| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Скромната ми колекция от радио апарати за, по малко от година.  (Прочетена 8446 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3528
  • Населено място: Варна
Здравейте, колеги след като оцелях след КОВИД 19 реших да си направя подарък. Дървен  Ворошилов 504А колко е оригинален , не мога да преценя но изработката е добра. Някой колега от форума не помня кой  също имаше дървен може да сравни кутиите и да кажи мнението си.
Интересно решение за дървена кутия,явно по някаква причина са направили дървена.Едва ли е от хубаво.Най вероятно са счупили бакелитовата и сръчен човек е направил дървена.Това си е струвало труда по времето когато да имаш радио се е смятало за лукс.Кутията е малко не по размерите на шасито,Малко по широка и висока,това се вижда по разположението на шасито и задния капак на радиото.Направено с голям мерак и почти без кусури,но все пак това не е фабрична кутия.Това е много интересен експонат от едно минало време когато лампата е била на мода и хората са били по земни и по обикновени.Колегата пеко е направил едно много интересно попадение,ако се разровим в архивите на форума там има и други подобни доработки и изцяло "новаторски" ТНТМ домашни изработки.Тази обаче е майсторски направена!Няма талашит облицован с фурнир,всичко си е масивно и плътно дърво.Такива разходи едва ли ще направи някой завод в масово производство.Подобни неща съм виждал в някой от първите модели катедрани американски радиоапарати.Поздравления за попадението :drinks: Това наистина си е голям късмет.

Потребителя faraon4eto,да хвърли едно око на правилата на форума.Специално Чл.4,има там казани няколко думи за подигравателни коментарии към други потребители!Такива изцепки не се толерират в нашия форум.
https://www.sandacite.com/forum/index.php?topic=8.0
« Последна редакция: 10 Декември, 2020, 18:10:04 от lz2xl »

Неактивен Петко

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 445
  • Населено място: Чирпан
Благодаря,за мненията на колегите и аз смятам че даже и да не е оригинално си е попадение. Когато го разглобя ще потърся от вътрешната страна стикер или печат.   :drinks:

Неактивен dragan

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1170
  • Населено място: Пловдив
Браво Колега
Отлично колекция.

Неактивен argonavt

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 223
  • Населено място: Ботевград
Здравейте . Ворошилов 504 е много класен на външни вид апарат , типично немски . Варианта с дървена конструкция е още по привлекателен , но дали е произвеждан някога , никой не може да каже . Това радио с тази кутия е повече от попадение , щото е направено перфектно като цяло и от друга страна е вероятно да е  един единствн брой , което го прави още по ценно . Поздравления за придобиването му , и да го видим като стане готово !
0889 926 079 / 0723 66 447

Неактивен Петко

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 445
  • Населено място: Чирпан
Здравейте колеги, продължавам да допълвам колекцията два телевизора Кристал–София и едно не знайно радио. Като очаквам за радиото вашите коментари какъв модел може да е , понеже все още не е при мен разполагам само със снимки.

Благодаря предварително.

Неактивен faraon4eto

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 147
  • Населено място: ВРАЦА
Честито за новите придобивки.

Неактивен Петко

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 445
  • Населено място: Чирпан

Неактивен faraon4eto

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 147
  • Населено място: ВРАЦА
Кристала е красавец

Неактивен Петко

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 445
  • Населено място: Чирпан
Здравейте,колеги годината изтече, но продължавам. Нова придобивка  Пионер много запазен със съдействието на   faraon4eto.      :good:    :D

Неактивен dragan

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1170
  • Населено място: Пловдив
Здравейте,колеги годината изтече, но продължавам. Нова придобивка  Пионер много запазен със съдействието на   faraon4eto.      :good:    :D
Наистина е много запазен
Успехи в реставрацията

Неактивен navi

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 366
Любимото ми радио! Като бях малък ( и такъв съм бил  :D) тате ме водеше в бръснарницата и викаше „изчисти му врата като на офицер„. Определено тази прическа и днес не ми е по вкуса, но си сплмнях, как бръснара след всеки клиент донагласяваше станцията да чуе какъв е резултата на Локото и хвърляше жаден поглед на минаващата млада невеста през прозореца, повдигайки си очилата. Трябва да е бил на мойте години сега.
А ние с тати си тръгвахме за в къщи - той доволен, а на мене ми се реве. Бяха годините на Бийтълс все пак  :D
Така,че ПИОНЕР!!!!
Приятелски Поздрав!
Иван

Неактивен Петко

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 445
  • Населено място: Чирпан
Благодаря,колега, че сподели. За мен сантиментална стойност има тв. София, за всяка нова година се разваляше нямах търпение да дойде майстора. Най обичах да му висна на главата и да питам да питам, сигурно на човека му е било досадно. Не знам може би това е белязало пътя ми по на татък защото мечтата ми беше да стана тв. техник . Тя се изпълни но когато хобито ти е и работа се губи очарованието. Благодарение на вашият вече  нашият форум си върнах тръпката като се заровя в стар сандък и има с кого да го споделя.       Хубав ден на всички.     :) :) :)

Неактивен Radist

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 151
  • Населено място: Монтана
На мен най ми привлече вниманието телевизора "Кристал" във вашата колекция.Това за мен е най-качественият телевизионен черно-бял лампов приемник правен у нас.Мисля,че той е правен в по малко количество от колкото "Опера" и "Пирин".Ще се радвам да го видя в работещо състояние.На снимката виждам,че е преместен високоговорителя,а оригинално той е от дясната страна на кутията.Спомням си как имаше скандал на един приятел,че в сервиза му били откраднали единия говорител и спори че били два щот са две решетки.

Неактивен Петко

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 445
  • Населено място: Чирпан
Засега не съм стигнал до Кристала, но и това ще стане относно говорителя не съм обърнал внимание ще потърся снимки, че да видя.

Неактивен Петко

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 445
  • Населено място: Чирпан
Здравейте, колеги благодарение на "kortex" се сдобих с Опера 2 сравнително запазена. Остава да намеря  Опера 1 и щастието ще е пълно.   :D :D :D

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |