| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: За радиоточките...  (Прочетена 116809 пъти)

0 Потреб. и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3527
  • Населено място: Варна
Re: За радиоточките...
« Отговор #600 -: 23 Август, 2020, 22:47:11 »
Е чак пък да ги развиват,там при братушките е същата манджа като при нас.Спират предаватели ликвидират транслации по жици.Има ентусиасти и правят локални мрежи.Има места където се държат в по малките и отдалечени места.Четете по руските форуми какво пишат.Все пак са много голяма страна,на места имат и три програмна транслация.Обикновено един канал на руски,втория централното радио на местния език и третия регионално радио пак на местния език.Там до колкото знам единия е на ниска честота,другите модулирани на по високи честоти.

Неактивен Петър Томов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 174
  • Населено място: Варна
Re: За радиоточките...
« Отговор #601 -: 31 Август, 2020, 14:05:08 »
Вече гледах клипчета и разбрах! А радиовъзела има и микрофон, по който се съобщават важните събития, особено по време на бедствия и война! Някои ги закриват, защото разчитат на интернет, но ония като атакуват "майките", няма да има никаква информация! Затова радиовъзлите не трябва да се закриват!

Неактивен retro lubitel

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 3
  • Населено място: Харманли
Re: За радиоточките...
« Отговор #602 -: 17 Октомври, 2020, 21:22:10 »
Здравейте в град Харманли радиоточките работят на доста места, таксата е 12 лв. на година но не всички я плащат редовно. Общината поддържа точките и прави различни съобщения. Показвам ви клипче на точката .Ще се радвам и вие да покажете ако имате все още работещи точки. https://www.vbox7.com/play:2e766d44aa

Неактивен Петър Томов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 174
  • Населено място: Варна
Re: За радиоточките...
« Отговор #603 -: 17 Октомври, 2020, 22:08:42 »
Аз пък мисля да поръчам от Елимекс един усилвател, 2×100 W, който струва към 60 лева, както и един смесителен пулт, който е аналогичен на миксерите, които използват дисководещите-струва към 10 лева! Имам и две акумулаторчета на 12 V, ще вградя двете платки в една кутия, от тези, които се продават в магазините за електроматериали! На предната страна ще изведа само един контакт за радиоточка, може и два, за стерео, един ключ, шнур за подаване на входния сигнал, свалих и един смесител от едно неработещо ДВД, с вход за слушалки и микрофон! Всичко останало ще си бъде в кутията! Засега това е само проект, който само съм замислил, но целта е да направя една преносима уредба, която да мога да ползвам навсякъде, за да работи радиоточката без никакъв проблем! Като купя платките, ще начертая схемата им, може да ги свържа и да ги снимам! Монтажът в кутията е най-лесен, но свързването трябва да се предвиди как ще бъде най-удачно! А иначе имам една, която си ползвам редовно, като я ползвам за тонколона, без да е пипано нещо по нея! Слушам Вечерно "Честито" по нея, както и седмичната класация "Веселина Топ 10", ползвам една миниуредба, която си е настроена на 106.3! А когато се движа из града, си имам едно преносимо радио, нося си и външна батерия, слушам и трите програми на БНР-"Хоризонт", Радио Варна и "Христо Ботев"! Отдавна съм загърбил частните станции, тъй като пускат едно и също по няколко пъти дневно! Като гледам другите, те не оставят телефоните, за разлика от мен, защото не ползвам слушалки, а слушам радио по традиционния начин! В крайна сметка, радиоефирът е за всички ни!
« Последна редакция: 17 Октомври, 2020, 22:26:48 от Петър Томов »

Неактивен retro lubitel

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 3
  • Населено място: Харманли
Re: За радиоточките...
« Отговор #604 -: 17 Октомври, 2020, 22:17:03 »
Вие колко радиоточки ще захранвате с него,или просто любителско искате да си направите? :)

Неактивен Петър Томов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 174
  • Населено място: Варна
Re: За радиоточките...
« Отговор #605 -: 17 Октомври, 2020, 23:14:40 »
Ще видя! Най-вероятно за демонстрация ще бъде! Може да се използва и при полеви условия!

Неактивен Петър Томов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 174
  • Населено място: Варна
Re: За радиоточките...
« Отговор #606 -: 18 Октомври, 2020, 22:20:53 »
А за да разведря темата, ето още една интересна радиоточка:
https://www.drive2.ru/b/1217284/

Неактивен Петър Томов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 174
  • Населено място: Варна
Re: За радиоточките...
« Отговор #607 -: 19 Октомври, 2020, 20:43:32 »
А ето и една стара радиоточка в действие:

Неактивен retro lubitel

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 3
  • Населено място: Харманли
Re: За радиоточките...
« Отговор #608 -: 19 Октомври, 2020, 22:03:03 »
Хубаво е ,че все още се намират радиоточките аз на работа имам две точки и свирят на най-високота деление  постоянно без да ги изключваме и работното место ни е в приземен етаж и само точка може са имаме обикновенните радиа не хващат така ,че точката си е предимство. :)

Неактивен Петър Томов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 174
  • Населено място: Варна
Re: За радиоточките...
« Отговор #609 -: 06 Ноември, 2020, 23:56:12 »
Обаче нищо друго не е така хубаво, когато по радиоточката чуеш това изпълнение-Mikos Teodorakis-Zorbas Sirtaki! Това е изпълнение на бузуки! Свири Радио "Веселина", особено като пуснат някое гръцко изпълнение, винаги се сещам за бузукито-това е музикален инструмент, чиято родина е Мала Азия! Първоначално прилича на мандолина! Обаче като се появява в Гърция, е модифициран на бузуки, чиито звук е строго специфичен и уникален само за този инструмент! 

Неактивен Слабака

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 38
  • Населено място: с.Фазаново област Бургас
Re: За радиоточките...
« Отговор #610 -: 12 Ноември, 2020, 21:50:54 »
Добра вечер приятели , имам молба за професионалноа помощ за създаване прототип един УКВ приемник който да работи на един фиксиран диапазон вграден в радиоточка който да бъде включван само от ключ потициометър и вградено захранване /УКВ радиоточка/.Трябва ми за моите съселяни на които ще подаря , имам вече 12 радиоточки ще ми трябват да направя 30 .
Всеки избира възрастта в която ще премине през живота си !

Неактивен Слабака

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 38
  • Населено място: с.Фазаново област Бургас
Re: За радиоточките...
« Отговор #611 -: 13 Ноември, 2020, 13:59:07 »
 :flag_of_truce: Приятели , става дума за прототип  за разработката ще си платя за матеряли /модул,захранване всичко необходимо за проекта /,също за труда и отделеното време . Проекта не е с комерсиална цел .Бюджета ми е скромен , но ще платя без коментар , вярвам на хората в форума .            тел.0877855919 Красимир Слабаков
Всеки избира възрастта в която ще премине през живота си !

Неактивен Петър Томов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 174
  • Населено място: Варна
Re: За радиоточките...
« Отговор #612 -: 13 Ноември, 2020, 15:29:26 »
А станциите как ще се избират? Скала няма да има, то е ясно! Но ще трябва да има и вградена батерия, в случай, че спре елзахранването! Нали това е смисълът на радиоточката-да продължи да свири, дори и след спиране на мрежовото захранване-нещо като мобилните телефони днес! Не случайно миналата година като ни сменяха домофонната система, настоявахме тя да има ЮПС! Една вечер не щеш ли, спря всичко, около 22.00, а още не всички хора се бяха прибрали! Вратата се отваря с код и чип, преди години махнахме секретния патрон, защото какъвто и да купувахме, след време той се износваше! Решението-да отваряме вратата с чип и код! А за да работят тези две неща, трябва захранване! А на мрежовото не може да се разчита! Затова изискахме ЮПС! Така и така сменяме системата, нека всичко да е предвидено до най-малкия детайл, защото иначе хората ще стоят пред входа, ако не могат да си отворят! Същото се отнася и за радиоточките! А и се задава зима-пак ще има скъсани кабели, пак хората ще са на тъмно! Нека поне да могат да слушат радио, щом няма да могат да гледат телевизия-една литиева батерия ще свърши идеална работа!

Неактивен Radist

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 151
  • Населено място: Монтана
Re: За радиоточките...
« Отговор #613 -: 14 Ноември, 2020, 13:33:49 »
Разочаровате ме с тая тема за реконструкция на радиоточки в обикновенни радиоприемници.Темата по тоя начин доби много различен вид.

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1124
  • Населено място: София
Re: За радиоточките...
« Отговор #614 -: 14 Ноември, 2020, 18:15:24 »
 Според мен, насъбрали са се достатъчно радиоточки за музейни експонати,Краси иска,освен да събират прах,да се използват,а не да свършат в кофата за боклук. Но условията, които поставя, правят задачата,ако не невъзможна, то неоправдано скъпа. Аз използвам това радио. То има  батерия от една стара Нокиа и може да работи часове без друго захранване.Струваше 25 лева.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |