| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: За радиоточките...  (Прочетена 116815 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Re: За радиоточките...
« Отговор #420 -: 01 Април, 2019, 09:00:00 »
Интересно ми е устройството на уредбата РУУ 600. Паралелната работа на усилвателите предполагам означава че изходната им мощност се сумира, нали? Общо 600 вата в случая.

Направи ми впечатление че най-долният усилвател е УМ 100/120. Неговата по-малка  мощност ще повлияе ли на работата на другите два ако всички са включени паралелно? Или машината просто ще си произведе общо 500 вата мощност?

Последно: могат ли само два от усилвателите да са в паралел, а третият да си работи самостоятелно?
Точно така колега така работи паралелната работа като сумира мощността.Уредбата може да работи като сумира два усилвателя,а третият да работи отделно,като може и всеки усилвател да си работи отделно.Не се допуска в никакъв случай усилватели с различна изходна мощност да работят в паралелен режим.В тоя случай са правили опити и е довело до фатален край двата усилвателя.Уредби които работят с три модула по 100W са означени "РУУ 300" тези с 150W "РУУ450" и в нашият случай три по 200W е "РУУ 600".Има и други разновидности на радиоуредби и комбинации.

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Re: За радиоточките...
« Отговор #421 -: 01 Април, 2019, 09:40:07 »
Вчерашният неделен ден беше предназначен да направя един оглед и профилактика на кабелната мрежа на моята улица в която живеех.Дори и в селата има кръстосани кабели на интернет доставчици,кабеларки и естествено че има и поразии по радиопреносната система.Реших абонатният трансформатор да го монтирам на стълба където е точно моята къща,защото той беше монтиран точно на стълб където се правят отклонения а там често се качват да си отварят кутийте доставчиците и е възможно да направят пак някой проблем.Имаше и малки обърквания и в самата радиомрежа където фидерно напрежение се подаваше директно към абонатите но и това отстраних.След монтажа на трансформатора почнах да се катеря от стълб на стълб да проверявам връзките,защото те не са изолирани и от окисите са скъсани кабелите.След наново свързване и изолирване чуваш от дворовете на хората как наново почват да свирят радиоточките.Нямате представа колеги като обходих цялата улица и радиото на хората просвирна каква радост имаше в очите им.Всеки тича да те черпи,кой яйца да ти даде,кой домашно сирене и т.н.Тъй като сега работим с 100 вата мощност качеството хич не е добре,но така пак виждаш радост в хората.Аз по принцип не мога да направя обход на цялото село то си има човек в кметството който е по тая част реших моята улица да е изрядна.Така мина вчерашният ден.Та ще покажа и какво ми дадоха като техник.

Неактивен lampamp

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 401
  • Населено място: Стражица
Re: За радиоточките...
« Отговор #422 -: 01 Април, 2019, 11:59:32 »
Браво...  :hi:
Де на повече места да се правеше това. Колко голямо е селото, колко ще са абонатите? Такса ще има ли или ще си е за сметка на кметството.  Явно в това село има още хора при мен околните села са позападнали  или с болшинство роми.. И няма как това да стане.

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Re: За радиоточките...
« Отговор #423 -: 08 Април, 2019, 17:40:41 »
lampamp
Селото е около 2000 души и е голямо по територия,но много къщи има които пустеят.За абонатите не мога да кажа колко са,защото кмета е решил тази услуга да бъде безвъзмездна за жителите на селото.Има части от селото където мрежата е изпокъсана и открадната и там няма и да се възстановява защото е предимно ромско население.

През последният уикенд довърших работата по линията която захранва цялата наша улица и основното отклонение за другите улици.Мога да споделя че силно окислените връзки на отклоненията към абонатите са причината за отсъстващ сигнал.На стълба където е и абонатният трансформатор монтирах разклонителна кутия където всички връзки са предпазени от атмосферни влияния.Отстраних и много кабели които вече не се ползват от бивши кабелни и интернет оператори за да не са предпоставка за сплитания и повреди по радиомрежата.Тъй като селото е с 4 извода аз съм оправил само единият който е за моята улица където беше разпокъсано всичко,а останалите 3 ще се прегледат от човека който е към кметството.Като цяло те са в добро визуално състояние.

Драги колеги знаете ли колко е хубаво да видиш радостта на възрастните хора.Радиоточката го приемат като някакъв другар.Лично мен ми е неудобно,защото засега не предлагаме качествен сигнал заради малката изходна мощност.Все пак те оценяват моите усилия отново техният другар да бъде до тях.Всеки възрастен човек изразява радостта си по различен начин,но успях на няколко човека да запечатам емоцията,защото това е много безценно да видиш как се радвам хората.

https://www.vbox7.com/play:96d8757091

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1899
  • Населено място: Пловдив
Re: За радиоточките...
« Отговор #424 -: 08 Април, 2019, 19:29:15 »
Клипа не тръгва

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Re: За радиоточките...
« Отговор #425 -: 10 Април, 2019, 21:00:06 »
Видеото си работи

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Re: За радиоточките...
« Отговор #426 -: 18 Април, 2019, 16:30:39 »
Получава се малко спам от моя страна в темата за което се извинявам и ако е нужно да се премахне поста ми.

Вече едното крайно стъпало 100W е ремонтирано и работи самостоятелно само за един извод.Оказа се че този извод е много натоварен и направихме един пълен обход на кабелната мрежа.Оказа се че има един пробил абонатен трансформатор който дава пълно късо съединение в кабелната мрежа.Премахнахме го защото той захранва само 3-4 къщи а по нататък кабелна мрежа е отрязана защото захранва махала с друг етнос,а ние го прехвърлихме от друг трансформатор 40W който е на моята улица.Имаше и още два трансформатора които не се изпозваха и ги демонтирахме и тях.Определено слушателите не са много и самият товар не е голям и тези 3 трансформатора от 20W се замениха от един 40W.Нямаше почти никакъв спад на сигнала в крайният абонат.Времето през тази седмица е променливо и оставихме ремонтите до тук.За сега извода е изключен до пълно отстраняване на повредите по него.

Неактивен Петър Томов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 174
  • Населено място: Варна
Re: За радиоточките...
« Отговор #427 -: 26 Април, 2019, 18:21:55 »
Много добра работа, Боби! Но явно тези хора нямат дори и едно джобно радио, с което могат спокойно да си избират станцията, защото цял ден да слушаш само за политика, не си е работа! Трябва и музика за настроение! А и по телевизията има достатъчно коментарни предавания, свързани с политиката! А това "Авторадио", е напълно подходящо за целта! Напр. 5 часа музика, 5 часа политика-редуване на станциите! А може и да се пусне местното "Радио 1"! Нямам представа каква му е програмата, но явно е подходящо! Знам, че оттам се съобщават новини от града и региона-има местни реклами и интервюта на граждани! А тези 3 неща от снимката-стара бакелитова радиоточка и шайбов телефон са добре известни на всички, но микрофона и слушалката са от аналогова телефонна централа, което е рядкост да се види днес! Браво на човека, който е предвидлив и ги е прибрал, благодарение на хора като него можем да видим какви неща е имало навремето!

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: За радиоточките...
« Отговор #428 -: 26 Април, 2019, 18:36:34 »
Боби, пусни програма Христо Ботев!!! НИЩО общо няма с Хоризонт, пък си ги има новините. Кирил Калев е възродил програмата в най-хубавия ѝ вид! И култура, и музика, и театър, и смислени предавания. Ще ги зарадва хората!!!
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен lampamp

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 401
  • Населено място: Стражица
Re: За радиоточките...
« Отговор #429 -: 29 Април, 2019, 20:41:23 »
Браво за труда и резултатите!
Днес си бях на село(Крушето)
И се замислих за радиоточката защо не свири. Питах на жената вуйчо им защо така преди 3 години си свиреше.
Той каза идват от Горна Оряховица и ги подържат, не съм се обаждал, че не работи а не е плащал таксата. Пускат станциите и я командват от там. В селото на места си я има където е здрава кабелната мрежа. Как предават и командват "дистанционно" уредбата ми стана интересно.

Неактивен dilyan

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 19
  • Населено място: Велико Търново
Re: За радиоточките...
« Отговор #430 -: 29 Април, 2019, 21:04:43 »
Браво за труда и резултатите!
Днес си бях на село(Крушето)
И се замислих за радиоточката защо не свири. Питах на жената вуйчо им защо така преди 3 години си свиреше.
Той каза идват от Горна Оряховица и ги подържат, не съм се обаждал, че не работи а не е плащал таксата. Пускат станциите и я командват от там. В селото на места си я има където е здрава кабелната мрежа. Как предават и командват "дистанционно" уредбата ми стана интересно.

Закачени са 5, 6 човека за сега. От скоро върви и програмата от Горна, постепенно ще се свързват останалите желаещи.  ;)

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Re: За радиоточките...
« Отговор #431 -: 05 Май, 2019, 12:30:49 »
Вече пуснах в действие 100 ватовият усилвател,като той вече самостоятелно работи и захранва 2/3 от селото с невероятно качествен и силен сигнал.Наложи се и малка преработка на линейното табло,защото то разполага само с един вход и 4 изходни линии.Тъй като едната линия поради кражба на кабели е захранена от друго място фактически имаме само 3 линии.Моят план е най-ненатоварената линия да е поеме 100 ватовият усилвател,а другите да се поемат от 200 ватовите.Сега на работната маса е 200 ватовият за ремонт.Програма Христо Ботев е наистина хубава,но има много класическа музика от които пенсионерите няма да им се хареса със сигурност.Предлагам и видео да видите изходното напрежение и да чуете звуковото качество.

https://www.vbox7.com/play:a366aef306

Неактивен silver_bolt

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 101
  • Населено място: София
Re: За радиоточките...
« Отговор #432 -: 05 Май, 2019, 23:41:55 »
 :drinks: Звучи добре дори и с безбройните филтри през които клипчето е минало.

Ето и нещо интересно, на което случайно попаднах в нета: Електроакустика ТУУ-600. Не намерих снимки по нашия форум, та реших че може да са интересни за някой. Да беше по-близо, можеше някой от нас да го вземе  :D

https://11.img.avito.st/1280x960/5169547711.jpg

Неактивен Петър Томов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 174
  • Населено място: Варна
Re: За радиоточките...
« Отговор #433 -: 06 Май, 2019, 15:53:25 »
Е, то все едно купуваш луксозна кола! Намерих сайта! Хем е втора употреба, хем трябва да броиш 50 хилки! То и един камион на старо не струва толкова!

Неактивен silver_bolt

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 101
  • Населено място: София
Re: За радиоточките...
« Отговор #434 -: 06 Май, 2019, 16:34:12 »
To още по-добре щеше да е ако не бях забравил линка към оригиналната обява от Волгоград :

https://www.avito.ru/volgograd/audio_i_video/kompleks_usileniya_elektroakustika_tuu_600t-2_904861494

Иначе тия 44 900 рубли изглеждат много, но са равни на 690 долара или 1200 лева. Скъпо, ама не чак толкова.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |