru/

В него има каталог на марките, по години: http://recallsharp.ru/catalog/

Ето конкретно за моделите на Шарп: http://recallsharp.ru/catalog/section.php?SECTION_ID=3418

А ето го в каталога моя GF-8686: http://recallsharp.ru/catalog/detail.php?ID=10470
« Последна редакция: 17 Ноември, 2017, 19:15:10 от Bushman »
Ако нищо друго не помага – прочети Service Manual!

Неактивен Bushman

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 81
  • Излекуван работохолик.
Re: Колеги, помогнете за един Sharp GF-8686Z!
« Отговор #40 -: 23 Януари, 2018, 12:43:39 »
Така... След като решихме (успешно - държа да подчертая) проблема с този Sharp, имам нови попълнения в колекцията, съответно - с подобни проблеми...  ??? Дойдоха ми две "нови" щайги и диагнозата (по мое мнение) е същата - приемането на FM е някак неустойчиво и като се движа из стаята направо изчезва, а стерео - индикаторът не светва (или само примигва на най-силните локални станции). Машините са следните (снимките са от мрежата, само за илюстрация):


Hitachi TRK-8180E


Crown CSC-980L.

"Короната" ми е по-важен и за него успях да намеря схема. Хитачи-то също е интересно, но горе-долу свири на радио, така че... ако стане.

Втори път няма да допусна грешката да се занимавам с измислени махленски майстори и смятам да заложа на сигурно. Офертата е - поемам всички разходи за транспорт и плащам за работата по предварителна уговорка. Ако някой се притеснява да говорим за пари - мога да дам едно бакелитово радио Тelefunken сравнително запазено в напълно оригинален вид (само захранващият кабел е сменяван някога през годините), вътре си е с оригиналните "железни" лампи, задната кора е здрава, до последно работеше, а сега... не знам как е. Или някаква друга вещ, стига да е налична и да предствлява интерес. Но все пак парите са за предопочитане - чисти сметки... Не съм авантаджия и никога не бих ощетил човек, особено който ми е направил услуга.

Та това е, ако на някой му се занимава - моля да предложи нещо. В краен случай ще бъда признателен и за съвет за ефективно решаване на проблема. Благодаря предварително!
Ако нищо друго не помага – прочети Service Manual!

Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 888
  • Населено място: Варна
Re: Колеги, помогнете за един Sharp GF-8686Z!
« Отговор #41 -: 24 Януари, 2018, 08:12:35 »
Ами, нали знаеш къде, изпращай го.

Неактивен Bushman

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 81
  • Излекуван работохолик.
Re: Колеги, помогнете за един Sharp GF-8686Z!
« Отговор #42 -: 08 Август, 2018, 14:21:35 »
И още една (може би последна) молба... Попадна ми едно едно доста интересно касетофонче Sanyo M7900K с подобен проблем - няма FM Stereo. Иначе лови станциите, но индикаторът за "stereo" не светва. Като щракна на "mono" - двата канала свирят еднакво. Като включа на "stereo" - единият канал почти се губи (чува се много слабо).

Ако на някой му се занимава - плащам за услугата (ремонта) по предварителна уговорка. Искам само да работи като радио, за механикатра нямам претенции, а външния вид и механичните проблеми ще си оправям сам. Успях да намеря ремонтно ръководство за модела със схеми. Та... това е, чакам някой да предложи нещо...  :flag_of_truce: :flag_of_truce:
Ако нищо друго не помага – прочети Service Manual!

Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 888
  • Населено място: Варна
Re: Колеги, помогнете за един Sharp GF-8686Z!
« Отговор #43 -: 08 Август, 2018, 23:38:14 »
Тези дни заминавам за чужбина и се очаква да се върна в началото на октомври. Та евентуално чак тогава ще мога...

Неактивен Bushman

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 81
  • Излекуван работохолик.
Re: Колеги, помогнете за един Sharp GF-8686Z!
« Отговор #44 -: 09 Август, 2018, 07:34:27 »
Колега, вече ми става неудобно да те занимавам с проблемите си... Успешно пътуване ти желая, а за останалото ще се разберем на Л.С. Поздрави!
Ако нищо друго не помага – прочети Service Manual!

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
5 Отговора
1840 Прегледи
Последна публикация 31 Юли, 2013, 09:01:01
от lz2xl
10 Отговора
2844 Прегледи
Последна публикация 04 Януари, 2019, 21:22:25
от Eltehno
8 Отговора
5358 Прегледи
Последна публикация 23 Януари, 2015, 18:54:14
от mis94
4 Отговора
1677 Прегледи
Последна публикация 21 Април, 2017, 22:07:38
от Rambo123
3 Отговора
2016 Прегледи
Последна публикация 05 Май, 2017, 22:03:01
от ivcho1996

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |