| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Радио 86рк  (Прочетена 13596 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Re: Радио 86рк
« Отговор #45 -: 04 Януари, 2017, 23:59:43 »
Аз все пак да питам, ти това чудо с какво го захранваш? Колко е стабилизиран?
Импулсно захранване 5V 2,5А.Инвертора за останалите е даден горе в постовете.

Намери се и поредния проблем,оказа се че и в схемата има грешки.След като прочетох за замятана на РФ1 с РФ2(РФ5) в знакогенератора се сетих че при мен не е така.
В схемата е дадено 19 краче избираемо(маса или плюс)и 20,21 към плюса.Обаче прочетох че само 21 се дава на + а 19,20 на минус заради ползването само на половината памет - и ето какво се получи.
 
Все пак отново има напредък.Но тази картина я генерира и без поставени рам памети  :(
73!

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Re: Радио 86рк
« Отговор #46 -: 07 Януари, 2017, 00:50:57 »
ЕГН 1701070001
ВРЕМЕТРАЕНЕ НА РОДИЛНИТЕ МЪКИ - 2 МЕСЕЦА.
ВСИЧКИ МИКРОСХЕМИ ОСВЕН ПАМЕТИ(БЪЛГАРСКИ)-СЪВЕТСКО ПРОИЗВОДСТВО.
СПРАВО МОГА ДА ПИША MADE IN BULGARIA.Няма да се учуда ако е наистина първи сглобен тука.
Засега няма клавиатурка но вече мога да работя в тази посока...почти се бях отказал  :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance:
73!

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Радио 86рк
« Отговор #47 -: 07 Януари, 2017, 01:35:40 »
 :drinks: Страхотен е! :disk:
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен simeon_ivanov

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 140
  • Населено място: София
Re: Радио 86рк
« Отговор #48 -: 07 Януари, 2017, 10:36:22 »
Перфектен резултат се получава когато човек не се отказва. Браво! ;)

Неактивен NKK

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 281
  • Населено място: Пловдив
    • eshop-bg
Re: Радио 86рк
« Отговор #49 -: 07 Януари, 2017, 14:07:01 »
Еее супер. Интересно ми е къде е бил проблема  :master2:
А сега май наближава времето и на 8Д-то

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1035
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Re: Радио 86рк
« Отговор #50 -: 07 Януари, 2017, 14:38:56 »
Поздравления и от мен. :good:

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Re: Радио 86рк
« Отговор #51 -: 07 Януари, 2017, 15:25:19 »
Мерси на всички!
Още не се е свършило,имитация на клавиатурата несработва.Но поне вече ще се доработи черно на бяло :).

Основни проблеми по сглобяването са ясни на всички.
Първо дъното е правено с жички и с тънки писти,имаше прекъсвания.Подгънати под себеси крачета при монтаж.Дефектен ИД7,изгорих при ровене 2 процесора ИК80А.Най големия проблем който ми отне две седмици търсене е грешка в схемата при включване на РФ5.Разбира се и "старт" бутона за който прочетох доста късно.
Оказа се че паметите не са съвместими помежду си.Искам да кажа че пробвах всички памети и те работят нормално но само ако са от една серия!
Ползвах 6 броя РУ5 с две български 8464,резултат откачил комп опитваш се да запали.
Най големия автогол си вкарах сам,от много ум прекалих с филтрацията.Филтрирах един от сигналите към паметта,погрешка запоих кондер на писта приличаща на маса  :D.Точно тука ме спаси осцилоскопа,като видях разликата в нивата намерих грешката.
След като го подкарах премахнах всички доработки които са препоръчвали хората в списанието"Радио".Нищо не се промени и без тези доработки пали от първия път!
Мога смело да напиша че ако платката е без грешки и със здрави чипове,всичко ще тръгне при първото включване.
При мен не се получи защото трябваше да изчистя грешките допуснати от други хора както и да изчистя своите.
По късно ще кача работещия вариант на дъното и корегираната схема заедно с дъмповете(абе пълния комплект).

Вече мисля да си поръчам и някоя друга готова платка за сглобяване.Но първа да подкарам и клавиатурата.Може да се наложи и там корекция.
73!

Неактивен judje79

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 14
  • Населено място: Варна
Re: Радио 86рк
« Отговор #52 -: 07 Януари, 2017, 16:52:20 »
Честито, добра работа .Как ще го кръстиш :D

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1534
  • Населено място: Варна
Re: Радио 86рк
« Отговор #53 -: 07 Януари, 2017, 17:49:52 »
Поздравления! Честно казано не вярвах да стане предвид от къде идва дизайна, но когато има мерак явно всичко е възможно!  :good:
Само не знам как реши да е от женски пол? Да не би защото рускините са по-известни по света!?  :)

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: Радио 86рк
« Отговор #54 -: 07 Януари, 2017, 17:57:06 »
Браво за положения труд и за резултата !

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Re: Радио 86рк
« Отговор #55 -: 07 Януари, 2017, 19:42:36 »
Поздравления! Честно казано не вярвах да стане предвид от къде идва дизайна, но когато има мерак явно всичко е възможно!  :good:
Само не знам как реши да е от женски пол? Да не би защото рускините са по-известни по света!?  :)
Чесно казано почти се отчаях но упоритоста си каза думата.По повод женския пол...накрая просто 0001-първи такъв.Мислех си 0002 да бъде Спектрум на Z80,доста по-добра машина за която имам и чаркалъци.
Първо да подкарам да работи с клавиатура.
После външна Ром памет да зарежда ДОС.
Тества се на някой програми.
Паралелно почвам и Правеца.
Но няма да бързам с всичко това че имам софтуер за дописване а и трансивера съм го поизоставил.
73!

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: Радио 86рк
« Отговор #56 -: 08 Януари, 2017, 01:49:10 »
Страхотна работа! Напълни му душата, че най сетне го подкара!  :hi: 8)
Клавиятурата можеш да я направиш с рид ампукли , един съфорумник продава такива има доста бройки, аз вече си заръчах даже от него ! за твоят проект ще са перфектни тия бутончета и още повече че са автентични "made in Bulgaria"  8) :)
http://www.sandacite.com/forum/index.php?topic=9101.0

А впрочем какво ще използваш за корпус на машинката :) ?

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Re: Радио 86рк
« Отговор #57 -: 08 Януари, 2017, 23:34:38 »
Страхотна работа! Напълни му душата, че най сетне го подкара!  :hi: 8)
Клавиятурата можеш да я направиш с рид ампукли , един съфорумник продава такива има доста бройки, аз вече си заръчах даже от него ! за твоят проект ще са перфектни тия бутончета и още повече че са автентични "made in Bulgaria"  8) :)
http://www.sandacite.com/forum/index.php?topic=9101.0

А впрочем какво ще използваш за корпус на машинката :) ?
Здрасти приятелю,кажи кога пак си свободен да ходим набитака ?.
Подкарах го ама не напълно...Гадинката ми извъртя поредния номер,разбрах къде е проблема с клавиатурата обаче,след като имитирах натискане на бутони той си изписа нормално буквите но надписите почнаха да си сменят положението  :D.Иначе каквото му напиша е ок,помни и действа но с всяко натискане на копчето незнам къде ще се озове целия текст.Много е весело да следиш неговата позиция.Предполагам че синхронизацията при четене от към клавиатурата и такава на видеопроцесора сработват едновременно.По схема мисля че е заради ЛА3,засега съм в изумление от поредното препятствие.Погрешка монтирах ИК57  и изгорих чипа монитор на РФ5.Може и затова да прави номера,още нещо изгорено.
Ей тоя гадинка не се предава лесно.Но си има и добра страна,след всичко прочетено от мен в интернет,май няма друг такъв карък като мен  :D :D :D както  и така методично описваш проблемите и тяхното решаване.
Нямам идея какъв корпус ще ползвам или клавиатура.Чакам предложения.
73!

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3308
  • Населено място: София
Re: Радио 86рк
« Отговор #58 -: 09 Януари, 2017, 01:42:58 »
Е как какъв корпус, 3Д принт копие на оригиналната кутия, само напиши някой руснак да я сканира... Само предложение   :D

Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: Радио 86рк
« Отговор #59 -: 09 Януари, 2017, 21:53:50 »
Аз мога да преложа чисто нова кутия от Правец 8Д никога не сглобявана до завършена машина .

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |