| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Търся схема за 8A захранване. Или подробности за компонент C8+C9  (Прочетена 4283 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dk_spb1

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 43
  • Населено място: СПб
Търся схема за 8A захранване.
Или подробности за компонент C8+C9 (отсъства в моя захранване).

57995-0

Неактивен nova600

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 40
  • Населено място: София
Аз имах същият проблем и с двете ми захранвания, кондензаторите(модулът) направо се разцепиха. Самият модул, който бяха използвали е група от три кондензатора-два свързани последователно със средна точка и един в паралел на тях. Спомените ми са че ги ползваха едно време в бормашините като филтрови. Проблема е, че не си спомням капацитетите но мисля, че запазих един ако те интересуват точните капацитети. Аз замених модула с два кондензатора и в момента захранванията работят. Мисля, че имам и снимки на модула.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Този елемент е група от 3 кондензатора, два Y и един X. Те служат за филтриране и са заменими. За Х кондера, свързан МЕЖДУ ФАЗА И НУЛА може да се ползва това https://store.comet.bg/Catalogue/Product/5742/ , а за Y кондерите, два броя, от ФАЗА КЪМ МАСА И ОТ НУЛА КЪМ МАСА - https://store.comet.bg/Catalogue/Product/8753/

Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен RETROTRONICS.info

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 327
  • Населено място: София
Кондензатора е КП-1В, 0.075 µF+2x2500 pF, 250 VAC ( https://vikiwat.com/kondenzator-0.075muf-2x2500pf-250v.html )
Аз съм го заменял с https://vikiwat.com/product/17050/kondenzator-filtar-kp-18-0.3-f-2x2500pf-250-vac-50-hz.html

Това захранване у нас се слагаше на 8Ц и 8S. Евентуално и на последните 8А, но не съм сигурен за това.
Слагано е и на 8А сглобени от СП "Вариант" - Ташкент.

Неактивен help40

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 252
  • Населено място: Варна
много ми помогна, вече се бях засилил да запоявам един електролитен кондензатор на мястото на това чудо-юдо.

Сега гледам че и двата варианта си ги продават в викиват , та искам да попитам този втория дето е 0.3 uF по-хубав ли е?
какви са плюсовете и минусите така да се каже
Внимание! Противникът подслушва!   
Как да контролираме Вселената, без да привличаме вниманието на санитарите

Неактивен ССТАНЕВ

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 79
Вадиш кондензатора, хвърляш го и караш без него.
Ако забележиш, че ти се разбръждява радиото, като пуснеш правеца и решиш, че това ти пречи- тогава можеш да сложиш нов на негово място.
Аз същия, като тоя, дето се е скапал не бих сложил в никакъв случай.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Не го стимулирай така. Той може радио да не слуша или да слуша само УКВ и да не му пречи, но съседа му може да слуша нещо на къси вълни, може да е радиолюбител и да му пречи всеки път като пусне правец-а. Нека се запази добрата филтрация на захранването, сложи кондензаторите които ahedproductions ти е препоръчал. Никакви вариации особено от Y кондензаторите - те са специални и от тях зависи човешки живот.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Може и без него,разбира се че ще работи.Ако няма такъв може спокойно да сложи два по 100 нанофарада за подходящо напрежение.В поста ahedproductions е обяснил подробно кое какво е там.

Неактивен ССТАНЕВ

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 79
Не го стимулирай така. Той може радио да не слуша или да слуша само УКВ и да не му пречи, но съседа му може да слуша нещо на къси вълни, може да е радиолюбител и да му пречи всеки път като пусне правец-а...
Рекох да пробвам какви смущения ще причини на късите вълни, но се оказа, че радиата ми нямат такива.
Предполагам, че вероятността да се случат в съседство радиолюбител или слушател на дълги вълни и потребител на Правец клони към нула.
Това захранване е твърде презапасено в много отношения, та е много вероятно и въпросният филтър да е напълно излишен.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
ДА,  точно щото "въпросния филтър" го решаваха за излишен китайците, в компютърните фирми все още има кубични метри запълнени с издумкали захранвания.

Ползвай си го и така и знам точно кой елемент от вторичната ще ти разклати генератора с едни доволни пикове, та Правеца ще става за кофите само като 12 те волта ти скочат до 18, точно в момента, в който комшийката си пусне зарядното за телефона, Лед осветлението на кухнята или прахосмукачката...

Жалко за 8А-то хем са редки, хем...

Аман от безотговорност за някакви си 30-40 стотинки за филтър.

@ ССТАНЕВ, ти да не пишеш от 2 профила, че ме мързи да те проверявам?
« Последна редакция: 09 Май, 2017, 14:48:44 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен ССТАНЕВ

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 79
Ако сложа същия филтър, ще издумка без съмнение.
А въпроса за профила може да го провериш, че не го разбрах. Но нещо не е наред-като си напиша името с малки букви и не мога да вляза.

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Но нещо не е наред-като си напиша името с малки букви и не мога да вляза.
Ако не си беше избрал име на КИРИЛИЦА, нямаше да има значение дали го пишеш с малки или големи букви. Но всички символи различни от латиница са зависими от регистъра в който са написани. Това си е световен стандарт UTF-8, та за неудобството можеш да благодариш на себе си и стандартите  :rofl:

Неактивен ССТАНЕВ

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 79
Ако не си беше избрал име на КИРИЛИЦА, нямаше да има значение дали го пишеш с малки или големи букви. Но всички символи различни от латиница са зависими от регистъра в който са написани. Това си е световен стандарт UTF-8, та за неудобството можеш да благодариш на себе си и стандартите  :rofl:
Хмммм, току що си написах името с малки букви и влязох.
Мдр, няма да е лошо да се смени заглавието на нишката, понеже става дума за захранване на 8Ц.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
ahedproductions ти написа какви три кондензатора съдържа този филтър. Купи ги от Комет и ги постави на платката и нищо няма да издумка. Слагайки оригинален наистина съществува риск отново да пробие. Но наистина сложи филтъра. Огнян те плаши - липсата на този филтър няма как да доведе до описаните от него последствия, или поне под минимума е шанса, но наистина е супер некоректно да оставиш захранването без филтър. Просто всички страдаме от това и не е хубаво хем да знаем какви са последствията хем да го оставяме така. Още повече че Y кондензаторите са задължителни да импулсно захранване и дори китайците не си позволяват да ги махат.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Хмммм, току що си написах името с малки букви и влязох.
Мдр, няма да е лошо да се смени заглавието на нишката, понеже става дума за захранване на 8Ц.
Няма да е лошо, да си пишеш по темата, без да вмъкваш във всеки пост по някоя странична простотия, ту не ти работи кирилицата, при влизане, ту нещо друго  :batt:

АВТОРА dk_spb1 е потърсил миналата година помощ за захранване за Правец 8А, идваш ти и пишеш за 8Ц, ама това захранване става и за 82 ... е аз да сменям темата на човека, щото поредният дошъл така е решил?!?!

Като няма какво да добавиш по темата, най-правилното действие, да не пишеш.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |