| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: За радиоточките...  (Прочетена 116813 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: За радиоточките...
« Отговор #555 -: 19 Февруари, 2020, 20:45:30 »
Всички наблюдения по ITU се водят със софтуерната система R&S®ARGUS, а специализираните наблюдения и анализи се водят със специализирани пакети, които не са публични. Прикачил съм дейташита на Аргус -
* R&S ARGUS Monitoring Software For R&S ARGUS systems in accordance with ITU recommendations.pdf (5661.03 kB - свалено 729 пъти.)
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1899
  • Населено място: Пловдив
Re: За радиоточките...
« Отговор #556 -: 19 Февруари, 2020, 22:39:37 »
Докато не видя глобата ще смятам всичко по темата с нелегално излъчване за митове и легенди :master2: :master2:

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: За радиоточките...
« Отговор #557 -: 19 Февруари, 2020, 23:29:18 »
В същност, ако се използва по-новата R&S®UMS300, която е и по-малка и лесна за прикриване, пеленгацията работи от 300кХц нагоре, ако има няколко в мрежа.
* UMS300_bro_en_3606-9104-12_v0600.pdf (3730.65 kB - свалено 306 пъти.)
Всеки е свободен да  решава какво ще прави с чарковете, които е натрупал.  8)
Ето и данни за антените им, много интересно...
* ADDx_multichannel_bro_en_0758-1106-12_v1000.pdf (10727.57 kB - свалено 1090 пъти.)
* ADDx_single-channel_bro_en_3606-8295-12_v0700.pdf (10555.64 kB - свалено 373 пъти.)
« Последна редакция: 19 Февруари, 2020, 23:36:59 от ahedproductions »
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен Слабака

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 38
  • Населено място: с.Фазаново област Бургас
Re: За радиоточките...
« Отговор #558 -: 19 Февруари, 2020, 23:38:52 »
     Благодаря ви приятели за информацията и загрижеността .Нямам намерение да правя "пиратска радиоточка" :) . Пробите ги приключих работи прилично за целта ,спрях го за сега . Надявам се да не  ме арестуват и да ми вземат играчката за стотина долара . Ще го пусна ако успея да го направя легално ,нямам амбиция да се правя на DJ a да направя нещо за хората тук. Още веднж благодаря за професионалните препоръки . :drinks:
Всеки избира възрастта в която ще премине през живота си !

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 904
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: За радиоточките...
« Отговор #559 -: 20 Февруари, 2020, 08:27:55 »
Докато не видя глобата ще смятам всичко по темата с нелегално излъчване за митове и легенди :master2: :master2:
Е па ти не си, ама аз съм виждал, и хич не е весело да знаеш. При любителските изпълнения се лъчат такива бози по хармониците, че тия от службите пощуряват.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: За радиоточките...
« Отговор #560 -: 20 Февруари, 2020, 08:30:35 »
Преди нова година идваха в работата. Цивилни, с джипка с надстройка. Нашите сложили някакво китайско дистанционно за паркинга, ама явно нито обхвата, нито мощността му бяха нормени. Предупредиха, свалихме всичко. И това е на 433 някъде, дето не можеш хвърли без ватове надалеч. И да, не беше весело, това не бяха от КРС.
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен Radist

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 151
  • Населено място: Монтана
Re: За радиоточките...
« Отговор #561 -: 01 Март, 2020, 07:45:04 »
Като чета последните две страници на темата вече много се избяга от основната теза "Радиоточки и радиоуредби".Наистина много важни неща се написаха и много снимки се показа в системата на кабелното разпространение,но никой не показа до сега разклонителна кутия са фидерна магистрална мрежа.За интересуващите сега ще покажа една снимка за да си оплакнат окото.

Неактивен lampamp

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 401
  • Населено място: Стражица
Re: За радиоточките...
« Отговор #562 -: 01 Март, 2020, 09:18:30 »
Все по рядко ще се виждат такива неща вече.. Тук таме и седят едни стълбове явно за телефония със много изолатори хоризонтално разположени.

Някой да има инфо за един вид голяма улична тонколона за радиоточка?
До колкото си спомням беше външно кръгла говорителите май бяха 8 инчови много на брой, та дали не беше и от всяка страна да имаше  в центъра на дъното седеше съгласуващия траф.Стоеше на стойка  забита в земята на открито беше стоманена. Останал бе само скелета и шаситата на говорителите явно е доста старо нещо. Това са спомени от детството и така ми е останало в главата

Неактивен BatKoce

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 495
  • Населено място: Ракитово
    • velevel
Re: За радиоточките...
« Отговор #563 -: 01 Март, 2020, 10:21:18 »
По назад в темата са коментирани някои видове тонколони. Виж страници 9, 16, 17 и 20.
Съществували са и други видове. В списание "Радио, телевизия, електроника" съм виждал снимки на такива неща...

Неактивен Radist

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 151
  • Населено място: Монтана
Re: За радиоточките...
« Отговор #564 -: 02 Март, 2020, 10:50:45 »
Някой да има инфо за един вид голяма улична тонколона за радиоточка?
Тук в колекцията на един колега е показал една улична колона https://www.sandacite.com/forum/index.php?topic=13731.msg99664#msg99664
Ето и друга информация за тях:
КЗ-25 http://www.kn34pc.com/sch/sch_ampl/kz_25.html
КО-50-03Н http://www.kn34pc.com/sch/sch_ampl/ko_50_03h.html

Неактивен lampamp

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 401
  • Населено място: Стражица
Re: За радиоточките...
« Отговор #565 -: 02 Март, 2020, 14:52:23 »
А не са тея  онова беше от стомана.  Един вид квадрат  на горния и на долния край  кръгли основи, ще се опитам да го скицирам.
Та дали и н1маше от двете страни на квадрата говорители. И те бяха големи или 6.5 или 8 инча

Неактивен Radist

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 151
  • Населено място: Монтана
Re: За радиоточките...
« Отговор #566 -: 14 Март, 2020, 12:42:39 »
Интересно ми е какво развитие има Плевенският радиовъзел.Последно се писа за тая сага преди точно година.Дали има някакви подобрения или нещата са станали още по лоши.Интересно ми е да чета новини за радиовъзлите в България.

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
Re: За радиоточките...
« Отговор #567 -: 14 Март, 2020, 13:28:38 »
При нас в гр. Белене, обл. Плевен, радиоточките си работят. От общината ги поддържат, има годишна такса (мисля 10 лв. беше), настроени са на "Хоризонт". От време на време има местни съобщения. Разбира се, не всички хора имат точки, но според мен е добре да ги има.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: За радиоточките...
« Отговор #568 -: 19 Март, 2020, 15:14:58 »
Отново повдигам глас за предупреждение. Трябва в обсъжданията да се включат и технически органи и комисии иначе остава вратичка за сериозни проблеми в бъдеще. Предаването на една и съща честота също не е ясно до колко е желателно, ако и да съществува кепчър ефекта при приемане на УКВ.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Петър Томов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 174
  • Населено място: Варна
Re: За радиоточките...
« Отговор #569 -: 24 Март, 2020, 19:41:51 »
Ще се радвам, ако bobi mw отново отключи клиповете към радиовъзлите! Не само за мен, нека и другите да ги видят! Нали това е целта-да споделяме и съветваме!
« Последна редакция: 24 Март, 2020, 19:56:17 от Петър Томов »

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |