| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Въвеждане на AV режим в стари телевизионни шасита с офазено шаси.  (Прочетена 23451 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kalofer

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 3
  • Населено място: пловдив
Търся принципна схема   на вграждане на AV режим в стари телевизори . Съгласуване с лампови те стъпала на видеоусилвателите и звука в офазени шасита.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Практически невъзможно ако няма да изолираш от околния свят и шасито на уреда който си свързал. Няма никакъв друг начин, най-адекватно е да си вземеш един модулатор от видеокасетофон, да подадеш изхода в антенния вход на телевизора, а на входа на модулатора аудио видео сигналите. А най-елегантно за стари телевизори - ТВ сендер, ловиш си сигнала с антената, всичко е автентично.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Доколкото знам за цветните има решение . Но трябва да се преработи и превключването в нормален режим. Но елементите са специални има такива Сонита .Търсел съм елементите но ги няма в магазините. А за свързване пък с лампов вход не знам на някого да му е идвало на ум да прави. Но всичко е вазможно .Това решава проблема на сандъците с цифроватателевизия.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3527
  • Населено място: Варна
Просто захранваш телевизора през разделителен трансформатор

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
По схемата на Пирин http://www.kn34pc.com/sch/sch_tv/tv_pirin/sch_tv_pirin.gif съм подавал комплексен видеосигнал в КТ205 и работи напълно нормално. Но както е писал колегата това е приложимо само ако използваш разделителен трансформатор, а 200 ватов разделителен трансформатор определено не е нито евтино, нито леко, нито често намиращо се нещо. Така че варианта отпада. Както вече споменах, може шасито на уреда който е свързан към телевизора (например DVB-T приемник) да се монтира в кутията на ТВ приемника и да няма достъп от околния свят до него, така няма проблем да си бъде галванически неразделено от мрежата, а коаксиалния антенен вход да се раздели с керамични високоволтови кондензатори по няколко стотин пикофарада. Но това противоречи на автентичността. Решението за старите телевизори с цифровизацията лично за мен както вече съм споменавал е ТВ сендер. Ако свържеш един такъв към компютъра си получаваш собствен телевизионен канал по който си излъчваш кеф ти филми, кеф ти изпитателни таблици които ти трябват, кеф ти някоя цифрова ефирна телевизия, кеф ти онлайн телевизия или клипове от ютюб. Да ти кажа, дори по-добре от варианта да зяпам БТВ, пък и така вече нямаме никакъв проблем с телевизорите с метров обхват, вече с нищо няма да се различават от тези с дециметров - и двата вида няма да хващат нищо, а на теб не ти пука дали ще излъчваш в метровия или дециметровия диапазон. Това то.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1035
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Със феритен трансформатор за видео разделяне дали няма да стане.
По този начин трансформират видео сигнала във видеоглавите.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3527
  • Населено място: Варна
Ако това се отнася само за гледане на цифрова телевизия просто си вземаш NEO DVBT-1000.Струва около 35-40 лева,изхода му е на скарт но има и нормален коаксиален изход към антена на аналогов телевизор.В менюто му има функция да се активира иначе сигнала е само през скарт.Включваш го в антената на който и да е телевизор и гледаш.Пробвано

Неактивен kalofer

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 3
  • Населено място: пловдив
Предполагам че говориш за новите декодери . А техния модулатор на кой канал работи .Оперите имат 12 канала . Освен това това устройство може ли да пуска и ДВД дискове.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3527
  • Населено място: Варна
Да за новите декодери,то си е самостоятелен приемник.Канала честно казано не знам,пуснах телевизора на автоматично търсене и той го намери някъде.Не съм обръщал внимание.Имам едно антично Hitachi което няма AV вход.Просто го взех за да гледам на работа.Има USB и на него може да се пише и чете,какви формати поддържа не съм се интересувал.

Неактивен simo_

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 491
Аз сега заглеждам това http://technomarket.bg/products/09117422/strong-srt-8105-pvr
Дали може да сменя стандарта на звука на 6.5мхц, пък и да излъчва в дециметровия обхват ще го смъкна с ПТП 216

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Да и аз съм му метнал око на този Стронг, аз принципно ги харесвам тази марка. Китайски са но качеството им е добро. Нямам представа дали системата на звука може да се сменя от 5.5 на 6.5 мегахерца, ако отзад има ключе за превключване между двата стандарта значи може, но ако няма ключе е много малко вероятно това да става от менюто. Идеята за разделяне на видеосигнала с феритен трансформатор определено е интересна но не съм сигурен че ще стане все пак сигнала е доста широколентов от 50тина херцова съставка за вертикалните синхроимпулси, до около 6 мегахерца..... голямо изкуство ще е да се направи такъв трансформатор. Ако все пак някой има повече опит и знания в областта ще се радвам да ги сподели, може така да излезе работата. И въпреки това мисля че в името на автентичността е по-добре сигнала да се подаде по ВЧ, то иначе какво остава от телевизора - един видеомонитор.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
 Защо да остане видео монитор . Ако се направи така както е писал човека в темата това е просто нововъведение .Или екстра. Тя не променя възможноста телевизора да се употребява като телевизор. Да не забравяме че AV режима е директен вход не може да се сравнява с високо честотния през тунера.Това е все едно да пиеш вода от градската чешма или извора.Аз съм разглеждал такова фабрично изпълнение както писах на Сони .И тези модели са доста стари . Само да се намерят подходящите елементи .Останалото е лесно. За ламповите е малко по трудно но щом си пускал комплектен сигнал на Пирина не е невъзможно .Аз правих едно адаптерче и пуснах такъв на 6П9 видеоусилвателя на Знаме 58. Входа на това беше стандартен 75 ом. ДВД работеше идеално.Въпрос е само дали си заслужава правенето. За себе си бих го направил за цветен телевизор там е по удачно . Но бих си поиграл и с ламповите. Темата все пак е актуална и интересна.

Неактивен simo_

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 491
origo, този който съм посочил няма модулатор. Този вече има и за още 5лв си е по-добрия вариант, пък има и бутони на приемника.
http://technomarket.bg/products/09128660/strong-srt-8106

http://www.strong.tv/bg/products/receivers/terrestrial/high-definition/srt-8106

Неактивен peppone1

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 109
  • Населено място: Пловдив
Ако това се отнася само за гледане на цифрова телевизия просто си вземаш NEO DVBT-1000.Струва около 35-40 лева,изхода му е на скарт но има и нормален коаксиален изход към антена на аналогов телевизор.В менюто му има функция да се активира иначе сигнала е само през скарт.Включваш го в антената на който и да е телевизор и гледаш.Пробвано
Сигурен ли си , че има RF Modulator, защото на повечето модели е с отделна букса. Аз имам Neo DVBT-2000 и няма такъв модулатор, а в менюто няма такива настройки, освен захранване на антена-вкл./изкл. Просто тази букса свързва антената директно към телевизора и тези настройки нищо не променят. При твоя модел в кое меню ги нагласяш?

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3527
  • Населено място: Варна
В менюто има превключване на изхода,за съжаление приемника не е тук.На работа е.След празниците ще го фотна

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |