| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Балкантон  (Прочетена 23721 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 558
  • Населено място: град Добрич
Re: Балкантон
« Отговор #75 -: 25 Юни, 2020, 09:29:55 »
Да прав си има и други качествени плочи Например на Лили Иванова има плочи които някой песни са добре , а други тихи с кривящ премодолиран сигнал ужас. На една и съща плоча , анализирам , няколко вида качество . Нама как да е от магнетофонния запис, защото малко или много е  тестван.Мисля,че ,Балкантон са имали не само рилек на ортофон-записваща машина , но и нойман,за което не съм сигурен.
Относно риаа предусилвателите - Мразя ги от малък.Все си мисля,че това е някаква хайфистка соц-система , изкуствено напомпени  измислени корекции на един обикновен предусилвател за динамична доза.Имам японски усилватели които имат съвсем други обозначения например-ММ, МС .Доста от студията по света ползуват линеен или дин запис при стандартни корекции като намаляват ниските честоти за да не блъскат бобините по време на рязане.После при просвирване -вече е отделен въпрос с какъв коригиран предусилвател ще се прослушва плочата .Кристалните дози свирят реално каквото е записано без корекции.
Пробвах да режа плоча на лакиран носител, с линейни корекции - няма проблеми,После при просвирването вече звука е различан при прослушване със риаа коригиран предусилвател .Всичко си е записано и се чува отлично.За по нататък ще правя опити да видя разликите ,може би и нивата да са важен момент  незнам?От страх да не повредя главага и бобините и ,или да премодулирам записа нагласям ниско ниво на сигнала около 0 децибела не повече.
« Последна редакция: 25 Юни, 2020, 09:42:07 от lopesbroko »

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 558
  • Населено място: град Добрич
Re: Балкантон
« Отговор #76 -: 25 Юни, 2020, 09:37:05 »
Другият вариант който ми се върти в главата е да взема един тонгенератор и да запиша различни честоти за проба с различни корекции? След което да анализирам готовия продукт.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 906
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Балкантон
« Отговор #77 -: 25 Юни, 2020, 12:40:13 »
RECORDING INDUSTRY ASSOCIATION of AMERICA (RIAA)-Асоциация на звукозаписната индустрия на Америка-соц майтап?

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 558
  • Населено място: град Добрич
Re: Балкантон
« Отговор #78 -: 30 Юни, 2020, 22:31:04 »
 ;) :D
Преди години по времето на Едисоновия фонограф - сякаш са чували за риаа коректори .Пак са записвали звук.Сега в днешно време един техниксов-стъпков двигател кварцово стабилезиран , убива по безшумност старите мотори със разни гумени и маслени съединители!Факт е ,че каквото се запише-това се чува после.Всяко излишно напомпване на корекции разваля модулацията.Затова почти всяка наша плоча - ръмжи и криви в средните честоти,където е гласът на вокала - от много акъл и велики тонинженери!
« Последна редакция: 30 Юни, 2020, 22:58:41 от lopesbroko »

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 558
  • Населено място: град Добрич
Re: Балкантон
« Отговор #79 -: 30 Юни, 2020, 22:56:54 »
двигател на техникс!

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Re: Балкантон
« Отговор #80 -: 11 Юни, 2022, 11:45:32 »
Обложка от касета на Балкантон.Няма каталожен номер,няма и цена

Неактивен navi

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 366
Re: Балкантон
« Отговор #81 -: 11 Юни, 2022, 17:29:52 »
 Боби,
Цените се знаеха - 2 песни 70 ст, 4 песни 1 левче, голяма - 2,30.
Приятелски Поздрав!
Иван

Неактивен vstealth

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 12
Re: Балкантон
« Отговор #82 -: 12 Август, 2022, 20:02:29 »
Имате ли представа коя е последната издадена плоча на балкантон и коя година е издадена
 и как може да се разбере дадена плоча коя година е издадена, на етикета не пише нищо. Благодаря.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1300
  • Населено място: София
Re: Балкантон
« Отговор #83 -: 12 Август, 2022, 20:18:31 »
Последната е тази и излиза през 1994 г.

Виж този сайт. Сортираш по година и търсиш "LP" под графата "Format".

Неактивен kristov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 70
  • Населено място: Polski Trymbesh
Re: Балкантон
« Отговор #84 -: 15 Август, 2022, 17:15:22 »
Ето касета с цена на касета на "Балкантон"

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 558
  • Населено място: град Добрич
Re: Балкантон
« Отговор #85 -: 28 Септември, 2023, 19:01:08 »
Разбрах,че рязането на плочи е трудна работа!Трябва да си инженер от тайното общество на записвачите!!!В целия свят са останали около 200 живи режещи инженера които не си дават занаята посмъртно!Много млади интусиазти има, но качество и майсторлък не могат да постигнат.
Тези инженери са разполагали с голямо количество заготовки да да правят много тестове и да постигнат желаните резултати!Играели са много пари и безсънни нощи.Настройки и калибровки на машината.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 906
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Балкантон
« Отговор #86 -: 01 Февруари, 2024, 21:05:12 »
Знам че сгрешени пощенски марки и монети са много ценни, не ми е ясно как се оценяват грамофонни плочи:

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 906
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Балкантон
« Отговор #87 -: 01 Февруари, 2024, 21:08:30 »
Освен БУТЪЛС, ЕЛЕНЪР според мен също не е редовна.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 906
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Балкантон
« Отговор #88 -: 01 Февруари, 2024, 21:12:57 »
Не съм критикар, харесвах Балкантон и си купувах плочите им, но тук нещата никак не са добре. Имало е тираж, бързане и явно късогледство.

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Re: Балкантон
« Отговор #89 -: 01 Февруари, 2024, 21:50:10 »
Гледам обстойно обложките от снимките гледам и гледам и не намирам никаква печатна грешка в нищо.Да не би случайно да си мислите,че заглавието "бУтълс" трябва да е "бИтълс" защото това е отделна група нямаща нищо общо една с друга.

Ето и какво съдържа и самата плоча
Страна А https://www.vbox7.com/play:42ac360324?p=user&id=1494624
Страна Б https://www.vbox7.com/play:d8e37c0689?p=user&id=1494624

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |