| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Изработка на лампов усилвател за китара с 6п6с, 6ж8, 6ц5с, с малко помощ.  (Прочетена 7629 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Населено място: Варна
Не е самовъзбуждане, ами чиста микрофония, особено ако китарата е акустична с адаптер...

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Това, което се чува на клипа не е микрофония според мен. По-скоро е самовъзбъждане. Според мен трябва малко да се ограничи усилването, защото докато се получат изцепките звукът е много добър. Ако се направи вход/изход за ефекти преди крайната лампа, ще може да се вкарва много драйв или дисторшън от педали, тогава вече ще може да се ползва и нойз гейт, което е почти задължително за тоя стил на свирене. И съм убеден, че малкото помещени също си казва думата. Може да се опита цокъла на предусилвателната лампа да се монтира с гумени тампончета към шасито, а също така самото шаси да се затвори в кутия. Според мен при по- голямо усилване и близко разположени до шасито колони няма как решетките на триодите да не се разтрептяват малко или много, което е недопустимо. Липсата на брум е нещото, което прави впечатление.
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен angelko

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 16
Ясно е, че ще трябва да намаля усилването и сигнала на предусилвателя, но на първия триод, на втория или как.Ако сменя потенциометъра от 250 К на 1 М дали ще има някаква разлика.Или още един потенциометър след втория триод.

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Ясно е, че ще трябва да намаля усилването и сигнала на предусилвателя, но на първия триод, на втория или как.Ако сменя потенциометъра от 250 К на 1 М дали ще има някаква разлика.Или още един потенциометър след втория триод.


 . Намали анодните резистори на двата триода . На 50 ком . И намали захранването , на преампа . С 40 волта , примерно . Намали и 1 мом на първа решетка на 500 ком .

Неактивен angelko

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 16
Привет!
Усилвателят, който започнах е вече готов.Благодаря на всички,които помогнаха със съвети и части.
Прилагам малко снимки, а скоро ще опитам и семпли от звученето.













Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1034
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Страхотен дизайн си му докарал,надявам се че свири толкова добре колкото изглежда.

Неактивен angelko

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 16

Активен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Населено място: Варна

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
ЕХААА! Страхотен е!  :good: :drinks:
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен Кръстан

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 135
  • Населено място: Пасарел, Плевен, Копенхаген - тризвучието на географията
Браво! Да живей!
Айде другия път РР с 6 ГУ-50. По три в рамо.  :bomb:

Неактивен Кръстан

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 135
  • Населено място: Пасарел, Плевен, Копенхаген - тризвучието на географията
Крайната схема на преампа с усилвателя не ми се отваря. Може ли да я качиш на ново, плс?  ???  :hi:

Неактивен angelko

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 16
Схемата ще я потърся утре, колега, в работилницата,че и при мен изчезна нещо от компютъра.

Да, определено ми харесва,но право да си кажа, въпреки,че съм учител по китара,нямам много непосредствен опит от лампови усилватели, свирил съм с какви ли не бръмчалки въпреки това де, също и софтуерни приложения.Имам едно Пиви комбо, но не е лампово.
Звучи стегнато,експериментирам с различни лампи, предусилвателя слушах със ЕСС 81,6Н2П, ECC83, най добре звучи с последната. 6П6С утре ще опитам да заменя и чуя с 6П3С, а занапред и 6V6 и 6L6.
 
Друг проблем засега,че нямам читав кабинет и го включвам към разни хайфи колони, а не ми се разглобява Пивито.
Та и кабинет започнах, друг въпрос е сега какъв говорител да е, 12 ка ще е определено.

Едно Peavey ValveKing 12” 16 Ohm се продава -
CIARE, made in Italy, 80 wats.8 ohms. -
Jensen P12r Alnico - китарен говорител -
Celestion G8d-25 - но е 8 инча -



 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |